Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun! (Switch)
OkładkaTaiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun! (Switch)

Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun! Switch

Taiko no Tatsujin: Nintendo Switch Version! | Taiko Drum Master: Nintendo Switch Version!

Zabawna gra muzyczna, w której staramy się wciskać przyciski lub poruszać kontrolerami w rytm muzyki, zbierając przy tym punkty. Produkcja jest remasterem tytułu wydanego w 2004 roku na PlayStation 2.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun! Premiera Switch

2listopada2018

Nintendo eShop

2listopada2018

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun!

Just Dance 2020

Thumper

Let's Sing 2021

Wydane na Switch Taiko Drum Master: Nintendo Switch Version! jest zabawną grą muzyczną, w której rozgrywka polega na wciskaniu przycisków lub poruszaniu kontrolerami w rytmie muzyki. Produkcja jest remasterem Taiko Drum Master, wydanego w 2004 na konsoli PlayStation 2. Odpowiedzialna za ten tytuł firma Bandai Namco Entertainment zadbała o to, by wspierał wszystkie unikatowe cechy Nintendo Switch, takie jak m.in. kontrolery ruchu z funkcją HD Rumble.

Mechanika

Zasady rządzące zabawą są niezwykle proste: wybieramy interesujący nas utwór, a następnie staramy się dopasować do jego rytmu, odpowiednio poruszając kontrolerami joy-con – odmienne ruchy odpowiadają za konkretne nuty. Zadanie ułatwiają nam podpowiedzi widoczne na ekranie. Wydanie gry na Nintendo Switch zostało dodatkowo wzbogacone o nowy element: postacie do wyboru. Każda z nich posiada określoną charakterystykę, dzięki której radzi sobie lepiej z konkretnego rodzaju manewrami, umożliwiając tym samym zbieranie większej ilości punktów (Lantern Eel – umożliwia szybkie uderzenia przy sekcjach bębenkowych), albo też po prostu łatwiejszą grę (Master Drumsticks – usuwa różnice pomiędzy niektórymi nutami, dzięki czemu nie musimy martwić się o błędy). W grze firmy Bandai Namco Entertainment możemy znaleźć kilkadziesiąt utworów m.in. z gatunku muzyki popularnej, klasycznej, a także ścieżek dźwiękowych do gier i anime.

Tryby gry

W Taiko Drum Master: Nintendo Switch Version! Możemy bawić się samotnie, albo w towarzystwie innych graczy, w ramach lokalnego trybu multiplayer. To właśnie on zasługuje na szczególną uwagę, umożliwia bowiem połączenie czterech systemów Nintendo Switch i wspólne odgrywanie piosenek – każdy z graczy otrzymuje wówczas własne zadania i by utwór się udał, konieczna jest sprawna współpraca.

Kwestie techniczne

Taiko Drum Master: Nintendo Switch Version! na Switch posiada prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną, w całości opartą o animowane plansze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Klasyfikacja PEGI Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.