Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSANDWP
Okładka Time Mysteries: The Ancient Spectres (PC)
OkładkaTime Mysteries: The Ancient Spectres (PC)

Tajemnice Czasu 2

Time Mysteries: The Ancient Spectres

Druga odsłona cyklu gier logiczno-przygodowych, autorstwa polskiego studia deweloperskiego Artifex Mundi. Fabuła gry przedstawia losy młodej, londyńskiej guwernantki, która podróżując w czasie musi wyjaśnić tajemnicę swego pochodzenia i stawić czoła przebiegłej wiedźmie.

Przygodowe | fantasy | ukryte przedmioty | casual | polskie | podróże w czasie

Tajemnice Czasu 2 Premiera

4lis2011

PC

28sie2012

iOS

25cze2014

AND

28lip2014

WP

producent: Artifex Mundi wydawca: Artifex Mundi wydawca PL: Artifex Mundi Strona oficjalna

Time Mysteries: The Ancient Spectres to druga część cyklu przygodówek studia Artifex Mundi, zapoczątkowanego w 2010 roku grą Time Mysteries – Inheritance. Podobnie jak w pierwowzorze, motywem przewodnim fabuły są podróże w czasie, a gracz ma za zadanie odnajdywać ukryte przedmioty i rozwiązywać zagadki logiczne.

Akcja gry osadzona została w roku 1830. Główna bohaterka - londyńska guwernantka o imieniu Esther - niespodziewanie dowiaduje się, że odziedziczyła majątek ziemski. Na miejscu okazuje się, że posiadłość jest opuszczona, zniszczona i nawiedzana przez duchy. Dziewczyna, która wychowała się jako sierota, pragnie jednak dowiedzieć się czegoś o swoim pochodzeniu i rodzicach. Korzystając z tajemniczego artefaktu, umożliwiającego podróże w czasie, odwiedza kilka epok i wikła się w konflikt pomiędzy czarodziejem Merlinem oraz wiedźmą Vivianą.

Rozgrywka w Time Mysteries: The Ancient Spectres bazuje przede wszystkim na kolekcjonowaniu przedmiotów, łączeniu ich ze sobą oraz umieszczaniu we właściwych miejscach. W trakcie zabawy gracze mają okazję odwiedzić szereg lokacji w różnych okresach dziejów. Co więcej, działania podejmowane w jednej epoce często pociągają za sobą zmiany w innych, dlatego niejednokrotnie zachodzi potrzeba powrotu do wcześniej odwiedzanych miejsc.

Twórcy zadbali o to, by zabawa nie była monotonna. Dlatego oprócz standardowych plansz z ukrytymi obiektami, w grze napotkać można łamigłówki i logiczne minigierki. Wbudowany system pomocy stanowi zaś spore ułatwienie dla graczy nieobeznanych z gatunkiem przygodówek.

Time Mysteries: The Ancient Spectres odznacza się dwuwymiarową, ale niezwykle urokliwą oprawą wizualną. Starannie wykonane rysunki postaci, ręcznie malowane tła oraz nieco przymglona tonacja kolorystyczna pozwalają poczuć klimat gry, z którym dobrze współgra nastrojowa ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tajemnice Czasu 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tajemnice Czasu 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • 950 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND
WP