Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Gal Metal (Switch)
OkładkaGal Metal (Switch)

Gal Metal Switch

Rytmiczno-muzyczna gra, która pozwala nam wcielić się w perkusistę szkolnego zespołu heavymetalowego walczącego z najeźdźcami z kosmosu.

Zręcznościowe | science fiction | rytmiczne | muzyczne | visual novel | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gal Metal Premiera Switch

30października2018

Nintendo eShop

2listopada2018

producent: DMM Games wydawca: Marvelous AQL Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gal Metal na konsoli Nintendo Switch to unikalna gra muzyczno-rytmiczna, pozwalająca zakosztować życia perkusisty w zespole heavymetalowym. Za stworzenie tytułu odpowiada studio DMM Games, należące do potężnej japońskiej internetowej spółki DMM.com. Na czele zespołu deweloperskiego stał Tak Fuji, legendarny twórca pracujący wcześniej dla Konami i odpowiadający za takie tytuły, jak Ninety-Nine Nights II, Frogger 3D czy Blades of Time.

Fabuła

Mimo że Gal Metal jest grą muzyczną, twórcy zadbali także o jej warstwę fabularną, która została przedstawiona w formie przerywników w stylu visual novel i komiksowych kadrów. Ziemi zagraża inwazja kosmitów. Chcą oni zemścić się na jej mieszkańcach za rozprzestrzenianie muzyki metalowej za pośrednictwem sondy Voyager, która opuściła Układ Słoneczny. Obcy przechwycili transmitowany przez nią sygnał i nie mogli oprzeć się rockowym rytmom, co doprowadziło do epidemii szaleństwa zagrażającej ich życiu.

Niewielka grupa kosmicznych najeźdźców dociera na naszą planetę i uprowadza dwóch japońskich licealistów: głównego bohatera gry, a także Rinko, perkusistkę żeńskiego klubu muzycznego. Obcy potrzebują emisariusza, z którym przedyskutują swój plan zemsty, nie mogąc jednak się zdecydować, który z nastolatków będzie negocjatorem, łączą ich dusze w jednym ciele. Para musi nauczyć się teraz współpracować ze sobą i wraz z innymi członkiniami klubu pokonać przy pomocy muzyki wszystkich ośmiu kosmicznych porywaczy.

Mechanika

Pomiędzy segmentami fabularnymi bierzemy udział w koncertach metalowych. Przejmujemy rolę perkusistki Rinko i uwięzionego w jej ciele głównego bohatera. W przeciwieństwie do innych produkcji tego typu, podczas zabawy gra nie wyświetla ikon z przyciskami lub nutami, które musimy wybrać w odpowiednim czasie. Gracze muszą natomiast samodzielnie wybijać rytm, korzystając ze standardowego kontrolera lub dwóch joy-conów, udających perkusyjne pałeczki. Gra symuluje używanie standardowych bębnów, werbli oraz talerzy. Twórcy przygotowali rozbudowany samouczek, pozwalający nam wyćwiczyć rytm uderzenia oraz łączenie różnych dźwięków.

Kwestie techniczne

Ścieżka dźwiękowa w Gal Metal składa się z oryginalnych metalowych utworów instrumentalnych, a także rockowych coverów muzyki klasycznej. Oprawa graficzna korzysta z prostych trójwymiarowych modeli postaci, wykonanych w technice cel-shading.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Gal Metal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.