Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4Switch
Okładka Jump King (PC)

Jump King

Gra platformowa, w której wcielamy się w rycerza próbującego dostać się na szczyt wysokiej wieży. W Jump King skaczemy po platformach, pnąc się do góry, a ewentualny upadek kończy się koniecznością powtarzania mniejszych lub większych fragmentów wspinaczki.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D | indie | side-scroll

Okładka Jump King (PC)

producent: Nexile

wydawca: Nexile

Strona oficjalna

data premiery gry:

3maj2019

PC

9cze2020

PS4 XONE Switch

Jump King to prosta w swych założeniach, choć niebywale trudna gra platformowa, która poddaje próbie zarówno naszą zręczność oraz umiejętności, jak i cierpliwość. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Nexile.

Fabuła

Jump King zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, nad którym góruje gigantyczna wieża. W trakcie zabawy wcielamy się w rycerza próbującego dostać się na sam szczyt owej konstrukcji, gdzie czeka na niego legendarna piękność. Niestety droga do celu jest długa i wyboista, a chcąc osiągnąć sukces, nasz podopieczny (a co za tym idzie – my sami) musi zostać tytułowym Królem Skakania.

Mechanika

W grze Jump King akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy przeskakujemy z platformy na platformę, nieustannie pnąc się do góry. Oprócz zwykłych skoków nasz podopieczny potrafi oddawać również skoki „naładowane”, przy pomocy których pokonuje w powietrzu większe dystanse. Jako że poszczególne platformy dzielą od siebie różne odległości, każdy skok należy odpowiednio wymierzyć... bądź liczyć na łut szczęścia. Jeśli nam się nie uda, protagonistę czeka upadek. A ten potrafi być bolesny, nawet pomimo tego, że bohater nie może zginąć. Stan gry jest bowiem zapisywany automatycznie, przez co lot w przepaść potrafi zniweczyć nasze wysiłki z ostatnich kilku godzin, bądź nawet zmusić nas do powtórzenia mozolnej wspinaczki od samego początku.

Warto przy tym pamiętać, że w górę często prowadzi więcej niż jedna droga, a ta najbardziej oczywista ścieżka nie zawsze jest tą łatwiejszą. Poza tym rycerz spotyka w wieży różnorodne postacie; interakcja z nimi pozwala nam nie tylko poznać ich perypetie, lecz również pogłębić naszą wiedzę o świecie przedstawionym.

Kwestie techniczne

Jump King posiada prostą choć barwną i przejrzystą grafikę wykonaną w technice pixel art. Dopełnieniem stylistyki retro jest warstwa dźwiękowa rodem z epoki ośmiu bitów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Jump King

Klasyfikacja PEGI Jump King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Jump King

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1.2 GB HDD
  • Windows 7

8 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Hainz

Paffcioo

niet

ostatnio oglądali:

Matieusz34

g40st

PC
PS4
XONE
Switch