Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2GBAGCNXBOX
Okładka Namco Museum 50th Anniversary (PS2)

Namco Museum 50th Anniversary

Namco Museum 50th Anniversary to zestaw czternastu hitów japońskiej firmy Namco pochodzących z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku.

Zręcznościowe | 2D | pakiet

Okładka Namco Museum 50th Anniversary (PS2)

data premiery gry:

30sie2005

GBA GCN PS2 XBOX

6wrz2005

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Namco Museum 50th Anniversary to zestaw 14 gier pochodzących z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kierowany do współczesnych użytkowników komputerów i konsol. Opisywaną kompilację wydano z okazji pięćdziesięciolecia firmy Namco, celem wypuszczenia na rynek takiego „sentymentalnego” zestawu jest natomiast zapoznanie młodych stażem graczy z klasycznymi, zręcznościowymi produkcjami rynku elektronicznorozrywkowego. Poniżej znajdziecie krótkie opisy każdej z gier:

 • Pac-Man (wydany w 1980 roku) - kierujemy żółtym Pac-Manem, jego zadanie polega zaś na zebraniu wszystkich owoców porozrzucanych w labiryncie. Na przeszkodzie stają rozmaite duchy, jednak dzięki specjalnym kulkom Pac-Man na ograniczony czas zyskuje supermoce i może pożerać swoich przeciwników.
 • Ms. Pac-Man (1981) - produkcja podobna do powyższej, z paroma wyjątkami: zamiast Pac-Mana prowadzimy jego żeńską odpowiedniczkę, przechodzimy inne labirynty, walczymy z nowymi przeciwnikami, etc.
 • Galaga (1981) - jako pilot kosmicznego statku, gracze walczą z atakującymi zewsząd zastępami owadopodobnych promów obcych.
 • Galaxian (1979) - prekursor Galagi; ponownie jako pilot kosmicznego statku niszczymy obcych atakujących nas w różnych formacjach bojowych.
 • Dig Dug (1982) - gracz uzbrojony w łopatę i pompkę musi wykopać podziemny tunel, a następnie przy użyciu pompy pokonać atakujących rywali.
 • Pole Position (1982) - wyścigi Formuły 1, gdzie należy być jak najszybszym na mecie oraz unikać uderzeń w inne samochody.
 • Pole Position II (1983) - sequel Pole Position, wprowadzający do rozgrywki trzy, zupełnie nowe trasy: Fuji, Suzuka i Seaside.
 • Rolling Thunder (1986) - platformówka chodzona w prawo, w której gracze wcielają się w tajnego agenta o kryptonimie Albatross, ich zadaniem jest zaś uwolnienie agentki Lelia Blitz i pokonanie przestępczej organizacji o nazwie Geldra.
 • Rally X (1980) - gra wyścigowa, w której standardowo należy wyprzedzić całą konkurencję, przy okazji zbierając porozrzucane na mapie flagi.
 • Bosconian (1981) - graczom przypada rola pilota kosmicznego statku, zlecone zadania polegają na walce z wrogimi myśliwcami, niszczeniu ich gwiezdnych stacji, jak również unikaniu asteroidów i innych przeszkód. Całość przypomina Asteroids.
 • Dragon Spirit (1987) - grający kontroluje potężnego smoka, może rzucać zaklęcia, zrzucać bomby i ziać ogniem w przeciwników.
 • Sky Kid (1985) - gracze latają samolotem, zrzucają bomby i walczą w przestworzach z maszynami wroga.
 • Xevious (1982) - jako pilot ciężko opancerzonego myśliwca, niszczymy przeciwników w szeregu walk powietrznych, atakujemy także cele naziemne.
 • Mappy (1983) - Gracz wciela się w rolę myszy o imieniu Mappy, uwięzionej w domu zamieszkanym przez koty. Skacząc po trampolinach musi ona odzyskać skradzione przedmioty. Jedyną obroną przed agresywnymi kotami są drzwi, za którymi można się chować.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: DVD

Ocena czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Namco Museum 50th Anniversary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Namco Museum 50th Anniversary

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium II 300 MHz
 • 128 MB RAM
 • karta grafiki 4 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Zremiksowane retro-hity dla Wii
Zremiksowane retro-hity dla Wii

wiadomość19 maja 2007

Pod szyldem Namco ukazało się niegdyś mnóstwo popularnych gier automatowych. Te dawne hity przypominane są w ramach cyklu Namco Museum, obecnego na rynku od jedenastu lat. Wkrótce w ofercie korporacji Namco Bandai znajdzie się nowy produkt z owej serii, nazwany Namco Museum Remix i przeznaczony dla konsoli Wii.

Nintendo DS doczeka się swojej edycji zestawu Namco Museum
Nintendo DS doczeka się swojej edycji zestawu Namco Museum

wiadomość11 kwietnia 2007

Osiem starych gier wejdzie w skład zestawu Namco Museum DS, który na rynku elektronicznej rozrywki pojawi się w lecie. Będzie to pierwsze wydawnictwo tego typu, jakie firma Namco Bandai Games przygotuje z myślą o przenośnej konsoli koncernu Nintendo.

Historyczne wydawnictwo firmy Namco
Historyczne wydawnictwo firmy Namco

wiadomość31 sierpnia 2005

Z okazji pięćdziesięciolecia koncern Namco wydał zestaw, który na pewno zachwyci wszystkich wychowanych na grach komputerowych z początku lat osiemdziesiątych. Właśnie trafił on do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Główną atrakcją jaka czeka na nas po rozpakowaniu pudełka z Namco Museum 50th Anniversary to zestaw czternastu klasycznych gier, z których najmłodsza ma osiemnaście lat.

Namco Museum 50th Anniversary w "złocie"

wiadomość12 sierpnia 2005

Namco Museum 50th Anniversary to zestaw klasycznych gier video, przygotowany specjalnie z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia istnienia japońskiego koncernu Namco. Program wszedł wczoraj w „złotą” fazę i trafił do tłoczni. Kompilacja pojawi się na rynku gier video jeszcze w tym miesiącu.

Zestaw Namco Museum doczeka się oficjalnego soundtracku

wiadomość1 sierpnia 2005

Wydawanie soundtracków do gier video nie jest już dziś niczym nadzwyczajnym. Producenci oprogramowania rozrywkowego coraz częściej sięgają do tej formy promocji swoich programów, co z pewnością cieszy także konsumentów – wszak miło posłuchać muzyki z gry, w dodatku opublikowanej w formie atrakcyjnego wizualnie wydawnictwa.

PC
GBA
GCN
PS2
XBOX