Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2XBOX
Okładka Super Monkey Ball Deluxe (PS2)
OkładkaSuper Monkey Ball Deluxe (PS2)

Super Monkey Ball Deluxe

Super Monkey Ball Deluxe to gra zręcznościowa, w której kierujemy małpą zamkniętą w kolorowej piłeczce. Zjeżdżamy różnorodnymi trasami i staramy się zebrać jak najwięcej punktów.

Towarzyskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Monkey Ball Deluxe Premiera

15mar2005

PS2 XBOX

producent: Sega wydawca: Sega wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Super Monkey Ball Deluxe to gra zręcznościowa, w której kierujemy małpą zamkniętą w kolorowej piłeczce. Zjeżdżamy różnorodnymi trasami i staramy się zebrać jak najwięcej punktów. Pierwsza część pojawiła się w 2001 roku w Japonii i została wydana jako jedna z trzech oficjalnych (firmowanych przez Nintendo) gier na GameCube’a. Zdobyła ona na tyle dużą popularność w Azji, Europie i Ameryce, że niewiele później pokazały się kontynuacje: Super Monkey Ball 2 na GameCube'a, Super Monkey Ball Jr. dla Game Boy Advance'a.

W Super Monkey Ball Deluxe zabawić można się w trybie dla pojedynczego gracza oraz z grupą przyjaciół w multiplayerze. W tym pierwszym czeka na nas aż 300 etapów, z czego 254 to poziomy znane z Super Monkey Ball oraz Super Monkey Ball 2; zupełnie nowych torów jest 46. Co ciekawe, single-player zawiera ulepszoną opcję przygodową. Wybierając ją, stajemy przed zadaniem uratowania wyspy przed złym Doktorem Bad-Boonem. Gramy natomiast jedną z czterech postaci, a są to: AiAi, MeeMee, Baby i GonGon - każda z nich posiada odmienny styl. W nagrodę za przejście kolejnych etapów oglądamy krótkie scenki filmowe.

W trybie dla kilku graczy mamy do czynienia z wszystkimi mini-grami z dwóch poprzedniczek, a poza tym dorzucono sześć nowych. Łącznie jest ich dwanaście, a jednocześnie w wybranej konkurencji może brać udział do czterech zawodników. Każdy z nich kieruje jedną z czterech wspomnianych wcześniej małpek. Gra jest prawdziwie efektowna, do tego bardzo dobrze dopasowano rytmy techno.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Super Monkey Ball Deluxe cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Monkey Ball Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Super Monkey Ball Deluxe Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Multitap
PS2
XBOX