Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

11. Gry Zręcznościowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę Switch.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
VVVVVV
VVVVVV

Zręcznościowe 17 listopada 2017

VVVVVV to niezależna produkcja stworzona przez Irlandczyka Terry’ego Cavanagha specjalizującego się w grach flashowych. Wcielając się w postać dowódcy statku kosmicznego dążymy do uratowania załogi uwięzionej w tajemniczym wymiarze. Tytuł jest wariacją klasycznych platformówek 2D.

Toki Tori 2+
Toki Tori 2+

Zręcznościowe 23 lutego 2018

Toki Tori 2 to gra zręcznościowo-logiczna, w której podobnie jak w części pierwszej wcielamy się w uroczego kurczaczka. Tym razem wyruszamy na ratunek naszemu rodzeństwu, a na drodze staną nam przeciwnicy, których pokonanie będzie wymagało sprytu i korzystania ze specjalnych zdolności.

Aban Hawkins & the 1001 Spikes
Aban Hawkins & the 1001 Spikes

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Aban Hawkins & the 1001 Spikes to wyjątkowo trudna i wymagająca dwuwymiarowa platformówka, korzystająca ze stylistyki klasycznych 8-bitowych produkcji. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który pragnie odnaleźć tajemniczy skarb w zapomnianych ruinach. Tytuł jest poprawioną i rozszerzoną wersją gry Aban Hawkins & the 1000 Spikes.

La-Mulana
La-Mulana

Zręcznościowe 20 marca 2020

La-Mulana to dwuwymiarowa gra platformowa, w której wcielamy się w postać poszukiwacza przygód przypominającego słynnego Indianę Jonesa. Następnie przemierzamy starożytne ruiny La-Mulana, pokonując napotkanych wrogów i unikając licznych pułapek.

Paper Wars: Cannon Fodder
Paper Wars: Cannon Fodder

Zręcznościowe 1 marca 2018

Prześmiewcza gra z gatunku tower defense. Cel gry jest identyczny jak we wszystkich podobnych produkcjach. Z prawej strony ekranu nacierają siły wroga, w tym przypadku zwykli żołnierze i czołgi, a naszym zadaniem jest zniszczyć je zanim dojdą do bazy.

Toki Tori
Toki Tori

Zręcznościowe 30 marca 2018

Połączenie dwuwymiarowej platformówki i gry logicznej. Przejmujemy kontrolę nad zabawnie wykonanym pisklęciem, pokonując przygotowane przez producentów plansze. Akcję obserwujemy z boku, dzięki czemu widzimy znaczny wycinek planszy i możemy zaplanować akcje z wyprzedzeniem.

Metal Slug
Metal Slug

Zręcznościowe 30 marca 2017

Pierwsza odsłona popularnego cyklu Metal Slug, która zadebiutowała w 1996 roku na automatach arcade. W miarę upływu czasu produkcja trafiała na kolejne platformy, pozwalając ich użytkownikom stawić czoła żołnierzom dowodzonym przez złowrogiego Generała Mordena.

Shantae: Half-Genie Hero
Shantae: Half-Genie Hero

Zręcznościowe 8 czerwca 2017

Przygotowana przez ekipę studia Way Forward Technologies dwuwymiarowa platformówka, stanowiąca kolejną odsłonę serii zapoczątkowanej w 2002 roku na konsolce Game Boy Color. Akcja gry Shantae: Half-Genie Hero toczy się w krainie, zainspirowanej Baśniami Tysiąca i Jednej Nocy. Będąca w połowie człowiekiem, a w połowie dżinem główna bohaterka przenosi się do innego wymiaru, aby stoczyć walkę z nieopatrznie uwolnionym, prastarym złem.

Volgarr the Viking
Volgarr the Viking

Zręcznościowe 5 października 2017

Brutalna, dwuwymiarowa platformówka utrzymana w stylu retro. Bohater gry, wiking o imieniu Völgarr, został ożywiony przez Odyna celem zgładzenia armii złego krasnoluda Fafnira. Przemierzając opanowaną przez armię potworów krainę, musimy stawić czoła coraz silniejszym przeciwnikom, pomysłowym pułapkom i potężnym bossom.

N++
N++

Zręcznościowe 24 maja 2018

Przygotowana przez studio Metanet Software platformowa gra zręcznościowa, będąca rozszerzoną wersją znanego z konsol przenośnych N+. Produkcja nie zmienia podstawowych założeń rozgrywki, a podczas zabawy ponownie wcielamy się w ninję, który przemierza najeżone niebezpieczeństwami etapy, starając się dotrzeć do wyjścia i zebrać przy tym jak najwięcej monet. Ponieważ nasza postać nie jest uzbrojona, to jedynym sposobem na ujście z życiem jest unikanie zagrożeń.

SuperMoose
SuperMoose

Zręcznościowe 8 stycznia 2021

Przygodowa gra akcji, będąca efektem współpracy wydawnictwa PlayWay oraz studia Intermarum. Chciwa firma budowlana zamierza zniszczyć las i zbudować w jego miejscu osiedle mieszkaniowe. Zwierzętom grozi przymusowa eksmisja. Cała nadzieja w bohaterskim Super Łosiu, który jednak nie należy do najodważniejszych herosów.

Chasm
Chasm

Zręcznościowe 11 października 2018

Przygotowana przez niezależne studio Discord Games dwuwymiarowa gra zręcznościowo-platformowa z elementami RPG. Fabuła Chasm opowiada o losach żołnierza wracającego z długiej wojny do domu. Po drodze trafia on do opustoszałego, górniczego miasteczka i odkrywa, że większość jego mieszkańców zniknęła po przekroczeniu progu tajemniczej świątyni, znajdującej się głęboko pod miastem.

140
140

Zręcznościowe 9 stycznia 2020

Minimalistyczna platformówka 2D, wyprodukowana przez niezależne studio Carlsen Games. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie niewielkiej figury geometrycznej przez pełne przeszkód plansze, których wygląd zmienia się w rytm odtwarzanej muzyki. Gra uhonorowana została nagrodą Independence Game Festival 2013 za ścieżkę dźwiękową.

Hover
Hover

Zręcznościowe 18 września 2018

Utrzymana w klimacie science fiction pierwszoosobowa gra platformowa autorstwa niezależnego studia Fusty Games. Akcja Hover: Revolt of Gamers osadzona została w metropolii rządzonej przez bezwzględnego burmistrza. Za jedno z największych zagrożeń dla swojej władzy uznaje on gry, skutkiem czego nakazuje konfiskatę wszystkich konsol i urządzeń służących do grania. Gracze wcielają się w rolę podróżników z alternatywnego świata, którzy po przybyciu do miasta próbują obalić dyktatora.

Guacamelee! Super Turbo Championship Edition
Guacamelee! Super Turbo Championship Edition

Zręcznościowe 8 października 2018

Humorystyczna platformówka osadzona w meksykańskich klimatach. Podróżujemy między różnymi wymiarami, dążąc do uratowania porwanej córki El Presidente z rąk szkieletu o imieniu Carlos Calaca. Udział w zabawie mogą wziąć dwie osoby, grające na jednym ekranie. Edycja Super Turbo Championship została wzbogacona o nowe, niedostępne wcześniej elementy.

King Oddball
King Oddball

Zręcznościowe 30 października 2017

Dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna bardzo podobna do przebojowej serii Angry Birds. Gracze kontrolują ogromną kamienną kulę z twarzą unoszącą się w powietrzu, która za pomocą swojego języka wystrzeliwuje głazy w żołnierzy.

No Thing
No Thing

Zręcznościowe 22 marca 2018

Surrealistyczna gra zręcznościowa autorstwa polskiego studia Evil Indie Games. Jej fabuła osadzona została w alternatywnej wersji 1994 roku i ukazuje ponurą, retrofuturystyczną wizję przyszłości, znaną z filmów science fiction z lat 70. ubiegłego wieku. W epoce totalitarnego reżimu, który próbuje złamać wszystkich buntowników, wcielamy się w zwykłego pracownika urzędu, który otrzymuje zadanie przekazania wiadomości osobie znanej jako Królowa Lodu.

Freedom Planet
Freedom Planet

Zręcznościowe 30 sierpnia 2018

Oldskulowa, przypominająca tytuły wydawane przed laty na 16-bitowe konsole, platformówka 2D z antropomorficznymi zwierzętami w rolach głównych. Produkcja jest mocno inspirowana dawnymi częściami serii Sonic the Hedgehog.

Kero Blaster
Kero Blaster

Zręcznościowe 23 sierpnia 2018

Kero Blaster to dostępna na pecety dwuwymiarowa platformówka. Gracz wciela się w człekokształtną żabę, która eksploruje mapy o otwartej strukturze, unika pułapek, zbiera cenne przedmioty oraz walczy z przeciwnikami za pomocą karabinu laserowego.

Astebreed
Astebreed

Zręcznościowe 7 listopada 2018

Asterbreed to zręcznościowa strzelanka, w której kontrolujemy potężnego mecha. Dysponując kilkoma różnymi atakami, przedzieramy się przez pole bitwy i anihilujemy hordy przeciwników. Gra łączy w sobie cechy charakterystyczne dla klasycznych shooterów oraz tytułów z gatunku shoot'em up.

Shovel Knight: Plague of Shadows
Shovel Knight: Plague of Shadows

Zręcznościowe 3 marca 2017

Darmowy dodatek do ciepło przyjętej gry Shovel Knight, stworzony przez studio Yacht Club Games. Tym razem do naszej dyspozycji oddano zupełnie nowego bohatera – Plague Knighta, którego miłośnicy marki znają jako jednego z głównych przeciwników w podstawowej wersji gry. Po przegranej z Shovel Knightem, protagonista postanawia odwrócić się od dotychczasowych sojuszników i wyruszyć w podróż, celem odnalezienia składników wymaganych do stworzenia tajemniczej, potężnej mikstury.

Monster Boy and the Cursed Kingdom
Monster Boy and the Cursed Kingdom

Zręcznościowe 4 grudnia 2018

Nieformalna siódma odsłona cyklu Wonder Boy / Monster World, opracowana przez studio Game Atelier. Choć deweloperzy nie posiadają praw do marki, produkcja rozgrywa się w tym samym uniwersum, a historia została dopasowana do jego specyfiki. Gracze trafiają zatem do fantastycznego świata, po którym podróżują w skórze tytułowego Monster Boya – zadaniem głównego bohatera jest pozbycie się potężnej klątwy.

Pac-Man Championship Edition 2 Plus
Pac-Man Championship Edition 2 Plus

Zręcznościowe 22 lutego 2018

Jedna z wielu odsłon kultowego cyklu gier zręcznościowych, zapoczątkowanego w latach 80-tych na automatach arcade. Podstawowe mechanizmy rozgrywki w Pac-Man Championship Edition 2 nie odbiegają od ogólnych założeń całego cyklu. W grze kontrolujemy żarłoczną żółtą kulkę, tytułowego Pac-Mana, która przemierza labirynty i pożera rozmieszczone w nich kropki. Największym zagrożeniem dla bohatera są kolorowe duszki, które można bezpiecznie zjeść dopiero po zdobyciu odpowiednich bonusów.

The Watchmaker
The Watchmaker

Zręcznościowe luty 2022

Utrzymana w steampunkowym klimacie przygodowa gra akcji z elementami logicznymi, opracowana przez niezależne studio Micropsia Games z Chile. Akcja The Watchmaker osadzona została we wnętrzu ogromnej zegarowej wieży, a podczas zabawy wcielamy się w postać jej strażnika imieniem Alexander. Pewnego dnia w wieży doszło do sabotażu, w wyniku którego czas praktycznie oszalał, a nasz bohater zaczął starzeć się w przerażającym tempie.