Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPCANDWP
Okładka Endless Fables 3: Dark Moor (iOS)

Endless Fables 3: Krwawy Księżyc

Endless Fables 3: Dark Moor

Kolejna odsłona cyklu casualowych gier przygodowych węgierskiego studia Sunward Games. Antropolog Pamela Cavendish udaje się do spowitej we mgle Szkocji, gdzie zbada niezwykłą legendę Krwawego Księżyca.

Przygodowe | fantasy | ukryte przedmioty | casual | 2D | elementy zręcznościowe | baśń

Okładka Endless Fables 3: Dark Moor (iOS)

data premiery gry:

19lip2018

PC WP iOS AND

Endless Fables 3: Krwawy Księżyc to kolejna część zapoczątkowanej w 2016 roku serii gier przygodowych należących do podgatunku HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), w których wcielamy się w antropolog Pamelę Cavendish i rozwiązujemy przeróżne zagadki. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają pracownicy węgierskiego studia Sunward Games oraz polskiej firmy Artifex Mundi.

Fabuła

Światowej sławy antropolog Pamela Cavendish udaje się na przyjęcie urodzinowe swojej siostrzenicy w północnej Szkocji. Niestety, niewinna impreza szybko przeradza się w przerażającą przygodę, w trakcie której bohaterka zgłębia mroczną stronę Szkocji, by rozwikłać zagadkę legendarnego Krwawego Księżyca.

Mechanika

Tak jak poprzednie gry z cyklu, Endless Fables 3: Krwawy Księżyc opiera się na klasycznych rozwiązaniach znanych z gier przygodowych typu HOPA. Na graczy czeka kilkadziesiąt lokacji, w których będą mogli zbierać przedmioty, rozwiązywać zagadki i brać udział w prostych logiczno-zręcznościowych minigrach. Twórcy przygotowali też szereg scen z ukrytymi przedmiotami.

Tryby gry

Endless Fables 3: Krwawy Księżyc posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Podobnie jak inne gry wydane przez Artifex Mundi, Endless Fables 3: Krwawy Księżyc ma ładną, dwuwymiarową oprawę graficzną, na którą składają się rysunki miejsc i postaci oraz plansze prezentujące tekst. Zabawie towarzyszy przyjemna dla ucha ścieżka dźwiękowa, utrzymana w oniryczno-baśniowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Endless Fables 3: Krwawy Księżyc

Wymagania wiekowe Endless Fables 3: Dark Moor

12+

Wymagania sprzętowe Endless Fables 3: Krwawy Księżyc

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10

PC
WP
iOS
AND