Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Junk Planet (Switch)
OkładkaJunk Planet (Switch)

Junk Planet Switch

Sandboksowa platformówka, w której trafiamy na tytułową zaśmieconą planetę, a naszym zadaniem jest doprowadzenie jej do porządku. W Junk Planet nie tylko sprzątamy śmieci, lecz także sadzimy rośliny, przywracamy do życia zwierzęta, tworzymy przedmioty i budowle oraz walczymy.

Zręcznościowe | platformówki | sandbox | 2D | na 2 osoby | kooperacja | side-scroll | crafting | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Junk Planet Premiera Switch

21marca2019

Nintendo eShop

21marca2019

producent: Happinet wydawca: Happinet Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Junk Planet

Minecraft

Terraria

SteamWorld Dig

Junk Planet to sandboksowa platformówka, w której zadaniem graczy jest doprowadzenie do porządku tytułowej zaśmieconej planety. Tytuł został opracowany przez firmę Happinet, która wydała między innymi oldskulowe Hyakki Castle.

Fabuła

Junk Planet zabiera nas w podróż na tytułowy glob, orbitującym wokół pełnej młodej gwiazdy. Niestety, oba ciała niebieskie znajdują się w miejscu będącym swoistym wysypiskiem wszechświata, więc planeta jest dosłownie zasypana śmieciami. Gracze wcielają się w Oni – czerwonego diabełka, który został przywrócony do życia przez Warashiego – obdarzone tajemniczymi mocami dziecko. Zadaniem owego duetu jest uporanie się z górami odpadków walającymi się po całej planecie i sprawienie, by stała się ona pełna życia.

Mechanika

W Junk Planet akcję ukazano z boku. Twórcy oddają nam do dyspozycji rozległy świat podzielony na szereg regionów. W trakcie zabawy sprzątamy wszechobecne śmieci, sadzimy rośliny i przywracamy do życia zwierzęta (o które należy dbać, na przykład zapewniając im wodę), a także pozyskujemy przydatne zasoby. Te ostatnie są nam potrzebne do tworzenia rozmaitych przedmiotów i wznoszenia różnorodnych budowli. Bohater może też kopać i drążyć podziemne tunele; w przypadku tych drugich musi jednak dbać o oświetlenie, gdyż śmieci ożywają w ciemnościach i robią się agresywne. W grze nie brakuje również starć z przeciwnikami – każdego z regionów pilnuje bowiem strażnik pełniący rolę bossa, a chcąc przejąć kontrolę nad daną krainą, musimy go pokonać.

Nasze poczynania są na bieżąco oceniane – na ogólną notę składają się oceny cząstkowe przyznawane za piękno, roślinność, wilgotność czy nasłonecznienie danego terytorium.

Tryby gry

W Junk Planet można grać w pojedynkę lub w ramach lokalnego trybu współpracy – jeden z graczy kieruje Onim, a drugi Warashim.

Kwestie techniczne

Junk Planet posiada barwną, dwuwymiarową grafikę. Zabawie towarzyszy wpadający w ucho, relaksujący soundtrack.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Junk Planet: Odpowiednia dla każdego wieku.