Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Cytus Alpha (Switch)
OkładkaCytus Alpha (Switch)

Cytus Alpha Switch

Rozszerzona, konsolowa wersja popularnej mobilnej gry rytmiczno-zręcznościowej Cytus. W stosunku do oryginału oferujący ponad 200 utworów tytuł wzbogacony został o nową zawartość, interfejs oraz wiele innych drobnych zmian.

Zręcznościowe | science fiction | rytmiczne | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cytus Alpha Premiera Switch

25kwietnia2019

Nintendo eShop

25kwietnia2019

producent: Rayark wydawca: Flyhigh Works Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Cytus Alpha

Thumper

Superbeat: Xonic

VOEZ

Cytus Alpha to rozszerzona konsolowa wersja popularnej mobilnej produkcji muzyczno-rytmicznej. Deweloperem tytułu jest tajwańskie studio Rayark, specjalizujące się w grach z gatunku. Na koncie zespołu znajduje się nie tylko Cytus, ale także tytuły takie jak Voez oraz Deemo. Cykl Cytus doczekał się w sumie dwóch numerowanych odsłon, które ukazały się w 2012 oraz w 2018 roku na urządzeniach z systemami iOS i Android.

Fabuła

Akcja Cytus Alpha rozgrywa się w odległej przyszłości. Ludzkość pozostaje jedynie wspomnieniem w bankach pamięci robotów wyposażonych w sztuczną inteligencję, które są strażnikiem jej dziedzictwa. Niestety ich zdolności ogarnięcia całości ludzkiej wiedzy, uczuć i wspomnień mają swoje ograniczenia. Dlatego też roboty nauczyły się zamieniać wspomnienia w muzykę, która zapisywana jest w specjalnej przestrzeni zwanej Cytus. W trakcie gry pomagamy mechanicznej operatorce o imieniu Vanessa w procesie konwersji kolejnych cyfrowych artefaktów ludzkości. Odblokowując kolejne rozdziały historii, otrzymujemy dostęp do szeregu prywatnych wiadomości czy urywków doniesień medialnych, które rzucają światło na przeszłość świata gry.

Mechanika

Podobnie jak w innych produkcjach muzycznych Rayark, gra została stworzona z myślą o ekranie dotykowym. Po raz pierwszy w serii twórcy zdecydowali się jednak także na pełne wsparcie dla modelu sterowania opartego na wykorzystaniu fizycznych przycisków konsoli. W trakcie zabawy wysłuchujemy kolejnych utworów, uderzając lub przeciągając palcem po pojawiających się na ekranie ikonach. Po przejściu piosenki jesteśmy oceniani przez grę, która bierze pod uwagę naszą dokładność oraz wyczucie rytmu. Cytus Alpha oferuje dwa poziomy trudności – łatwy oraz trudny. Ten drugi może stanowić wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych weteranów gatunku. Postępy osiągane w czasie zabawy zapisywane na sieciowych tablicach wyników, dzięki czemu możemy porównywać swoje wyniki z innymi graczami.

Tryby gry

Poza standardowym trybem dla pojedynczego gracza, Cytus Alpha oferuje również tryb multiplayer przeznaczony dla maksymalnie dwóch osób, które konkurują ze sobą na przedzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Cytus Alpha odznacza się niezwykle stylową i minimalistyczną oprawę audiowizualną oraz interfejsem. Ponad 200 udostępnionych w grze utworów reprezentuje w głównej mierze wiele gatunków muzyki elektronicznej oraz instrumentalnej. Każdy z nich reprezentowany jest przez unikalną kartę tytułową.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-3  

Klasyfikacja PEGI Cytus Alpha

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.