Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCANDWPSwitchXONEiOS
Okładka Five Nights at Freddy's 3 (PS4)

Five Nights at Freddy's 3

Trzecia odsłona niezwykle oryginalnego horroru autorstwa Scotta Cawthona. Rozgrywka bazuje na podobnych zasadach, co wcześniejsze części cyklu i obsadza gracza w roli nocnego stróża, który musi przetrwać pięć nocy w tytułowej restauracji.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | elementy zręcznościowe | indie

Okładka Five Nights at Freddy's 3 (PS4)

producent: ScottGames

wydawca: Clickteam

data premiery gry:

anulowana

WP

2mar2015

PC

8mar2015

AND

12mar2015

iOS

29lis2019

Switch XONE

4lut2020

PS4

Five Nights at Freddy’s 3 to kolejna odsłona cyklu nietuzinkowych survival horrorów, w których gracze obejmują posadę nocnego stróża w okrytej złą sławą pizzerii, opanowanej przez animatroniczne zwierzaki. Za jej powstanie odpowiada niezmiennie autor pierwotnego pomysłu, Scott Cawthon.

Fabuła

Akcja Five Nights at Freddy’s 3 rozpoczyna się trzydzieści lat po zamknięciu Freddy Fazbear’s Pizza, kiedy opowieści o tym co się tam wydarzyło są już niczym więcej jak plotką i bladym wspomnieniem. Jednak legenda restauracji nie zostaje pogrzebana i na jej motywach oparty został strachów – Fazbear's Fright. Przeszukując wnętrze dawnego lokalu właściciele, oprócz sterty starych śmieci i nikomu niepotrzebnych części odnaleźli także nietkniętego animatronika.

Podobnie, jak w poprzednich odsłonach cyklu gracz wciela się w stróża nocnego, który musi przetrwać tytułowe pięć nocy (plus jedną bonusową), unikając śmierci z ręki wrogo nastawionych robotów.

Mechanika

Five Nights at Freddy’s 3 bazuje na podobnych założeniach ogólnych, jak jego dwie poprzedniczki. Ponownie zadaniem gracza jest przetrwanie od 00:00 do 6:00 przez pięć kolejnych nocy. Produkcja doczekała się jednak kilku modyfikacji. W czasie zabawy gracz staje fizycznie do walki z tylko jednym animatronikiem – Springtrapem. Podczas kolejnych nocy gracz obserwuje dom strachów przy pomocy dwóch systemy kamer, w których widoczne są pomieszczenia oraz tunele wentylacyjne.

W czasie zabawy gracz musi także kontrolować sprawność trzech systemów i w razie potrzeby je resetować. Odpowiadają one za działanie monitoringu, urządzeń audio, które są niezbędne do odciągnięcia uwagi antagonisty oraz wentylacji odpowiadającej za poziom tlenu w stróżówce.

W momencie, gdy gracz za długo będzie odwlekał reset wentylacji, zacznie on mieć halucynacje. Wówczas do gry wejdą także Phantom animatroniki, czyli widmowe wersje robotów z poprzednich odsłon cyklu.

Dodatkowo produkcja zawiera także kilka minigier, które pokazują informacje związane z fabuła oraz wpływają na zakończenie produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Five Nights at Freddy's 3

Wymagania wiekowe Five Nights at Freddy's 3

12+

Wymagania sprzętowe Five Nights at Freddy's 3

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660 Ti/Radeon HD 7870 lub lepsza, 250 MB, Windows XP/Vista/7/8

Five Nights at Freddy's - opóźnienie filmu i plany rozwoju cyklu
Five Nights at Freddy's - opóźnienie filmu i plany rozwoju cyklu

wiadomość14 listopada 2018

Scott Cawthon zdradził na Steamie kilka szczegółów na temat przyszłości kultowej w wielu kręgach marki Five Nights at Freddy's. Dowiedzieliśmy się między innymi, że prace nad filmem na podstawie serii zostały opóźnione, a w planach jest wysokobudżetowa odsłona cyklu.

Call of Duty: Black Ops III, FIFA 16 i Five Nights at Freddy's 3 najpopularniejszymi grami na YouTubie
Call of Duty: Black Ops III, FIFA 16 i Five Nights at Freddy's 3 najpopularniejszymi grami na YouTubie

wiadomość9 grudnia 2015

YouTube opublikowało dwie listy związane z growymi materiami wideo w roku 2015. Pierwsze zestawienie obejmuje najbardziej "trendy" nagrania, wśród których prym wiedzie reklama Clash of Clans. Z kolei druga lista dotyczy najpopularniejszych gier, gdzie rządzi Call of Duty: Black Ops III.

Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s
Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s

wiadomość8 kwietnia 2015

Kolejna gra wideo doczeka się filmowej adaptacji. Tym razem nie jest to jednak żadna z dużych produkcji, lecz niezależny horror stworzony przez niejakiego Scotta Cawthona. Prawa do marki Five Nights at Freddy's właśnie zostały wykupione przez Warner Bros. i według nieoficjalnych doniesień pierwsze prace nad tytułem już się rozpoczęły.

Five Nights at Freddy's 3 – kontynuacja kultowego horroru debiutuje na Androidzie
Five Nights at Freddy's 3 – kontynuacja kultowego horroru debiutuje na Androidzie

wiadomość10 marca 2015

W ofercie platformy Google Play zadebiutowała trzecia odsłona kultowego horroru Five Nights at Freddy's. Produkcja Scotta Cawthona kosztuje 13,99 złotych i oferuje doskonale znaną rozrywkę, którą docenią wszystkie osoby lubiące się bać.

Wieści ze świata (Dragon Age: Inkwizycja, Kerbal Space Program, Shadowrun: Hong Kong) 27/1/2015
Wieści ze świata (Dragon Age: Inkwizycja, Kerbal Space Program, Shadowrun: Hong Kong) 27/1/2015

wiadomość27 stycznia 2015

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Lucius II, nadchodzącym wyjściu Kerbal Space Program ze Steam Early Access, darmowej muzyce z gry Dragon Age: Inkwizycja, dodatkowych celach zbiórki pieniędzy na Shadowrun: Hong Kong i debiucie Five Nights at Freddy’s 3 na Steam Greenlight. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
iOS
AND
WP
Switch
XONE
PS4