Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. Gry Przygodowe Windows Phone

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku przygodowe na platformę Windows Phone ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

WP
Przygodowe
Tematyki
Czas
Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka
Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka

Przygodowe 11 września 2014

Trzecia odsłona serii casualowych przygodówek autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracze poznają dalsze losy Esther Ambrose, która wyrusza w kolejną podróż w czasie i przestrzeni, aby zapobiec nadciągającemu kataklizmowi. Produkcja bazuje na rozwiązaniach doskonale znanych miłośnikom gatunku – zagadkach typu ukryte przedmioty oraz łamigłówkach w formie logicznych mini-gierek.

Mroczne Legendy
Mroczne Legendy

Przygodowe 10 lipca 2014

Casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez polskie studio Artifex Mundi. Główna bohaterka, której poczynaniami kieruje gracz, rusza na pomoc siostrze bliźniaczce porwanej przez gigantycznego niedźwiedzia. Krok po kroku dziewczyna poznaje prawdę o sobie oraz swojej rodzinie i przekonuje się, że ponure legendy niekiedy stają się rzeczywistością.

W Trybach Tajemnic
W Trybach Tajemnic

Przygodowe 3 stycznia 2014

Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymana w steampunkowym klimacie casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami agentki wywiadu, Evangeline Glass, i musi pokrzyżować plany przebiegłego Gerharda Barbera, który z pomocą skonstruowanego przez siebie gigantycznego robota pragnie wywołać wojnę.

Floppy Ear: Kayaking
Floppy Ear: Kayaking

Przygodowe 25 marca 2014

Kontynuacja cyklu gier z sympatycznym misiem – bohaterem kultowego serialu animowanego. Uczestnicząc w spływie kajakowym, Miś Uszatek postanawia dać nauczkę apodyktycznemu Panu Sumowi. Przy tej okazji uczestniczy w szeregu mini-gierek, sprawdzających zdolności matematyczne, koordynację wzrokowo-słuchową, logiczne myślenie i spostrzegawczość dziecka.

Draw a Stickman: EPIC
Draw a Stickman: EPIC

Przygodowe 28 lutego 2013

Oryginalna przygodówka opracowana przez niezależne, chińsko-amerykańskie studio Hitcents. Zabawę rozpoczynamy od zaprojektowania głównego bohatera przy pomocy tak zwanego „wirtualnego ołówka”. Rozgrywka została oparta na eksploracji kreskówkowej krainy i na rozwiązywaniu zróżnicowanych zagadek – te oparto na rysowaniu, a tym samym na ożywianiu rozmaitych narzędzi lub broni, jakie pozwalają nam nie tylko radzić sobie z kolejnymi łamigłówkami, lecz także pozbyć się czyhających na nas niebezpiecznych istot i omijać różnorodne przeszkody. Na Draw a Stickman: EPIC składa się kilkanaście etapów, które możemy ukończyć na wiele sposobów, w zależności od tego, co w danym momencie podsunie nam wyobraźnia. Całości dopełnia oryginalna, dwuwymiarowa oprawa graficzna, utrzymana w rysunkowej stylistyce.

Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny
Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny

Przygodowe 14 listopada 2013

Kontynuacja doskonale przyjętej polskiej gry przygodowej z zagadkami typu „ukryte obiekty”. Ponownie wcielamy się w postać właścicielki muzeum, która daje się wciągnąć w wir nowej przygody. Tym razem postaramy się odkryć sekrety tajemniczego pirackiego artefaktu.

Finding Teddy
Finding Teddy

Przygodowe 14 grudnia 2013

Oldskulowa przygodówka point-and-click, zrealizowana w stylu Retro Pixel Art. Wcielamy się w postać małej dziewczynki, której pewnej nocy tajemniczy potwór porywa ulubioną maskotkę - pluszowego misia. Aby ratować zabawkę, bohaterka podąża śladem potwora do fantastycznego świata, pełnego przedziwnych stworów i innych osobliwości.

Myth Seekers: Legenda Wulkana
Myth Seekers: Legenda Wulkana

Przygodowe 8 sierpnia 2017

Gra przygodowa typu hidden objects, wydana przez specjalizującą się w tym gatunku firmę Artifex Mundi (deweloperem produkcji jest studio Sunward Games). Fabuła The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan toczy się we Włoszech pod koniec 1920 roku. Główną bohaterką jest Amelia, ekspertka od mitologii rzymskiej pracująca dla tytułowej agencji The Myth Seekers. Protagonistka musi odnaleźć potężny artefakt zwany Młotem Wulkana, zanim zrobią to antyczne bóstwa, które chcą wykorzystać go do sprowadzenia na ludzkość zagłady. W trakcie rozgrywki poznajemy szesnaście postaci z rzymskiego panteonu, na czele z Wulkanem – boskim kowalem. Kolejne fragmenty fabuły odkrywamy, oglądając animowane scenki. Zabawa w The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan polega na przeszukiwaniu wyznaczonych przedmiotów na kolorowych, pełnych detali planszach. Na gracza czekają też rozmaite minigry i zagadki logiczne. Produkcja może się pochwalić dopracowaną, szczegółową oprawą graficzną.

Łowca Demonów 3: Objawienie
Łowca Demonów 3: Objawienie

Przygodowe 28 listopada 2016

Gra przygodowa typu HOPA, opracowana przez serbskie studio Brave Giant we współpracy z polską firmą Artifex Mundi. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich częściach serii, główną bohaterką tej produkcji jest Dawn Harlock. Protagonistka prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa pewnej kobiety i tajemniczego zaginięcia jej córki – nasza podopieczna szybko odkrywa, że w sprawę zaangażowana jest nowa, mroczna siła, a jakby tego było mało, owe wydarzenia mogą mieć związek z jej własnym pochodzeniem. W Demon Hunter 3: Revelation przemieszczamy się pomiędzy statycznymi lokacjami, w których rozwiązujemy zagadki, poszukujemy ukrytych przedmiotów i bierzemy udział w minigrach wymagających od nas spostrzegawczości i zdolności szybkiego myślenia. Wszystko po to, by stopniowo odkrywać kolejne strzępki fabuły. Całość okraszono wysokiej jakości, barwną i ręcznie malowaną oprawą graficzną, z kolei w przygodzie towarzyszy nam klimatyczny soundtrack.

Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy
Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy

Przygodowe 21 marca 2016

Casualowa przygodówka typu hidden objects. Gra Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy przenosi nas do osiemnastowiecznej Europy, pięćdziesiąt lat po tym, jak straszna plaga zdziesiątkowała państwo Habsburgów. W niewielkim mieście Kisilova od pewnego czasu dochodzi do niewytłumaczalnych zgonów, a mieszkańcy obawiają się powrotu zarazy. Książę Wirtembergii wysyła na miejsce parę śledczych, których celem staje się wyjaśnienie sprawy. Fabuła gry odwołuje się do prawdziwego incydentu z 1725 roku, kiedy to zmarłemu serbskiemu chłopu imieniem Petar Blagojević przypisywano przeobrażenie się w wampira. Autorzy połączyli faktyczne wydarzenia historyczne z elementami fantastycznymi, nawiązującymi do lokalnego folkloru. Pod względem mechaniki rozgrywki Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy to tradycyjna przygodówka z ukrytymi obiektami. Podczas zabawy zwiedzamy statyczne lokacje, prowadzimy rozmowy, wyszykujemy wskazane przedmioty oraz rozwiązujemy zagadki logiczne. Ponadto musimy podejmować decyzje fabularne, które wpływają na to, jak zakończy się historia.

Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni
Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni

Przygodowe 31 maja 2016

Trzecia odsłona cyklu casualowych gier przygodowych z ukrytymi przedmiotami, rozwijanego przez rodzime studio Artifex Mundi. W grze wcielamy się w postać Sylwii, dotkniętej amnezją akolitki Zakonu tępiącego potwory. Kiedy z siedziby stowarzyszenia skradziony zostaje potężny artefakt, w którym uwięziono złowrogą istotę zwaną Koszmarem, bohaterka wraz ze swym mentorem wyrusza na jego poszukiwanie. W trakcie podróży Sylwia stawia jednak czoła nie tylko złym siłom, czającym się w podziemiach posępnego, gotyckiego miasta Lichtenheim, ale również mrocznym sekretom ze swojej przeszłości. Gra Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni w niczym nie odbiega od standardów serii i swojego gatunku. Otrzymujemy więc okraszoną wciągającym wątkiem fabularnym grę przygodową, w której główny element zabawy stanowi przeszukiwanie lokacji, wypełnionych ukrytymi przedmiotami. W rozgrywkę wplecione zostały tradycyjnie okazjonalne minigry oraz liczne zagadki logiczne, odsłaniające przed nami kolejne tajniki fabuły.

Łowca Demonów 2: Nowa Przygoda
Łowca Demonów 2: Nowa Przygoda

Przygodowe 19 lipca 2016

Kontynuacja casualowej gry przygodowej z ukrytymi przedmiotami, powstałej w kooperacji serbskiego studia Brave Giant z rodzimym Artifex Mundi. Akcja gry Łowca Demonów 2: Nowa Przygoda osadzona została 20 lat po wydarzeniach znanych z poprzedniczki. Kiedy przybrany ojciec głównej bohaterki ginie podczas walki z demonicznym przeciwnikiem, próbującym ponownie wedrzeć się do naszego świata, protagonistka staje się ostatnim żyjącym członkiem pradawnego zakonu Łowców Demonów i zarazem jedyną osobą, która może stanąć do walki z potężniejszym niż kiedykolwiek wrogiem. Pod względem mechaniki, gra w niczym nie odbiega zarówno od części pierwszej, jak i rozwiązań typowych dla gatunku przygodowych gier HOPA. Wątek fabularny, podczas którego odwiedzamy 31 zróżnicowanych lokacji, urozmaicają nam zatem liczne sceny z ukrytymi obiektami, a także nowe minigry, wymagające dużej spostrzegawczości i zdolności logicznego myślenia.

Enigmatis 3: Cień Karkhali
Enigmatis 3: Cień Karkhali

Przygodowe 11 sierpnia 2016

Trzecia odsłona serii detektywistycznych gier przygodowych z ukrytymi przedmiotami, stanowiącej jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w portfolio rodzimego studia Artifex Mundi. W grze Enigmatis 3: Cień Karkhali śledzimy dalsze losy znanych z wcześniejszych części cyklu bohaterów, którzy łączą swe siły w nadziei na ujęcie głównego antagonisty serii, demonicznego Kaznodziei. Tym razem zmierza on w stronę łańcucha górskiego Karakorum, gdzie w starożytnej świątyni spoczywa ostateczny cel jego podróży – sekret, który pozwoli mu na przejęcie władzy nad światem. Pod względem mechaniki, gra w niczym nie odbiega od standardów gatunku oraz wcześniejszych produkcji firmy Artifex Mundi, łącząc wciągającą fabułę i elementy klasycznych gier przygodowych z licznymi minigrami oraz scenami wymagającymi wyszukiwania ukrytych przedmiotów. W odróżnieniu od ponurego klimatu poprzednich części, tym razem oglądamy jednak wysokogórskie krajobrazy oraz lokacje inspirowane kulturą Chin i Dalekiego Wschodu.

Łowca Demonów: Kroniki z otchłani
Łowca Demonów: Kroniki z otchłani

Przygodowe 27 marca 2015

Demon Hunter: Chronicles from Beyond to opracowana z myślą o PC przygodówka wzbogacona elementami casualowego gatunku hidden object. Kampania toczy się na krótko przed II wojną światową, a scenariusz opowiada o dziewczynie polującej na demona, który przedostał się do świata śmiertelników.

Endless Fables: Klątwa Minotaura
Endless Fables: Klątwa Minotaura

Przygodowe 13 grudnia 2016

Casualowa przygodówka z ukrytymi przedmiotami, powstała we współpracy węgierskiego studia Sunward Games z rodzimym Artifex Mundi. W grze Endless Fables: Klątwa Minotaura śledzimy poczynania niejakiej Pameli Cavendish, która staje przed szansą poznania prawdy na temat słynnego mitu. Posługując się nicią Ariadny, nasza protagonistka przemierza wiele zróżnicowanych lokacji i pokonuje napotkane przeszkody, próbując powstrzymać tajemniczą sektę, dążącą do wskrzeszenia mitycznego potwora. Kluczem do sukcesu okazuje się odnalezienie tzw. wybrańca, czyli jedynego człowieka zdolnego powstrzymać bestię z labiryntu raz na zawsze. Pod względem oprawy produkcja w niczym nie odbiega od wysokich standardów, znanych z innych gier z portfolio Artifex Mundi. Także mechanika stawia na klasyczne rozwiązania HOPA, zabawa polega więc na eksploracji poszczególnych lokacji i zbierania kolejnych niezbędnych przedmiotów, a całość urozmaicają liczne minigierki logiczno-zręcznościowe oraz sceny z ukrytymi obiektami.

Łowca Demonów 4: Tajemnice światła
Łowca Demonów 4: Tajemnice światła

Przygodowe 20 lutego 2018

Czwarta odsłona serii przygodówek z ukrytymi przedmiotami tworzonej przez serbskie studio Brave Giant. Tym razem wcielamy się w Lilę, czyli siostrzenicę słynnej Dawn Ashmoore, która została porwana przez Setha. Protagonistka musi odnaleźć ciotkę, nim ta zostanie zabita przez starożytne bóstwo pragnące unicestwić ludzkość.

Enigmatis: Duchy Maple Creek
Enigmatis: Duchy Maple Creek

Przygodowe 29 marca 2013

Detektywistyczna gra przygodowa wzbogacona o zagadki typu „ukryte obiekty”. Gracz wciela się w rolę prywatnego detektywa, który w tytułowym miasteczku próbuje odnaleźć zaginioną nastolatkę. Deweloperzy ze studia Artifex Mundi zadbali o pełną zaskakujących zwrotów akcji fabułę oraz klimatyczną oprawę audio-wizualną.

Otchłań: Upiory Edenu
Otchłań: Upiory Edenu

Przygodowe 31 marca 2014

Casualowa przygodówka autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami młodej kobiety, która wyrusza do zrujnowanego, podwodnego miasta Eden w poszukiwaniu swego ukochanego. Spotykając nielicznych ocalałych mieszkańców, bohaterka odkrywa przerażającą prawdę o miejscu, które miało być ostoją harmonii i piękna. Rozgrywka łączy zagadki typu „ukryte obiekty” oraz łamigłówki w postaci minigierek.

Miś Uszatek: Przygoda w Górach
Miś Uszatek: Przygoda w Górach

Przygodowe 19 marca 2014

Kolejna gra z najpopularniejszym polskim misiem w roli głównej. Tym razem nasz bohater pomaga swojemu wujkowi, malarzowi Ignacemu, ukończyć obraz. W tym celu podróżuje po górach fotografując przyrodę i ucząc się jednocześnie podstaw sztuki, mieszania kolorów i rozpoznawania kształtów.

Tajemnice Czasu 2
Tajemnice Czasu 2

Przygodowe 28 lipca 2014

Druga odsłona cyklu gier logiczno-przygodowych, autorstwa polskiego studia deweloperskiego Artifex Mundi. Fabuła gry przedstawia losy młodej, londyńskiej guwernantki, która podróżując w czasie musi wyjaśnić tajemnicę swego pochodzenia i stawić czoła przebiegłej wiedźmie.

Lost Echo
Lost Echo

Przygodowe 18 czerwca 2014

Gra przygodowa, której akcja toczy się w świecie osadzonym w niedalekiej przyszłości. W produkcji wcielamy się w niejakiego Grega, którego dziewczyna o imieniu Chloe znika w tajemniczych okolicznościach. Jej poszukiwania wiążą się z koniecznością prowadzenia licznych rozmów, lokalizowania wskazówek i rozwiązywania łamigłówek.

Tajemnice Czasu: Dziedzictwo
Tajemnice Czasu: Dziedzictwo

Przygodowe 13 listopada 2014

Casualowa gra logiczno-przygodowa, stanowiąca pierwszą odsłonę serii rozwijanej przez zabrzańskie studio deweloperskie Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami doktor Esther Ambrose, która wyrusza w podróż w czasie, by uratować swego porwanego ojca. Rozgrywka łączy zagadki typu „ukryte obiekty” oraz logiczne łamigłówki.

The Last Door: Collector's Edition
The Last Door: Collector's Edition

Przygodowe 21 września 2015

Epizodyczna przygodówka, w której trafiamy do ponurej rezydencji opanowanej przez nieczyste siły. W trakcie rozgrywki w The Last Door przemierzamy posępne lokacje, prowadzimy rozmowy oraz rozwiązujemy zagadki, mając do dyspozycji lupę oraz latarkę. Opowiedziana tu historia jest utrzymana w klimacie horroru i czerpie pełnymi garściami z twórczości H. P. Lovecrafta oraz Edgara Alana Poe.

Koszmary z Głębin 3
Koszmary z Głębin 3

Przygodowe 4 grudnia 2014

Trzecia część pirackiej trylogii rodzimego studia Artifex Mundi, która łączy w sobie najlepsze cechy przygodówek point-and-click z zagadkami typu „znajdź ukryte obiekty”. Tym razem znana z poprzednich odsłon cyklu bohaterka, Sara Black wyruszy na pomoc swej córce, zniewolonej przez legendarnego pirata Davy Jonesa.