Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4SwitchXONEPC
Okładka Sparkle 4 Tales (PS4)
OkładkaSparkle 4 Tales (PS4)

Sparkle 4 Tales

Czwarta część polskiej serii Sparkle, w której przejmujemy kontrolę nad niewielkim organizmem i obserwujemy, jak zjadając mikroelementy, stopniowo rośnie w siłę. W Sparkle 4 Tales możemy uczynić swoją istotę drapieżnikiem, roślinożercą bądź zwierzęciem z pogranicza obu grup.

Zręcznościowe | elementy RPG | polskie | top-down | indie

Sparkle 4 Tales Premiera

30sty2020

Switch

24sie2020

PC

11lis2020

XONE

18gru2020

PS4

Gry podobne do Sparkle 4 Tales

Subnautica

Maneater

AWAY: The Survival Series

Tales to podtytuł czwartej odsłony cyklu Sparkle; mowa o grach zręcznościowych, w których przejmujemy kontrolę nad niewielkim organizmem i obserwujemy jego ewolucję. Tytuł został opracowany przez niezależne studio MMEU, z kolei za jego wydaniem stoi firma Forever Entertainment.

Mechanika

Pomimo że w Sparkle 4 Tales większość akcji ukazano w widoku top-down, od czasu do czasu kamera zmienia perspektywę na trzecioosobową (TPP). W trakcie zabawy swobodnie przemierzamy różnorodne plansze składające się na świat zwany Pustką (ang. Void) i zjadamy znalezione mikroelementy. Dzięki tym ostatnim nasz podopieczny stopniowo rośnie w siłę, a to, czym go karmimy, determinuje kierunek, w którym zmierza jego ewolucja. Z Iskierki (ang. Sparkle) możemy bowiem uczynić roślinożercę, drapieżnika bądź istotę należącą do obu tych grup, a dokonany przez nas wybór znajduje odzwierciedlenie w umiejętnościach, jakimi będzie dysponować.

Proces pozyskiwania pożywienia nieco ułatwia obecność przyjaźnie nastawionych istot, które pomagają nam w poszukiwaniach nadających się do zjedzenia mikroelementów. Co ważne, naszą pokojową egzystencję w swoistej pierwotnej zupie zaburza obecność rozmaitych przeciwników (na czele z dużymi organizmami pełniącymi rolę bossów), z którymi możemy toczyć pojedynki.

Kwestie techniczne

Pod względem stylistyki oprawy graficznej Sparkle 4 Tales nie odbiega w znaczący sposób od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony cyklu. Pełne jaskrawych kolorów, fantazyjne lokacje zamieszkują więc istoty o wymyślnych kształtach (co tyczy się również kontrolowanego przez nas organizmu). Rozgrywce towarzyszy klimatyczny, ambientowy soundtrack.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sparkle 4 Tales: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sparkle 4 Tales Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4440 3.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki GeForce GT 320M / Radeon 7000 lub lepsza
  • 280 MB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
XONE
PS4