Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDWPPS4SwitchXONEiOS
Okładka Five Nights at Freddy's 3 (PC)
OkładkaFive Nights at Freddy's 3 (PC)

Five Nights at Freddy's 3

Trzecia odsłona niezwykle oryginalnego horroru autorstwa Scotta Cawthona. Rozgrywka bazuje na podobnych zasadach, co wcześniejsze części cyklu i obsadza gracza w roli nocnego stróża, który musi przetrwać pięć nocy w tytułowej restauracji.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | elementy zręcznościowe | indie | Xbox Game Pass

Five Nights at Freddy's 3 Premiera

anulowana

WP

2mar2015

PC

8mar2015

AND

12mar2015

iOS

29lis2019

Switch XONE

4lut2020

PS4

producent: Scott Cawthon wydawca: Scott Cawthon

Gry podobne do Five Nights at Freddy's 3

Silent Hill 2

Knock-knock

Lone Survivor

Five Nights at Freddy’s 3 to kolejna odsłona cyklu nietuzinkowych survival horrorów, w których gracze obejmują posadę nocnego stróża w okrytej złą sławą pizzerii, opanowanej przez animatroniczne zwierzaki. Za jej powstanie odpowiada niezmiennie autor pierwotnego pomysłu, Scott Cawthon.

Fabuła

Akcja Five Nights at Freddy’s 3 rozpoczyna się trzydzieści lat po zamknięciu Freddy Fazbear’s Pizza, kiedy opowieści o tym co się tam wydarzyło są już niczym więcej jak plotką i bladym wspomnieniem. Jednak legenda restauracji nie zostaje pogrzebana i na jej motywach oparty został strachów – Fazbear's Fright. Przeszukując wnętrze dawnego lokalu właściciele, oprócz sterty starych śmieci i nikomu niepotrzebnych części odnaleźli także nietkniętego animatronika.

Podobnie, jak w poprzednich odsłonach cyklu gracz wciela się w stróża nocnego, który musi przetrwać tytułowe pięć nocy (plus jedną bonusową), unikając śmierci z ręki wrogo nastawionych robotów.

Mechanika

Five Nights at Freddy’s 3 bazuje na podobnych założeniach ogólnych, jak jego dwie poprzedniczki. Ponownie zadaniem gracza jest przetrwanie od 00:00 do 6:00 przez pięć kolejnych nocy. Produkcja doczekała się jednak kilku modyfikacji. W czasie zabawy gracz staje fizycznie do walki z tylko jednym animatronikiem – Springtrapem. Podczas kolejnych nocy gracz obserwuje dom strachów przy pomocy dwóch systemy kamer, w których widoczne są pomieszczenia oraz tunele wentylacyjne.

W czasie zabawy gracz musi także kontrolować sprawność trzech systemów i w razie potrzeby je resetować. Odpowiadają one za działanie monitoringu, urządzeń audio, które są niezbędne do odciągnięcia uwagi antagonisty oraz wentylacji odpowiadającej za poziom tlenu w stróżówce.

W momencie, gdy gracz za długo będzie odwlekał reset wentylacji, zacznie on mieć halucynacje. Wówczas do gry wejdą także Phantom animatroniki, czyli widmowe wersje robotów z poprzednich odsłon cyklu.

Dodatkowo produkcja zawiera także kilka minigier, które pokazują informacje związane z fabuła oraz wpływają na zakończenie produkcji.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 581 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Five Nights at Freddy's 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Five Nights at Freddy's 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660 Ti/Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 250 MB
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
iOS
AND
WP
Switch
XONE
PS4