Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lucius II: The Prophecy (PC)

Lucius II: The Prophecy PC

Kontynuacja oryginalnej gry przygodowej studia Siver Games z 2012 roku, w której po raz kolejny przejmujemy kontrolę nad sześcioletnim chłopcem, będącym w rzeczywistości synem samego Lucyfera. Fabuła gry jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń znanych z pierwowzoru.

Przygodowe | TPP | sandbox | horror | elementy logiczne | indie

PC Windows
Okładka Lucius II: The Prophecy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13lutego2015

Lucius II: The Prophecy stanowi kontynuację gry o tytule Lucius – wydanej w 2012 roku przygodówki w konwencji horroru, która w ciekawy sposób odwraca schemat znany z tradycyjnych produkcji tego rodzaju. Studio Shiver Games (odpowiadające również za produkcję sequela) przekazało nam bowiem sterowanie nad siłami zła – reprezentowanymi przez kilkuletniego chłopca będącego synem Lucyfera – dając za zadanie zamordowania w brutalny i wymyślny sposób wszystkich, którzy znajdują się w naszym otoczeniu.

Lucius II bezpośrednio kontynuuje historię opowiedzianą w poprzedniej grze. Tytułowy bohater, będąc jedynym ocalałym z rzezi w swojej rodzinnej rezydencji, zostaje zabrany do szpitala psychiatrycznego w pobliskim miasteczku Ludlow. Tam rozpoczyna kolejną masakrę, choć sprawę utrudnia mu fakt, że Lucyfer dla większego wyzwania pozbawił go wszystkich diabelskich mocy.

Jeśli chodzi o mechanizmy rozgrywki, największa nowość tkwi w tym, że deweloper nie chciał powtórzyć błędów pierwszego Luciusa i tym razem zaoferował nam bardzo dużą, iście sandboksową swobodę. Na protagonistę czeka obszerny, pięciopiętrowy szpital, a także okalający go obszar miasteczka Ludlow. Każdy poziom jest osobną „piaskownicą”, w której sami decydujemy, kogo chcemy zabić, kiedy i w jaki sposób. Korzystamy z otoczenia na różnorodne sposoby, przygotowując wymyślne pułapki, a oprócz tego ponownie mamy do dyspozycji szeroki wachlarz piekielnych mocy (choć musimy je odblokować i zgromadzić od nowa). W sumie na Luciusa czeka ponad 100 postaci będących potencjalnymi ofiarami.

Grę stworzono w oparciu o technologię Unity.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lucius II: The Prophecy

18+

Wymagania sprzętowe Lucius II: The Prophecy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB Geforce GTX 275 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows XP

Wieści ze świata (Dragon Age: Inkwizycja, Kerbal Space Program, Shadowrun: Hong Kong) 27/1/2015
Wieści ze świata (Dragon Age: Inkwizycja, Kerbal Space Program, Shadowrun: Hong Kong) 27/1/2015

wiadomość27 stycznia 2015

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Lucius II, nadchodzącym wyjściu Kerbal Space Program ze Steam Early Access, darmowej muzyce z gry Dragon Age: Inkwizycja, dodatkowych celach zbiórki pieniędzy na Shadowrun: Hong Kong i debiucie Five Nights at Freddy’s 3 na Steam Greenlight. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Lucius II: The Prophecy – zapowiedziano sequel horroru na kanwie filmu Omen
Lucius II: The Prophecy – zapowiedziano sequel horroru na kanwie filmu Omen

wiadomość8 sierpnia 2014

Studio Shiver Games zapowiedziało grę Lucius II: The Prophecy – kontynuację horroru z 2012 roku, w którym wcielaliśmy się w chłopca będącego synem diabła, by siać śmierć i zniszczenie. Sequel ma oferować znacznie większą, iście sandboksoą swobodę. Tytuł powstaje z myślą o PC, a jego premiera ma nastąpić na początku 2015 roku.