Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4Switch
Okładka Cotton Reboot (PC)
OkładkaCotton Reboot (PC)

Cotton Reboot

Remake wydanej w 1991 roku dwuwymiarowej strzelanki side-scroll. W Cotton gracze wcielają się tytułową czarownicę, wyruszającą w drogę po swój ulubiony cukierek. Za produkcję odpowiada niezależne studio Beep.

Zręcznościowe | 2D | reedycje/remastery/remaki | side-scroll | strzelanki

Cotton Reboot Premiera

20lip2021

Switch PS4

lut2022

PC

producent: Beep Games wydawca: Beep Games Strona oficjalna

Gry podobne do Cotton Reboot

Rayman Legends

Ghost Parade

Toki

Cotton Reboot jest przedstawicielem klasycznych strzelanek side-scroll; stanowi odświeżoną wersję wydanej w 1991 roku gry opowiadającej o małej czarownicy, która rusza na poszukiwanie swojego ulubionego cukierka. Za produkcję odpowiada studio Beep.

Mechanika

Cotton Reboot jest typowym przedstawicielem strzelanek typu side-scroll. Gracze poruszają się tylko w jedną stronę i walczą z napotkanymi na drodze przeciwnikami. Do tego celu, oprócz standardowych ataków, można wykorzystać różnego rodzaju kombinacje oraz wzywać do pomocy Silk – przyjazną wróżkę.

W produkcji zaimplementowany został także system rozwoju postaci. Za każdego pokonanego przeciwnika gracze otrzymują doświadczenie (ukazane jako kryształy), które umożliwia ulepszenie broni w celu zadawania coraz większych obrażeń.

Kwestie techniczne

Cotton Reboot oferuje dwuwymiarową grafikę utrzymaną w stylistyce pixel art.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cotton Reboot

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
Switch
PS4