Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4SwitchXONE
Okładka Fox n Forests (PC)

Fox n Forests

Oldskulowa platformówka 2D, która stara się połączyć osiągnięcia współczesnego gamedevu z magią klasycznych tytułów z lat 80-tych i 90-tych.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Fox n Forests na PC, PS4 itd. jest dwuwymiarową side-scrollową platformówką, nawiązującą do klasycznych gier z tego gatunku, takich jak Castlevania czy ActRaiser 2. Omawiany tytuł nie ogranicza się jednak do odtwarzania starych rozwiązań, zamiast tego dodając kilka pomysłów od siebie. Za stworzenie tej produkcji odpowiada niezależne studio Bonus Level Entertainment. Gra została ufundowana dzięki kampanii na Kickstarterze, w czasie której zebrano przeszło 107 tys. euro.

Mechanika

Fox n Forests jest oldskulową platformówką 2D, w której akcja ukazana jest z boku, z perspektywy side-scrollowej. Gra polega na pokonywaniu kolejnych poziomów i walce z przeciwnikami, w tym także potężnymi bossami, niejednokrotnie zajmującymi sporą część ekranu. Bohaterem sterowanym przez gracza jest lis wyposażony w magiczną kuszę, która pozwala mu razić wrogów na odległość, ale nadaje się również do walki wręcz. Dodatkowo przedmiot pozwala nam zmieniać porę roku, dzięki czemu każda plansza posiada dwa warianty i wykorzystanie tej niezwykłej umiejętności pozwala często poradzić sobie z problemami, które wcześniej wydawały się niemożliwe do rozwiązania.

Tryby gry

Gra Fox n Forests posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Fox n Forests na platformie PC, PS4 itd. zostało wykonane w pełnej klimatu i barw, 16-bitowej oprawie graficznej. Zarówno postacie, jak i przemierzane przez nas plansze budzą skojarzenia z grami popularnymi w latach 90-tych – mimo to jednak widać, że włożono w nie wiele pracy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Fox n Forests

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fox n Forests

PC Windows

Minimalne: CPU 2.0 Ghz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 lub lepsza, 700 MB HDD, Windows XP

PC
XONE
PS4
Switch