Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 listopada 2005, 11:08

autor: Jiker

Ekscesów związanych z Xbox 360 ciąg dalszy

O Xbox 360 było już u nas całkiem sporo wiadomości. Do pełni szczęścia brakuje już tylko rozwścieczonego tłumu rzucającego się na małą partię konsol i spektakularnego unicestwienia nowego dziecka Billa Gatesa. Zaległości właśnie nadrabiamy.

Pisaliśmy już o problemach z Xbox 360 (o naturze... windowsowej – errory itp.), które na szczęście okazały się mocno przesadzone. Zamieściliśmy również informację o włamaniu i chęci przywłaszczenia kilku konsol, czego dopuścił się pewien zrozpaczony Amerykanin. Do pełni szczęścia brakuje już tylko rozwścieczonego tłumu rzucającego się na małą partię konsol i spektakularnego unicestwienia nowego dziecka Billa Gatesa. Zaległości właśnie nadrabiamy.

Jak podaje serwis CNN.com, przed jednym ze sklepów sieci Wal-Mart, w północno-wschodniej części stanu Maryland, doszło do rozrób. Rozpoczęły się one, gdy niemal 300-osobowy tłum (niektórzy z uczestników przebywali w kolejce ponad dwanaście godzin) oczekujący na wielkie otwarcie i sprzedaż 360-tek, dowiedział się, iż konsole sprzedawane będą w systemie „first-come, first-served” („pierwszy przybyły, pierwszy obsłużony”). Nie byłoby to jeszcze takie straszne, gdyby nie mocno ograniczona ilość sprzętu. „Wtedy zaczęło się piekło” – opisuje całą sytuację jeden z uczestników, Ben DiSabatino. Ludzie tratowali się nawzajem, kopali gdzie popadnie. Wiele osób zakończyło tę przygodę z bardzo poważnymi obrażeniami (złamania, wstrząsy mózgu). Sytuacja uspokoiła się dopiero wtedy, gdy starających się zapanować nad wszystkim ochroniarzy sklepu wsparła grupa policjantów, licząca dziesięć osób. Kierownik Wal-Martu postanowił odwołać sprzedaż konsoli.

Zupełnie inny wydźwięk ma drugie wydarzenie, które postaram się Wam opisać. Swego czasu głośno było o nabyciu i jednoczesnym zniszczeniu iPoda, odtwarzacza plików .mp3 firmy Apple. Ta sama grupa osób dopuściła się przed trzema dniami unicestwienia konsoli Xbox 360. Sprzęt nabyto w hipermarkecie Best Buy za pieniądze otrzymane od ponad pięćdziesięciu darczyńców, po czym zmiażdżono go przy pomocy młotka na oczach dziesiątek fanów konsol firmy Microsoft. Czekamy na podobne akcje, które niewątpliwie będą miały miejsce podczas premier Sony PS3 i Nintendo Revolution (zdanie to ma charakter ironiczny). Oto i dwa zdjęcia prezentujące to, co pozostało z konsoli:

Ekscesów związanych z Xbox 360 ciąg dalszy - ilustracja #1
Ekscesów związanych z Xbox 360 ciąg dalszy - ilustracja #2

Więcej zdjęć oraz film znajdziecie pod tym adresem.