Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSWPAND
Okładka Five Nights at Freddy's 2 (PC)

Five Nights at Freddy's 2

Kontynuacja nietypowej gry autorstwa Scotta Cawthona, obsypanej szeregiem nagród i okrzykniętej najoryginalniejszym horrorem 2014 roku.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | elementy zręcznościowe | indie

Okładka Five Nights at Freddy's 2 (PC)

producent: Scott Cawthon

wydawca: Scott Cawthon

data premiery gry:

10lis2014

PC

12lis2014

AND

20lis2014

iOS

1gru2014

WP

Kontynuacja nietypowego survival horroru Five Nights at Freddy’s – obsypanego szeregiem nagród i okrzykniętego najoryginalniejszym horrorem 2014 roku. Za powstanie tytułu odpowiada ponownie Scott Cawthon, który na przygotowanie drugiej części gry potrzebował niespełna 4 miesięcy.

W pierwszej części gry jako nocny stróż w restauracji Freddy Fazbear’s Pizza mieliśmy okazję na własnej skórze przekonać się o tym, jaki jest związek pomiędzy robotami z pizzerii a krążącymi po mieście legendami o ginących dzieciach. W kontynuacji wcielamy się w nowego strażnika, który mimo ostrzeżeń poprzednika podejmuje się nietypowej nocnej fuchy. Zgodnie z zapewnieniami kierownictwa cały budynek został przebudowany, przez co stał się znacznie bezpieczniejszy, zaś sławne animatroniki wyposażone zostały w zupełnie nowe oprogramowanie oraz specjalny system do rozpoznawania twarzy.

Ogólne założenia rozgrywki pozostały praktycznie bez zmian, choć mechanika gry przeszła delikatną ewolucję. Zabawa sprowadza się więc ponownie do nieustannego monitorowania zainstalowanych w budynku kamer. Różnica polega jednak na tym, że zamiast dotychczasowego systemu oświetlenia zostaliśmy wyposażeni jedynie w latarkę, a nasz pokój posiada tylko jedno wejście, które niestety pozbawione zostało drzwi. Jedynym sposobem uniknięcia śmierci ze strony morderczych animatroników jest więc ubranie na głowę specjalnej maski, ogłupiającej roboty wyposażone w system rozpoznawania twarzy.

Zadanie – tak jak poprzednio – polega na przetrwaniu pięciu kolejnych nocy (oraz szóstej: bonusowej). Na nasze życie, prócz starych „znajomych”, czyhają także zupełnie nowe zabawki, które z każdą kolejną nocą uciekają się do coraz wymyślniejszych sposobów wyprowadzenia nas w pole.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 5,2 / 10 na podstawie 382 ocen czytelników.

Gry podobne do Five Nights at Freddy's 2

Wymagania wiekowe Five Nights at Freddy's 2

12+

Wymagania sprzętowe Five Nights at Freddy's 2

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium IV 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB Geforce GTS 450/Radeon HD 5670 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Five Nights at Freddy's - opóźnienie filmu i plany rozwoju cyklu
Five Nights at Freddy's - opóźnienie filmu i plany rozwoju cyklu

wiadomość14 listopada 2018

Scott Cawthon zdradził na Steamie kilka szczegółów na temat przyszłości kultowej w wielu kręgach marki Five Nights at Freddy's. Dowiedzieliśmy się między innymi, że prace nad filmem na podstawie serii zostały opóźnione, a w planach jest wysokobudżetowa odsłona cyklu.

Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s
Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s

wiadomość8 kwietnia 2015

Kolejna gra wideo doczeka się filmowej adaptacji. Tym razem nie jest to jednak żadna z dużych produkcji, lecz niezależny horror stworzony przez niejakiego Scotta Cawthona. Prawa do marki Five Nights at Freddy's właśnie zostały wykupione przez Warner Bros. i według nieoficjalnych doniesień pierwsze prace nad tytułem już się rozpoczęły.

PC
iOS
AND
WP