Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2015, 16:45

Wieści ze świata (Dragon Age: Inkwizycja, Kerbal Space Program, Shadowrun: Hong Kong) 27/1/2015

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Lucius II, nadchodzącym wyjściu Kerbal Space Program ze Steam Early Access, darmowej muzyce z gry Dragon Age: Inkwizycja, dodatkowych celach zbiórki pieniędzy na Shadowrun: Hong Kong i debiucie Five Nights at Freddy’s 3 na Steam Greenlight. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 2.02) – obniżka cen 103 tytułów, WWW

Lucius II: The Prophecy

Studio Shiver Games ogłosiło termin premiery gry Lucius II: The Prophecy. Kontynuacja horroru, w którym dokonujemy masakry w ciele sześcioletniego chłopca będącego w istocie synem Lucyfera, trafi do dystrybucji cyfrowej 13 lutego. Data nie jest przypadkowa, bowiem będzie to piątek trzynastego. Gra zostanie udostępniona na Steamie w cenie 19,99 euro (ok. 84 zł). Na karcie tego produktu możecie już sprawdzić (niewygórowane) wymagania sprzętowe tytułu.

Kerbal Space Program

Po ponad czterech latach produkcji (w tym prawie czterech we wczesnym dostępie) studio Squad zbliża się do wypuszczenia patcha 1.0 do gry Kerbal Space Program i tym samym zabrania tego tytułu z programu Steam Early Access. Niestety, nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi. Aktualizacja zaoferuje sporo zmian w kwestii m.in. rakiet, kontraktów, budynków i ekonomii, a także wprowadzi Kerbale w formie żeńskiej oraz stan „Game Over” spowodowany naszym nieudolnym zarządzaniem centrum kosmicznym. Z pełną listą nowości w patchu zapoznacie się tutaj. Rzecz jasna, na tym praca deweloperów się nie zakończy – twórcy planują rozwijać swoje dzieło nieustannie po premierze wersji 1.0.

Dragon Age: Inkwizycja

Studio BioWare udostępniło za darmo część ścieżki dźwiękowej z gry Dragon Age: Inkwizycja. Mowa tu o wykonywanych przez bardów w karczmach utworach, które zostały stworzone przez Raneya Shockne, Inona Zura (kompozytorzy), Elizavetę (wokal) i Nicka Stoubisa (gitara). Paczka, dostępna do pobrania z tego adresu, zawiera dziesięć piosenek w formacie .mp3, a także ich zapisy nutowe. Jeśli podoba Wam się soundtrack Inkwizycji, nie zwlekajcie, bowiem oferta jest ważna tylko do 9 lutego. Potem muzyka stanie się płatna.

Wieści ze świata (Dragon Age: Inkwizycja, Kerbal Space Program, Shadowrun: Hong Kong) 27/1/2015 - ilustracja #2

Shadowrun: Hong Kong

W piątek donosiliśmy, że zbiórce pieniędzy na Shadowrun: Hong Kong stuknęło 600 tysięcy dolarów, a tymczasem na Kickstarterze zebrano już kolejną „stówkę” (obecnie licznik pokazuje 710 tysięcy). Z tego względu studio Harebrained Schemes zdradziło, co się stanie, jeśli przekroczony zostanie milion dolarów – do gry zostanie wówczas przygotowana dodatkowa przygoda na 4-5 godzin zabawy, zatytułowana Shadows of Hong Kong Mini-Campaign. Będzie to projekt wypuszczony odrębnie od „podstawki”, mający trafić w ręce graczy przed końcem 2015 roku. Akcja minikampanii będzie toczyć się po zakończeniu fabuły Shadowrun: Hong Kong, zatem możliwe stanie się zaimportowanie do niej postaci z oryginalnej wersji gry. Dodatek zostanie udostępniony za darmo każdemu, kto wesprze zbiórkę pieniędzy kwotą w wysokości przynajmniej 15 dolarów (ok. 57 zł). Biorąc pod uwagę dotychczasowe tempo gromadzenia funduszy i fakt, że do zakończenia akcji pozostały jeszcze trzy tygodnie, osiągnięcie omawianego celu wydaje się praktycznie pewne.

Five Nights at Freddy’s 3

W usłudze Steam Greenlight zadebiutowała gra Five Nights at Freddy’s 3. Jest to już trzecia odsłona zapoczątkowanej w sierpniu 2014 roku serii nietuzinkowych survival horrorów, w których wcielamy się w stróża pracującego na nocnej zmianie przy monitoringu lokalu opanowanego przez złowrogie animatroniczne zwierzaki. Nowe dzieło Scotta Cawthona z miejsca wywalczyło sobie pierwsze miejsce na liście gier oczekujących na zielone światło, zatem wybranie tej produkcji do dystrybucji na Steamie można uznać za przesądzone.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier: