Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2015, 11:33

autor: Luc

Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s

Kolejna gra wideo doczeka się filmowej adaptacji. Tym razem nie jest to jednak żadna z dużych produkcji, lecz niezależny horror stworzony przez niejakiego Scotta Cawthona. Prawa do marki Five Nights at Freddy's właśnie zostały wykupione przez Warner Bros. i według nieoficjalnych doniesień pierwsze prace nad tytułem już się rozpoczęły.

Czy film okaże się równie dużym sukcesem co gra? - Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s - wiadomość - 2015-04-08
Czy film okaże się równie dużym sukcesem co gra?

Proste pomysły często są tymi najlepszymi. To popularne powiedzenie ma zaskakująco często zastosowanie także i w świecie gier wideo, czego żywym przykładem jest chociażby seria Five Nights at Freddy’s, która doczekała się już trzech odsłon. Niezależna produkcja autorstwa Scotta Cawthona stawia przede wszystkim na zabieg określany mianem tzw. „jump scare”. Polega on na tym, że podczas przeglądania często nieruchomego otoczenia, nagle z zaskoczenia na ekranie pojawia się przerażająca postać. Sztuczka wydawać by się mogła banalna oraz oklepana, jednak spory sukces tytułu oraz ciepłe przyjęcie przez graczy (średnia ocen „jedynki” w naszym serwisie wynosi 8.4/10), świadczą o tym, że horrory tego typu wciąż budzą zainteresowanie. Fenomen Five Nights at Freddy’s nie umknął również uwadze filmowców z Hollywood. Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, Warner Bros. niedawno przejęło prawa do marki i zamierza stworzyć ekranizację popularnej gry.

Na czele projektu mają stanąć Roy Lee (Nocny Pościg, Poltergeist), Seth Grahame-Smith (Abraham Lincoln: Łowca Wampirów, Mroczne Cienie) oraz David Katzenberg (serial The Goldbergs). Producenckie trio w póki co nielicznych wypowiedziach, mówi o swoim nowym przedsięwzięciu bardzo pozytywnie:

Opowiedziana w Five Nights at Freddy’s historia jest wręcz stworzona z myślą o sfilmowaniu, stawia także na niszowe obecnie rozwiązania, które powinny przypaść do gustu dużej części publiczności.

Kwestia tego, czy filmowa wersja wiernie zaadaptuje linię fabularną gier, czy też Warner Bros. zdecyduje się na znaczące modyfikacje, wciąż jest otwarta bowiem poszukiwania scenarzystów trwają. Nie ulega jednak wątpliwości, że w produkcji ujrzymy charakterystyczne, animatroniczne zwierzaki – Freddy’ego, czy chociażby Chicę. Jednym z miejsc akcji będzie zaś zapewne owiana złą sławą restauracja Freddy Fazbear’s Pizza, której jako nocny stróż pilnowaliśmy w każdej z trzech wydanych gier wideo. Wciąż czekamy na oficjalne ogłoszenie w tej sprawie ze strony nowych właścicieli marki oraz samego Scotta Cawthona.