Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEiOS
Okładka Stela (PC)

Stela

Przygodowa gra akcji w formie platformówki 2,5D, w której gracz wciela się w młodą kobietę będącą świadkiem ostatnich chwil tajemniczej cywilizacji. Za produkcję odpowiada studio SkyBox Labs, które wcześniej współtworzyło wiele projektów firmy Microsoft.

Zręcznościowe | platformówki | indie | 2.5D | przygodowe gry akcji

Okładka Stela (PC)

data premiery gry:

11paź2019

iOS

17paź2019

XONE

mar2020

PC

Stela to klimatyczna platformówka 2.5D, w której główną rolę odgrywa młoda kobieta będąca świadkiem upadku tajemniczej cywilizacji. Za produkcję odpowiada studio SkyBox Labs znane ze współpracy przy Halo Infinite.

Fabuła

Fabuła gry Stela obraca się wokół młodej kobiety, która jest świadkiem ostatnich dni istnienia antycznej cywilizacji. Bohaterka rozpoczyna walkę o przetrwanie w rozpadającej się na jej oczach rzeczywistości.

Mechanika

Stela jest klasycznym przedstawicielem gatunku gier platformowych, w której poruszać się można jedynie na płaszczyźnie lewo – prawo i góra – dół. W czasie przechodzenia kolejnych etapów gracz musi rozwiązywać łamigłówki środowiskowe oraz unikać pułapek i przeciwników. Do tego celu musi on wykorzystać interaktywne elementy otoczenia.

Kwestie techniczne

Stela wykonana została w 2.5D. Oznacza to, że chociaż tła zostały wykonane w pełnym trójwymiarze, to postać może poruszać się tylko w płaszczyźnie dwuwymiarowej. Duży nacisk położono na różnorodność świata, w którym ma miejsca akcja. Gracze mają okazję odwiedzić między innymi miasta, nawiedzone lasy czy podziemne ruiny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Stela

Wymagania wiekowe Stela

12+

Wymagania sprzętowe Stela

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
XONE
iOS