Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOSWP
Okładka Deadly Puzzles: Toymaker (AND)

Mordercza Układanka

Deadly Puzzles: Toymaker | Mordercza Układanka: Lalkarz

Toymaker to casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Adventure Puzzle), stworzona przez studio deweloperskie Grey Wizard Innovative. Gracze mają okazję rozwikłać zagadkę serii morderstw młodych kobiet i schwytać zabójcę, który na miejscu zbrodni zostawia niezwykłe zabawki.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | polskie

Okładka Deadly Puzzles: Toymaker (AND)

data premiery gry:

11lut2014

PC

31paź2014

WP

12lis2014

AND

9lut2015

iOS

Deadly Puzzles: Toymaker jest pierwszą grą w dorobku ekipy deweloperskiej studia Grey Wizard Innovative, którym zarządza Piotr Żegadło – wiceprezes firmy Artifex Mundi. Produkcja skierowana jest do miłośników przygodówek z rynku casual.

Osią fabuły gry jest seria tajemniczych morderstw, która wstrząsa spokojnym miasteczkiem. Ofiarami padają młode kobiety. Tożsamość ich zabójcy pozostaje nieznana, jednak na miejscu zbrodni pozostawia on swój znak rozpoznawczy – niezwykłe zabawki. Media nadają sprawcy przydomek Toymaker (Zabawkarz).

Zadaniem gracza jest rozwikłać sprawę morderstw i powstrzymać zabójcę. Wymaga to rozwiązania wielu zagadek, wśród których pojawiają się nie tylko zadania typu „ukryte przedmioty”, ale także zagadki związane z manipulowaniem elementami otoczenia oraz proste mini-gry logiczne. Poziom trudności rozgrywki można dostosować pod kątem własnych preferencji wybierając jedną z kilku opcji. Twórcy nie zapomnieli też o systemie podpowiedzi, które znacznie ułatwiają uporanie się z problematycznymi zagadkami.

Od strony technicznej Deadly Puzzles: Toymaker bazuje na możliwościach silnika Spark Casual Engine, stworzonego i rozwijanego przez firmę Artifex Mundi. Technologia ta pozwala na generowanie wysokiej jakości oprawy graficznej łączącej elementy 2D i 3D. Zabawę uprzyjemnia także klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Deadly Puzzles: Toymaker

12+

PC
iOS
AND
WP