Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 marca 2015, 15:39

autor: Jiker

Five Nights at Freddy's 3 – kontynuacja kultowego horroru debiutuje na Androidzie

W ofercie platformy Google Play zadebiutowała trzecia odsłona kultowego horroru Five Nights at Freddy's. Produkcja Scotta Cawthona kosztuje 13,99 złotych i oferuje doskonale znaną rozrywkę, którą docenią wszystkie osoby lubiące się bać.

Posiadacze smartfonów i tabletów mogą już zagrać w Five Nights at Freddy's 3 – trzecią odsłonę kultowej serii interaktywnych horrorów. Do premiery na platformie Google Play doszło zaledwie kilka dni po debiucie edycji pecetowej, który miał miejsce 2 marca. Dzieło Scotta Cawthona jest dostępne w modelu premium i można je nabyć za kwotę 13,99 złotych, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed zakupem sprawdzić bezpłatne demo. Należy dodać, że w niedalekiej przyszłości tytuł zadebiutuje też na urządzeniach z systemem iOS.

Gra rozwija opowieść, z którą zapoznaliśmy się w dwóch poprzednich odsłonach, wydanych w połowie i pod koniec 2014 roku. Gracz ponownie obejmuje posadę nocnego stróża, aczkolwiek tym razem akcja toczy się trzydzieści lat po zamknięciu Freddy Fazbear’s Pizza. Nowi właściciele lokalu zamierzają wskrzesić dawną legendę, licząc na to, że głośna przed laty historia okaże się marketingową trampoliną do sukcesu. Okazało się jednak, że w porzuconej restauracji zalega nie tylko kurz i śmieci.

Rozgrywka sprowadza się do przetrwania tytułowych pięciu nocy w lokalu jako nocny stróż. Realizację zadania utrudniają mechaniczne maskotki (wśród nich jedna zupełnie nowa), które po nastaniu zmroku zamieniają się w mordercze bestie. Gracz monitoruje ich ruchy za pomocą kamer i robi, co w jego mocy, aby uniknąć zagrożenia. Problem polega na tym, że obraz przekazywany przez kamery jest kiepskiej jakości, a dodatkowo nie wszystko w restauracji działa tak jak powinno (z uwzględnieniem systemu audio-wideo i wentylacji, które wymagają regularnych napraw). Nie rozgrywka gra tu jednak pierwsze skrzypce, a sposób, w jaki prezentowane są kolejne fragmenty historii.

Gry z serii Five Nights at Freddy's powstały z myślą o osobach, które lubią się bać. Rozgrywka jest dynamiczna, a konieczność ciągłego nadzorowania sytuacji potrafi wprowadzić gracza w stan swoistej paranoi.