Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWPPCANDiOS
Okładka Demon Hunter: Chronicles from Beyond (WP)

Łowca Demonów: Kroniki z otchłani

Demon Hunter: Chronicles from Beyond

Demon Hunter: Chronicles from Beyond to przygodówka wzbogacona elementami casualowego gatunku hidden object. Kampania toczy się na krótko przed II wojną światową, a scenariusz opowiada o dziewczynie polującej na demona, który przedostał się do świata śmiertelników.

Przygodowe | FPP | ukryte przedmioty | 2D

Okładka Demon Hunter: Chronicles from Beyond (WP)

data premiery gry:

4gru2014

PC

27mar2015

AND WP

23kwi2015

iOS

Demon Hunter: Chronicles from Beyond to wydana na PC, AND itd. casualowa przygodówka należąca do kategorii określanej mianem HOPA (ang. hidden object puzzle adventure). Grę opracowało serbskie Brave Studio, a wydała polska firma Artifex Mundi.

Fabuła

Akcja toczy się na terenie Stanów Zjednoczonych, w latach trzydziestych XX wieku. Wcielamy się w kobietę imieniem Dawn Harlock, odznaczającą się rzadko spotykanym czerwonym kolorem oczu. Gdy jej mentor, czyli profesor Ashmore, ginie w tajemniczych okolicznościach, bohaterka zostaje zmuszona do powrotu w rodzime strony, aby odnaleźć sprawcę tej tragedii. Na miejscu podczas śledztwa natyka na ślady plugawych eksperymentów. Co gorsza, natrafia też na wskazówki sugerujące, że w ich wyniku do świata śmiertelników przedostała się prastara istota będąca ucieleśnieniem zła. Dawn musi zmierzyć się z bestią, a kluczem do zwycięstwa mogą okazać się sekrety, jakie skrywa jej przeszłość.

Mechanika

Demon Hunter: Chronicles from Beyond łączy mechanizmy casualowego gatunku hidden object z elementami klasycznej przygodówki. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a poruszanie się przebiega skokowo. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji oraz rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówki polegają zarówno na właściwym wykorzystywaniu znalezionych przedmiotów, jak i na manipulowaniu różnorodnymi urządzeniami oraz pokonywaniu wyzwań oferowanych przez kilkadziesiąt różnorodnych minigierek logicznych.

Jednocześnie co pewien czas natykamy się na sekcje z ukrytymi obiektami, kiedy to otrzymujemy listę zawierającą np. przedmioty czy zwierzęta i musimy odnaleźć je wszystkie na jednym, mocno zagraconym ekranie. Autorzy nie zapomnieli także o systemie podpowiedzi, który pomaga mniej doświadczonym graczom w ukończeniu przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Łowca Demonów: Kroniki z otchłani

Wymagania wiekowe Demon Hunter: Chronicles from Beyond

12+

Wymagania sprzętowe Łowca Demonów: Kroniki z otchłani

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 1.5 GHz, 512 MB RAM, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

PC
AND
WP
iOS