Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWPiOSPC
Okładka Mind Snares: Alice's Journey (WP)
OkładkaMind Snares: Alice's Journey (WP)

W Sidłach Umysłu: Podróż Alicji

Mind Snares: Alice's Journey

Gra przygodowa z gatunku HOPA, zrealizowana w konwencji thrillera psychologicznego. Wcielamy się w postać młodej, ambitnej Alice Dahl, która przemęczona pracą ulega wypadkowi i trafia do dziwnego miejsca, przypominającego szpital.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | thriller | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W Sidłach Umysłu: Podróż Alicji Premiera

11mar2014

PC

12lut2015

iOS

23kwi2015

WP

Gry podobne do W Sidłach Umysłu: Podróż Alicji

Koszmary z Głębin 3

Mroczne Legendy

Koszmary z Głębin 3

Mind Snares: Alice's Journey to należąca do popularnego gatunku HOPA gra przygodowa, która opowiada historię młodej kobiety uwięzionej w pułapce własnego umysłu. Za powstanie gry odpowiada warszawskie studio deweloperskie World-LooM, mające na koncie kilka udanych casualowych produkcji m.in. Secret Diaries, Dark Heritage czy Gardens Inc. W czasie prac nad grą twórcom przyświecała idea połączenia dobrej zabawy z głębszym przesłaniem, a jej motywem przewodnim stała się kwestia relacji osobistych w pracy i tego, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla kariery.

Fabuła opowieści przypomina nieco scenariusz klasycznego thrillera psychologicznego. Bohaterką gry jest ambitna i przebojowa kobieta, której udało się osiągnąć spory sukces zawodowy. Zanim jednak do tego doszło, Alice Dahl była szeregową pracownicą biura, wykorzystywaną przez surowego szefa. Mimo nadmiaru służbowych obowiązków, który odbijał się negatywnie na jej zdrowiu i życiu osobistym, nigdy nie miała na tyle odwagi by sprzeciwić się przełożonemu. Pewnego dnia, podczas jednej z podróży służbowych, przemęczona kobieta straciła panowanie nad kierownicą, a jej samochód wylądował w wodzie. Po odzyskaniu przytomności Alice znalazła się w dziwnym, przypominającym szpital miejscu, a pochylona nad nią tajemnicza postać oznajmiła, że ma wobec niej pewne plany. Napotkana starsza kobieta powiedziała, że aby wydostać się z tego ekscentrycznego miejsca, nasza bohaterka musi odnaleźć cztery totemy, umieszczone w czterech alternatywnych światach. W ten sposób Alice rozpoczyna swą przygodę, podczas której musi stawić czoła swoim lękom i obawom oraz stoczyć walkę z demonami, uwięzionymi w jej umyśle. Dzięki niej uwierzy wreszcie w siebie i dowie się, co tak naprawdę liczy się w realnym świecie.

Rozgrywka podzielona jest na rozdziały, a w każdym z nich szukać będziemy jednego z magicznych totemów, by dzięki ich mocy wyrwać się z potrzasku. Podczas zabawy naszym głównym zadaniem jest odnajdywanie ukrytych w poszczególnych lokacjach przedmiotów i rozwiązywanie zagadek logicznych, które poprowadzą nas przez zawiłości fabuły. Twórcy przewidzieli trzy poziomy trudności: casual, advanced oraz expert. Różnica między nimi polega głównie na szybkości pojawiania się podpowiedzi.

Mind Snares: Alice's Journey cechuje się staranną oprawą graficzną i wciągającym, mrocznym klimatem. Widoczne są także inspiracje psychologią Junga (archetypy). Każdy z przedstawionych w grze światów wykonano w nieco innej stylistyce: od barwnych krajobrazów do ponurych wnętrz. Atmosferę podsyca dobrze dopasowana, budująca napięcie ścieżka dźwiękowa. W warstwie dźwiękowej usłyszymy także profesjonalny dubbing aktorski, którego tworzenie nadzorował Michael McConnohie - prawdziwa legenda voice-actingu - znany z takich gier jak Diablo, World of Warcraft czy Castlevania.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe W Sidłach Umysłu: Podróż Alicji: 12+

W Sidłach Umysłu: Podróż Alicji Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • 735 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
WP
iOS