Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCSwitchXSX
Okładka Blazing Beaks (XONE)
OkładkaBlazing Beaks (XONE)

Blazing Beaks

Gra typu roguelite w konwencji strzelanki 2D z widokiem top-down (z lotu ptaka). Wcielając się w ptasiego bohatera, zabijamy różnorodnych zwierzęcych przeciwników i zbieramy specjalne ulepszenia. W Blazing Beaks grać można samotnie lub w kooperacji.

Zręcznościowe | roguelike | 2D | na 2 osoby | top-down | indie | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Blazing Beaks Premiera

10maj2019

PC Switch

7maj2021

XONE XSX

producent: Applava wydawca: Applava Strona oficjalna

Blazing Beaks to wymagający roguelite, w którym wcielając się w rolę słodkiego zwierzaka, przemierzamy barwne lokacje po zęby naszpikowane monstrami i mutantami, które musimy pokonać. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki zarówno dla jednego, jak i kilku graczy. Studio odpowiedzialne za tytuł to Applava.

Fabuła

Blazing Beaks rozgrywa się w świecie, do którego zawitało zło w postaci niebezpiecznych potworów czyhających na życie każdego, kto się napatoczy. Wiąże się to jednocześnie z pewną tajemnicą, bo po świecie porozrzucane zostały potężne artefakty, które wzywają nas do siebie swoją mroczną siłą. Musimy jednak uważać, bo nie wiemy, co się za nimi kryje, a nadmierna chciwość może doprowadzić do naszej klęski.

Mechanika

Blazing Beaks to dynamiczna gra zręcznościowa z trzema poziomami trudności, gdzie zwiedzamy losowo generowane lokacje pełne tak łupów, jak i przeciwników, których musimy pokonać przy użyciu kilkudziesięciu dostępnych w grze rodzajów broni. Mamy tu łomy, pistolety laserowe, zamrażające i kwasowe, działka czarnej materii i inne.

Oprócz walk z przeciwnikami czeka nas sporo specjalnych przedmiotów i artefaktów do zebrania. Te pierwsze wpływają na nasze statystyki: szansę na zdobycie rzadkich przedmiotów, regenerację punktów życia i ich maksymalną liczbę, prędkość przeładowania i liczbę naboi w magazynku, szansę na ataki krytyczne i zadawane obrażenia. Podobnie jest ze wspomnianymi Artefaktami, te jednak zamiast wzmocnić naszą postać, znacząco ją osłabiają – są jednak wiele warte i można je wymienić w sklepie na nową broń i ekwipunek.

Gracz wciela się w jednego z ośmiu dostępnych ptaków, różniących się od siebie nie tylko gatunkiem, ale i umiejętnościami. Te wiążą się między innymi z możliwością stania się niewidzialnym przez krótki czas, szansą na zamrożenie przeciwnika czy ochroną przed pociskami.

Część postaci jest dostępna od samego początku, a część musimy odblokować poprzez zabijanie bossów (tych w grze jest pięciu). Jeśli jednak znudzimy się zaprojektowanymi przez twórców gry postaciami, możemy stworzyć swoją własną lub cieszyć się wykreowanymi przez innych graczy.

Blazing Beaks posiada kilka trybów rozgrywki do zabawy w pojedynkę, w lokalnej kooperacji ze znajomymi bądź przeciwko nim. Do wyboru dostajemy tryb fabularny dla 1-2 graczy, w którym naszym zadaniem jest zabijać potwory, przetrwać i dojść jak najdalej. Drugi z trybów to tryb turniejowy przeznaczony od dwóch do czterech graczy, gdzie walczą oni między sobą o jak najdłuższe pozostanie przy życiu. Może się to odbywać w klasycznym deathmatchu, ale można też zwiększyć poziom trudności, rozpoczynając grę z którymś z wyzwań. Te dzielą się na tryb Jednej Broni (każdy z graczy zaczyna z jedną, losowo przydzieloną mu bronią, której nie da się zmienić w trakcie rundy), tryb polegający na Upuszczaniu Serduszek po otrzymaniu obrażeń, którymi mogą podleczyć się przeciwnicy, Tryb Czachy – ten, kto zdobędzie czaszkę i nie da jej sobie odebrać przez określony czas, będzie zadawał obrażenia pozostałym, oraz Tryb Łowców, gdzie każdy z graczy zaczyna z dzidą, którą po każdym rzucie trzeba podnieść z ziemi.

Kwestie techniczne

Blazing Beaks to gra z barwną, pikselową oprawą graficzną, w której wszystko jest urocze – mimo kontrastującej tematyki.

Gra posiada pełne wsparcie kontrolera.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Blazing Beaks: Odpowiednia dla każdego wieku.

Blazing Beaks Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 600 MB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
PC
Switch
XONE
XSX