Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360XONEANDWP
Okładka Decay: The Mare (PC)

Decay: The Mare

Zrealizowana w konwencji horroru psychologicznego gra przygodowa, stanowiąca kontynuację niezależnej, epizodycznej przygodówki Decay. W grze wcielamy się w postać mężczyzny, który pragnąc uporać się z uzależnieniem od narkotyków, trafia do tajemniczego ośrodka Reaching Dreams.

Przygodowe | FPP | point-and-click | horror | indie

Okładka Decay: The Mare (PC)

data premiery gry:

24paź2013

X360

20gru2013

AND

11mar2014

WP

13lut2015

PC

13paź2017

XONE

Decay: The Mare to zrealizowana w konwencji horroru psychologicznego przygodówka point-and-click, opracowana przez niezależne szwedzkie studio Shining Gate Software. Produkcja jest kontynuacją epizodycznej gry przygodowej Decay, która zadebiutowała w 2010 roku w ramach Xbox Live Indie Games. Zgodnie z deklaracjami autorów, tytuł stanowi swoisty hołd złożony tak kultowym seriom, jak Resident Evil i Silent Hill oraz klasycznym przygodówkom - Phantasmagoria, Gabriel Knight czy The 7th Guest.

W grze wcielamy się w postać niejakiego Sama, który trafia do specyficznego ośrodka leczenia uzależnień o nazwie Reaching Dreams. Nasz bohater ma nadzieję ostatecznie uporać się ze swoim problemem z nadużywaniem narkotyków. Niestety już podczas pierwszej nocy w ośrodku coś idzie nie tak, wskutek czego Sam trafia w sam środek pozornie niekończącego się koszmaru. Aby odkryć, co tak naprawdę zdarzyło się w tym miejscu, nasz protagonista zmuszony jest do eksploracji kolejnych mrocznych pomieszczeń i rozwiązywania zagadek, które doprowadzą go do wyjścia i szczęśliwego finału całej historii.

Rozgrywka ukazana jest w perspektywie pierwszoosobowej, zaś podczas zabawy nasz bohater przemieszcza się po opuszczonych pokojach i korytarzach ośrodka Reaching Dreams, w poszukiwaniu tropów prowadzących do rozwiązania zagadki tego miejsca. Zabawa podlega klasycznym mechanizmom przygodowek point-and-click - odnajdujemy rozmaite przedmioty, łączymy je z innymi i szukamy zastosowania, które pozwoli popchnąć akcję gry do przodu. Aby ułatwić nam zadanie, gra wyznacza nam kolejne cele, za realizację których nagradzani jesteśmy określoną ilością punktów. Fabuła gry jest w pewnym stopniu nieliniowa, jednak ukończenie każdego z epizodów wymaga zrealizowania wszystkich wyznaczonych w nim zadań.

Decay: The Mare dostępne jest w dwóch różnych wersjach. Użytkownicy tabletów i komputerów z systemem Windows 8 mogą pobrać ją ze sklepu Windows Store w formie trzech odrębnych epizodów. Wersja Steam oferuje zaś od razu kompletny zestaw, wzbogacony własnym zestawem osiągnięć do odblokowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Decay: The Mare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Decay: The Mare

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 205/Radeon HD 3450 lub lepsza, 2.1 GB, Windows XP/Vista/7/8
Minimalne: Dual Core 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 205/Radeon HD 3450 lub lepsza, 2.1 GB, Windows XP/Vista/7/8

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Store

PC
X360
AND
WP
XONE