Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXSXSwitchPCPS4PS5XONE
Okładka Super Monkey Ball: Banana Mania (PC)
OkładkaSuper Monkey Ball: Banana Mania (PC)

Super Monkey Ball: Banana Mania

Zręcznościowa gra platformowa dla dzieci, w której wcielamy się w małpkę AiAi, pragnącą powstrzymać szalonego doktora Bad-Boona. Super Monkey Ball Banana Mania zawiera ponad 300 plansz oraz umożliwia zabawę ze znajomymi na podzielonym ekranie i przez sieć.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Monkey Ball: Banana Mania Premiera

5paź2021

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gry podobne do Super Monkey Ball: Banana Mania

Rayman 2: The Great Escape

Sonic Forces

Marble It Up!

Super Monkey Ball Banana Mania oprócz całkiem nowych plansz zawiera w sobie również etapy dostępne oryginalnie w Super Monkey Ball, Super Monkey Ball 2 oraz Super Monkey Ball Deluxe. Formuła gry nie została zmieniona i dalej dotyczy sterowania małpką zamkniętą w kolorowej piłeczce, zbierającą banany rozsiane po wszystkich poziomach.

Fabuła

Wśród kilku trybów zabawy w Super Monkey Ball Banana Mania możemy znaleźć „story mode”. Pokonujemy w nim różne poziomy w ściśle określonej kolejności, by powstrzymać złego małpiego doktora Bad-Boona, kradnącego banany i pragnącego wysadzić Jungle Island. Podczas zabawy wcielamy się w wiele różnych postaci wedle uznania, takich jak AiAi, YanYan czy GonGon. Historia gry jest opowiadana poprzez animowane przerywniki filmowe pozbawione dialogów, lecz pełne wyraziście gestykulujących bohaterów.

Mechanika

Zależnie od wybranego trybu gry, zasady rządzące zabawą ulegają zmianie. Oprócz trybu fabularnego, w Super Monkey Ball Banana Mania jest też dostępny tryb wyzwania, tryb treningu oraz tryb specjalny. We wszystkich wcielamy się w jedną z piętnastu dostępnych postaci, zamkniętych w kolorowej piłce. Bohaterowie przemieszczają się tocząc swoje piłki, a naszym zadaniem jest zebrać jak najwięcej bananów rozrzuconych po planszach. Wszystkie etapy obfitują w przeróżne pułapki, ruchome platformy czy przepaście, po wpadnięciu w które musimy powtarzać trasę od zera.

Tryb wyzwania różni się od story mode brakiem opcji powtarzania poziomów – mamy więc jedno podejście, by zebrać jak najwięcej punktów. W trybie specjalnym z kolei otrzymujemy możliwość brania udziału w dodatkowych zabawach, polegających m.in. na graniu w piłkę nożną, lataniu czy wyścigach z innymi graczami lub postaciami sterowanymi przez SI.

Zdobyte punkty wydajemy na zakup nowych postaci, wśród których znajdziemy bohaterów pochodzących z różnych uniwersów, np. Sonica czy Yakuzy. Następnie każdemu z nich da się zmienić wygląd, tak samo jak dostosować piłkę, w jakiej będzie się toczyć. Zależnie od tego, kim gramy, różnią się również obiekty, jakie zbieramy: jako małpki zdobywamy banany, a chociażby jako Sonic złote pierścienie.

Tryby gry

W Super Monkey Ball Banana Mania da się grać zarówno samemu, jak i w trybie kooperacji sieciowej oraz przez podzielony ekran do 4 osób. Wyniki osiągnięte przez nas na poszczególnych planszach, stanowiące przeliczenie czasu, jaki potrzebowaliśmy na ich pokonanie oraz zdobytych bananów, trafiają na sieciowe tablice wyników, gdzie są porównywane z dokonaniami innych graczy.

Kwestie techniczne

Gra oferuje kolorową grafikę pełną szczegółów oraz rozmaitych efektów oświetleniowych i cząsteczkowych.

Ostatnia modyfikacja 11 października 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Super Monkey Ball: Banana Mania cena w dniu premiery: 124,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Monkey Ball: Banana Mania

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Super Monkey Ball: Banana Mania Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Phenom II X2 550 3.1 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT / 1 GB Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 8.1 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i3-540 3.0 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
PS5
XONE
XSX
Switch