Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

13. Gry Zręcznościowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę Switch.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Lethal League Blaze
Lethal League Blaze

Zręcznościowe 12 lipca 2019

Druga odsłona cyklu oryginalnych zręcznościówek, w których odbijamy antygrawitacyjną piłkę, starając się trafić nią oponenta w twarz. Lethal League Blaze oddaje w nasze ręce szeroką gamę postaci zróżnicowanych pod kątem stylu gry oraz umiejętności specjalnych. Oprócz fabularnego trybu dla pojedynczego gracza produkcja oferuje kilka modułów opracowanych z myślą o multiplayerowej zabawie.

The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories
The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories

Zręcznościowe 11 października 2018

The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories to japońska platformówka 2.5D utrzymana w nietypowym klimacie łączącym humor z makabrą. Gracz kieruje kobietą eksplorującą pełną pułapek i zagrożeń wyspę. Podczas wyprawy bohaterka ginie często i na wiele spektakularnych sposobów, ale przy okazji gracz w ten sposób poznale mechanizmy, które ułatwiają mu pokonanie przeszkód przy kolejnych podejściach.

Pato Box
Pato Box

Zręcznościowe 9 lipca 2018

Oryginalna gra niezależna, w której wcielamy się w kaczkę boksera, która mści się na swoich dawnych pracodawcach. Rozgrywka jest serią pięściarskich walk z bossami, inspirowanych klasycznym cyklem Punch-Out!!, wzbogaconą o elementy przygodowo-eksploracyjne.

Levelhead
Levelhead

Zręcznościowe 30 kwietnia 2020

Dwuwymiarowa platformówka, w której znajdziemy czteroosobowy tryb kooperacyjny, a także rozbudowany edytor umożliwiający tworzenie własnych poziomów, a następnie udostępnianie ich innym graczom. Za stworzenie Levelhead odpowiada studio Butterscotch Shenanigans.

Marble It Up!
Marble It Up!

Zręcznościowe 29 września 2018

Dynamiczna platformówka z elementami gry wyścigowej, w której przejmujemy kontrolę nad kulą toczącą się po czterdziestu zwariowanych torach, starając się w jak najkrótszym czasie dotrzeć do mety. Trasy upstrzono nie tylko rozmaitymi przeszkodami, pułapkami i skoczniami, lecz także power-upami zwiększającymi nasze szanse na sukces.

Unrailed!
Unrailed!

Zręcznościowe 23 września 2020

Kooperacyjna zręcznościówka z elementami gier typu roguelike i time management. W Unrailed! grupa graczy czuwa nad pociągiem, poszukując surowców do tworzenia szyn, po których jedzie skład pozostający w ciągłym ruchu. Grę opracowało studio Indoor Astronaut.

OlliOlli: Switch Stance
OlliOlli: Switch Stance

Zręcznościowe 14 lutego 2019

Kompilacja dwóch zręcznościówek z serii OlliOlli. Rozgrywka polega na wykonywaniu karkołomnych trików na deskorolce, a na odwiedzenie czeka łącznie sto poziomów ulokowanych w dziesięciu różnych światach.

Sayonara Wild Hearts
Sayonara Wild Hearts

Zręcznościowe 19 września 2019

Sayonara Wild Hearts to dynamiczna gra zręcznościowa, w której przywracamy równowagę światu poprzez udział w różnej maści wyścigach w onirycznym świecie. Za grę odpowiada niewielkie studio Simogo mieszczące się w Szwecji.

Dragons: Dawn of New Riders
Dragons: Dawn of New Riders

Zręcznościowe 1 lutego 2019

Przygodowa gra akcji oparta na licencji serii filmów animowanych znanej w Polsce pod tytułem Jak wytresować smoka. W Dragons: Dawn of New Riders gracze przejmują kontrolę nad badaczem Scribblerem i jego smokiem Patchem, którzy starają się powstrzymać złowrogiego Eira.

Escape Doodland
Escape Doodland

Zręcznościowe 30 listopada 2018

Dwuwymiarowa platformówka stworzona przez dwuosobowy zespół polskich deweloperów, w której przenosimy się do komiksowego świata bazgrołów, wyjętych wprost ze szkolnych zeszytów. Gracze wcielają się w jedną z kilku wybranych postaci i uciekają przed monstrum o nazwie Omnomus.

Battery Jam
Battery Jam

Zręcznościowe 22 listopada 2018

Dynamiczna gra zręcznościowa, przygotowana przede wszystkim z myślą o lokalnym multiplayerze. Model rozgrywki Battery Jam budzi skojarzenia z serią Bomberman. Za stworzenie produkcji odpowiada studio Halseo.

Macrotis: A Mother's Journey
Macrotis: A Mother's Journey

Zręcznościowe luty 2022

Utrzymana w baśniowej stylistyce platformówka z elementami gry przygodowej i logicznej. W Macrotis: A Mother’s Journey wcielamy się w Bilby – matkę trójki małych gryzoni, z którymi została rozdzielona podczas potężnej powodzi. Jej zadaniem jest dotarcie do swoich pociech, nim spotka je krzywda.

Ultimate Runner
Ultimate Runner

Zręcznościowe 6 grudnia 2018

Klasyczna trójwymiarowa gra zręcznościowa z gatunku auto-runner. W Ultimate Runner wcielamy się w jednego z pięciu poszukiwaczy przygód, którzy uciekają przed krwiożerczymi kanibalami. Tytuł jest dziełem Raylight Studios.

The King's Bird
The King's Bird

Zręcznościowe 12 lutego 2019

Dynamiczna, ale pozbawiona walki platformówka, w której wcielamy się w bohaterkę przemierzającą fantastyczny świat. Główną atrakcją The King’s Bird jest możliwość szybowania – w ten sposób błyskawicznie się przemieszczamy i omijamy liczne pułapki. Tytuł przykuwa uwagę również za sprawą unikalnej oprawy graficznej.

Goat Simulator: The GOATY
Goat Simulator: The GOATY

Zręcznościowe 23 stycznia 2019

Goat Simulator: The GOATY to kompletna wersja Goat Simulator – zręcznościowej gry od Coffee Stain Studio. W skład wydania oprócz podstawowej wersji gry wchodzą także wszystkie dodatki, jakie ukazały się na przestrzeni ostatnich lat.

Commander Keen in Keen Dreams
Commander Keen in Keen Dreams

Zręcznościowe 7 lutego 2019

Commander Keen in Keen Dreams to gra platformowa będąca poboczną odsłoną serii przygód o genialnym ośmiolatku Billym „Commanderze Keenie” Blazie. Podobnie jak w przypadku pozostałych części za produkcję odpowiada studio id Software.

Treasure Stack
Treasure Stack

Zręcznościowe 1 marca 2019

Hybryda platformówki i gry logicznej opartej na zasadach kultowego Tetrisa, w której przejmujemy kontrolę nad bohaterem wyposażonym w linkę z hakiem. Protagonista sprowadza na ziemię spadające z góry skrzynie i nakierowuje je na właściwy tor. Treasure Stack pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe (w tym cross-platformowe) zmagania.

Katamari Damacy Reroll
Katamari Damacy Reroll

Zręcznościowe 7 grudnia 2018

Odświeżona wersja Katamari Damacy, nietypowej gry logicznej z 2004 roku od firmy Namco (znanej później jako Bandai Namco). Zadaniem graczy jest toczenie kuli i zwiększanie jej masy przez zbieranie kolejnych obiektów.

Bubsy: Paws on Fire!
Bubsy: Paws on Fire!

Zręcznościowe 29 sierpnia 2019

Szósta odsłona znanego cyklu platformówek. Opracowane przez studio Choice Provisions Bubsy: Paws on Fire! oddaje w nasze ręce czwórkę bohaterów, z których każdym gra się nieco inaczej. U podstaw rozgrywki leżą przemierzanie barwnych lokacji, omijanie licznych pułapek oraz walka.

Nippon Marathon
Nippon Marathon

Zręcznościowe 17 grudnia 2018

Przepełniona zwariowanym humorem produkcja łącząca elementy gry zręcznościowej i wyścigowej. Nippon Marathon pozwala nam wziąć udział w szalonych biegach z przeszkodami. Choć tytuł opracowano z myślą o multiplayerze, jest w nim również przeznaczony dla samotników tryb fabularny.

Splash Blast Panic
Splash Blast Panic

Zręcznościowe 4 października 2018

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa nastawiona na rozgrywkę wieloosobową. W Splash Blast Panic gracze biorą udział w intensywnych pojedynkach na zamkniętych arenach, podczas których przy pomocy broni na wodę starają się wyrzucić wszystkich oponentów poza planszę.

Desert Child
Desert Child

Zręcznościowe 11 grudnia 2018

Oryginalne połączenie zręcznościowej gry wyścigowej, produkcji RPG oraz symulatora życia, które osadzone zostało w dalekiej przyszłości. W Desert Child wcielamy się w pilota lewitującego skutera, który wykonuje różnego rodzaju płatne zlecenia, próbując związać koniec z końcem.

Super One More Jump
Super One More Jump

Zręcznościowe 25 stycznia 2018

Oldskulowa, dwuwymiarowa platformówka charakteryzująca się oprawą graficzną w stylu pixel-art, a także niesamowicie prostym, intuicyjnym modelem sterowania.

Gal Metal
Gal Metal

Zręcznościowe 30 października 2018

Rytmiczno-muzyczna gra, która pozwala nam wcielić się w perkusistę szkolnego zespołu heavymetalowego walczącego z najeźdźcami z kosmosu. Tytułu zamienia kontrolery konsoli Nintendo Switch w pałeczki perkusji i pozwala nam na własną rękę grać do przygotowanych przez twórców utworów.