Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSPS4XONEANDWPSwitch
Okładka Five Nights at Freddy's 2 (PC)
OkładkaFive Nights at Freddy's 2 (PC)

Five Nights at Freddy's 2

Druga odsłona cyklu horrorów autorstwa Scotta Cawthona. W czasie zabawy gracz ponownie wciela się w postać stróża nocnego i musi unikać śmierci z rąk wrogo nastawionych animatroników.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | elementy zręcznościowe | indie | Xbox Game Pass

Five Nights at Freddy's 2 Premiera

10lis2014

PC

12lis2014

AND

20lis2014

iOS

1gru2014

WP

29lis2019

Switch XONE

4lut2020

PS4

producent: Scott Cawthon wydawca: Scott Cawthon

Gry podobne do Five Nights at Freddy's 2

Silent Hill 2

Lone Survivor

Knock-knock

Druga odsłona serii survival horrorów Five Nights at Freddy’s, stanowiąca prequel poprzedniej części cyklu. Za powstanie tytułu odpowiada ponownie Scott Cawthon, który na przygotowanie gry potrzebował niespełna 4 miesięcy.

Fabuła

Akcja Five Nights at Freddy’s 2 ma miejsca w 1987 roku. Gracz wciela się w Jeremiego Fitzgeralda, który podejmuje się pracy, jako stróż nocny w restauracji Freddy Fazbear’s Pizza. W tym czasie w restauracji działa sześć animatroników – Toy Freddy, Toy Chica, Toy Bonnie, Marionetka, Mangle i Balloon Boy. Dodatkowo znajdują się tam także cztery inne roboty, będące źródłem części zapasowych (tzw. Witheredy) - Freddy, Foxy, Chica i Bonnie. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej części animatroniki, próbują dostać się do biura i zabić protagonistę.

Również w Five Nights at Freddy’s 2 pojawia się postać tzw. Phone Guy’a. Tym razem jest on jednak pracownikiem dziennej zmiany w restauracji. Jego zadaniem jest pomoc Fitzgeraldowi w zapoznaniu się z jego obowiązkami oraz zdradza także mroczną przeszłość Freddy Fazbear’s Pizza.

Mechanika

W Five Nights at Freddy’s 2 założenia rozgrywki pozostały praktycznie bez zmian, choć mechanika gry przeszła delikatną ewolucję. Zabawa sprowadza się więc ponownie do monitorowania zainstalowanych w budynku kamer. Różnica polega jednak na tym, że zamiast dotychczasowego systemu oświetlenia zostaliśmy wyposażeni jedynie w latarkę, a nasz pokój posiada tylko jedno wejście, które niestety pozbawione zostało drzwi. Jedynym sposobem uniknięcia śmierci ze strony morderczych animatroników jest więc ubranie na głowę specjalnej maski, ogłupiającej roboty wyposażone w system rozpoznawania twarzy. Zadanie – tak jak poprzednio – polega na przetrwaniu pięciu kolejnych nocy (oraz szóstej: bonusowej).

Tak, jak to miało miejsce w poprzedniej części, oprócz standardowych animatroników, które poruszają się po terenie restauracji, w grze pojawia się także kolejny antagonista – Golden Freddy.

Dodatkowo po śmierci, gracz ma szansę rozgrać jedną z minigier, które dostarczają dodatkowych informacji o fabule gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,4 / 10 na podstawie 443 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Five Nights at Freddy's 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Five Nights at Freddy's 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB Geforce GTS 450/Radeon HD 5670 lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND
WP
Switch
XONE
PS4