Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Cytus (iOS)
OkładkaCytus (iOS)

Cytus

Nietypowa produkcja, która łączy model rozgrywki charakterystyczny dla gier rytmicznych z opowieścią rodem z książki lub komiksu science fiction. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Rayark Games.

Zręcznościowe | science fiction | zagraj za darmo | rytmiczne | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cytus Premiera

12sty2012

iOS

5kwi2012

AND

producent: Rayark wydawca: Rayark Strona oficjalna

Gry podobne do Cytus

Geometry Dash

osu!

Guitar Hero Live

Cytus to gra muzyczna przygotowana z myślą o platformach mobilnych. Produkcja oferuje prosty model rozgrywki i możemy w niej usłyszeć kilkaset różnych piosenek należących do wielu gatunków – pop, jazz, trance, hardcore czy drum’n bass i innych. Twórcy przygotowali także intrygującą, ciekawie przedstawioną historię science fiction. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada specjalizujące się w grach mobilnych studio Rayark Games (znane m.in. z dobrze przyjętej gry akcji Implosion: Never Lose Hope).

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy ludzie dawno już wyginęli, a jedynymi świadomymi bytami na Ziemi są roboty. Ludzkość istnieje tylko w ich wspomnieniach – w sensie dosłownym, dzięki technologii, która pozwala na kopiowanie i przekazywanie wspomnień. Dzięki temu Istoty te stały się swoistym pomnikiem ludzkich emocji i postaw. Niestety, pamięć ma swoje ograniczenia i z biegiem czasu nowe wspomnienia zastępują stare – dlatego też roboty nauczyły się konwertować wspomnienia w muzykę, która zapisywana jest w specjalnej przestrzeni zwanej Cytus.

Mechanika

Rozgrywka w Cytus opiera się na bardzo prostych zasadach. Zadaniem gracza jest słuchanie muzyki i dotykanie ekranu zgodnie z rytmem danej piosenki (istnieją trzy różne typy nut i musimy wybierać pomiędzy nimi). Twórcy przygotowali aż dziewięć poziomów trudności, dzięki którym każdy gracz może dostosować grę do swoich oczekiwań. Postępy osiągane w czasie gry są nagradzane punktami (dzięki czemu możemy porównywać swoje wyniki z innymi graczami), a także kolejnymi fragmentami opowieści, ukazywanymi w formie dwuwymiarowych ilustracji.

Tryby gry

W Cytus możemy grać wyłącznie samotnie. Produkcja nie posiada żadnego trybu multiplayer, jednak znajdziemy w niej pewną ograniczoną funkcjonalność sieciową – jeśli posiadamy konto na Facebooku i połączymy je z aplikacją, otrzymamy możliwość dzielenia się swoimi wynikami ze znajomymi.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Cytus prezentuje się bardzo dobrze. Tła i efekty świetlne towarzyszące kolejnym piosenkom są efektowne i ładnie animowane, zaś dwuwymiarowe ilustracje, za pośrednictwem których przedstawiana jest opowieść wykonano z dużą dbałością o szczegóły. Grafika posiada oryginalny, mangowy styl artystyczny, w którym znaleźć można sporo motywów typowych dla filmów i gier science fiction.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Cytus: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND