Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCiOSXONEANDWPSwitch
Okładka Five Nights at Freddy's 2 (PS4)

Five Nights at Freddy's 2

Druga odsłona cyklu horrorów autorstwa Scotta Cawthona. W czasie zabawy gracz ponownie wciela się w postać stróża nocnego i musi unikać śmierci z rąk wrogo nastawionych animatroników.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | elementy zręcznościowe | indie

Okładka Five Nights at Freddy's 2 (PS4)

producent: ScottGames

wydawca: Clickteam

data premiery gry:

10lis2014

PC

12lis2014

AND

20lis2014

iOS

1gru2014

WP

29lis2019

Switch XONE

4lut2020

PS4

Druga odsłona serii survival horrorów Five Nights at Freddy’s, stanowiąca prequel poprzedniej części cyklu. Za powstanie tytułu odpowiada ponownie Scott Cawthon, który na przygotowanie gry potrzebował niespełna 4 miesięcy.

Fabuła

Akcja Five Nights at Freddy’s 2 ma miejsca w 1987 roku. Gracz wciela się w Jeremiego Fitzgeralda, który podejmuje się pracy, jako stróż nocny w restauracji Freddy Fazbear’s Pizza. W tym czasie w restauracji działa sześć animatroników – Toy Freddy, Toy Chica, Toy Bonnie, Marionetka, Mangle i Balloon Boy. Dodatkowo znajdują się tam także cztery inne roboty, będące źródłem części zapasowych (tzw. Witheredy) - Freddy, Foxy, Chica i Bonnie. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej części animatroniki, próbują dostać się do biura i zabić protagonistę.

Również w Five Nights at Freddy’s 2 pojawia się postać tzw. Phone Guy’a. Tym razem jest on jednak pracownikiem dziennej zmiany w restauracji. Jego zadaniem jest pomoc Fitzgeraldowi w zapoznaniu się z jego obowiązkami oraz zdradza także mroczną przeszłość Freddy Fazbear’s Pizza.

Mechanika

W Five Nights at Freddy’s 2 założenia rozgrywki pozostały praktycznie bez zmian, choć mechanika gry przeszła delikatną ewolucję. Zabawa sprowadza się więc ponownie do monitorowania zainstalowanych w budynku kamer. Różnica polega jednak na tym, że zamiast dotychczasowego systemu oświetlenia zostaliśmy wyposażeni jedynie w latarkę, a nasz pokój posiada tylko jedno wejście, które niestety pozbawione zostało drzwi. Jedynym sposobem uniknięcia śmierci ze strony morderczych animatroników jest więc ubranie na głowę specjalnej maski, ogłupiającej roboty wyposażone w system rozpoznawania twarzy. Zadanie – tak jak poprzednio – polega na przetrwaniu pięciu kolejnych nocy (oraz szóstej: bonusowej).

Tak, jak to miało miejsce w poprzedniej części, oprócz standardowych animatroników, które poruszają się po terenie restauracji, w grze pojawia się także kolejny antagonista – Golden Freddy.

Dodatkowo po śmierci, gracz ma szansę rozgrać jedną z minigier, które dostarczają dodatkowych informacji o fabule gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Five Nights at Freddy's 2

Wymagania wiekowe Five Nights at Freddy's 2

12+

Wymagania sprzętowe Five Nights at Freddy's 2

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium IV 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB Geforce GTS 450/Radeon HD 5670 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Five Nights at Freddy's - opóźnienie filmu i plany rozwoju cyklu
Five Nights at Freddy's - opóźnienie filmu i plany rozwoju cyklu

wiadomość14 listopada 2018

Scott Cawthon zdradził na Steamie kilka szczegółów na temat przyszłości kultowej w wielu kręgach marki Five Nights at Freddy's. Dowiedzieliśmy się między innymi, że prace nad filmem na podstawie serii zostały opóźnione, a w planach jest wysokobudżetowa odsłona cyklu.

Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s
Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s

wiadomość8 kwietnia 2015

Kolejna gra wideo doczeka się filmowej adaptacji. Tym razem nie jest to jednak żadna z dużych produkcji, lecz niezależny horror stworzony przez niejakiego Scotta Cawthona. Prawa do marki Five Nights at Freddy's właśnie zostały wykupione przez Warner Bros. i według nieoficjalnych doniesień pierwsze prace nad tytułem już się rozpoczęły.

PC
iOS
AND
WP
Switch
XONE
PS4