Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Eat Beat Deadspike-san (Switch)
OkładkaEat Beat Deadspike-san (Switch)

Eat Beat Deadspike-san Switch

Gra rytmiczna, w której główną rolę odgrywa tytułowy Deadspike-san, czyli specjalny atak Ragny – głównego bohatera cyklu BlazBlue.

Zręcznościowe | 2D | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eat Beat Deadspike-san Premiera Switch

22marca2018

Nintendo eShop

22marca2018

producent: Arc System Works wydawca: Arc System Works Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Eat Beat Deadspike-san jest oryginalną grą rytmiczną, opracowaną przez studio Arc System Works, w którego portfolio można znaleźć między innymi gry z serii BlazBlue oraz Guilty Gear, a także takie produkcje jak Persona 4: Arena czy Dragon Ball FighterZ. Produkcja powstała z myślą o platformie Switch.

Fabuła

W Eat Beat Deadspike-san rolę pierwszoplanową odgrywa tytułowy Deadspike-san, czyli specjalny atak Ragny – głównego bohatera wspomnianego wcześniej cyklu BlazBlue. Od kiedy heros przestał radzić sobie w starciach z przeciwnikami, jego podopieczny postanowił wziąć sprawy w swoje ręce – ciągnąc nieprzytomnego opiekuna za sobą, próbuje zjeść tyle, ile zdoła, by w ten sposób zwiększyć swoją siłę.

Warto odnotować, że nie jest on jedyną grywalną postacią zaczerpniętą z popularnej serii bijatyk – w trakcie zabawy przejmujemy bowiem kontrolę również nad Ouroborosem, czyli umiejętnością bojową Hazamy, który stara się dotrzymać kroku Deadspike-sanowi oraz Nirvaną, która dołączyła do rywalizacji z bliżej nieokreślonego powodu.

Mechanika

Zabawa w wydanym na platformie Switch Eat Beat Deadspike-san zasadza się na niezbyt skomplikowanym schemacie. W toku zmagań wybranego protagonistę obserwujemy z boku – naciskając w określonych momentach przyciski L oraz R zjadamy posiłki serwowane na taśmie. By osiągnąć najlepsze rezultaty, należy nie tylko wykazać się refleksem, lecz także poczuciem rytmu – dzięki temu możemy naładować pasek Overdrive, czyli zdolności, której aktywacja zapewnia nam solidny zastrzyk kalorii. Nasze poczynania są na bieżąco oceniane przez system punktacji – im wyższa jest nasza skuteczność, tym wyższą notę otrzymamy, zdobywając bardziej wartościową nagrodę.

Kwestie techiczne

Dwuwymiarową grafikę Eat Beat Deadspike-san utrzymano w stylistyce znanej z serii BlazBlue. Zabawa toczy się przy akompaniamencie dwudziestu utworów muzycznych zapożyczonych z tego cyklu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Eat Beat Deadspike-san: Odpowiednia dla każdego wieku.