Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDWPPCiOS
Okładka Time Mysteries: The Final Enigma (AND)
OkładkaTime Mysteries: The Final Enigma (AND)

Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka

Time Mysteries: The Final Enigma

Trzecia odsłona serii casualowych przygodówek autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracze poznają dalsze losy Esther Ambrose, która wyrusza w kolejną podróż w czasie i przestrzeni, aby zapobiec nadciągającemu kataklizmowi.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D | polskie | połącz trzy elementy

Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka Premiera

13sty2013

PC

22lip2013

iOS

11wrz2014

WP

16wrz2014

AND

Time Mysteries: The Final Enigma to trzecia część popularnej serii gier logiczno-przygodowych, adresowanej do odbiorców z rynku casualowych. Tytuł stworzony został przez specjalizujące się w tego rodzaju produkcjach studio Artifex Mundi.

Akcja gry toczy się po wydarzeniach przedstawionych w Time Mysteries: The Ancient Spectres. Po tym jak Esther Ambrose zdołała zniszczyć kryształowy grobowiec Viviany, wydawało się, że zło zostało ostatecznie pokonane. Niestety, bohaterka dowiaduje się, że jej heroiczny czyn w przyszłości zaowocuje straszliwym kataklizmem. Potomkini słynnego czarodzieja Merlina musi ponownie wyruszyć w podróż w czasie i przestrzeni, by zapobiec nieszczęściu, a przy okazji odkryć nowe fakty związane z historią swego rodu.

Rozgrywka w Time Mysteries: The Final Enigma opiera się na mechanizmach doskonale znanych miłośnikom casualowych przygodówek. Deweloperzy z Artifex Mundi zdecydowali się jednak na pewną innowację - gracze mogą wybrać, w jaki sposób chcą uporać się z danym zadaniem. Można tego dokonać rozwiązując zagadki typu ukryte przedmioty (hidden object) lub poprzez logiczne minigierki typu połącz trzy elementy (match-3).

Oprawa audiowizualna Time Mysteries: The Final Enigma nie odbiega jakością wykonania od wcześniejszych produkcji zabrzańskiego studia. Twórcy ponownie sięgnęli po autorski silnik Spark Casual Engine, który w połączeniu z ręcznie wykonanymi ilustracjami oraz budującym klimat podkładem muzycznym, zapewnia przyjemne dla oka i ucha wrażenia estetyczne.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka: 12+

Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND
WP