Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Muzyczne - Gry PlayStation Vita po premierze - według daty premiery

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry po premierze o tematyce muzyczne na platformę PS Vita ułożone według daty premiery.

PSV

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

muzyczne
Persona 3: Dancing in Moonlight
Persona 3: Dancing in Moonlight

Zręcznościowe 4 grudnia 2018

Persona 3: Dancing in Moonlight należy do pobocznego cyklu gier muzyczno-rytmicznych wykorzystujących ścieżkę dźwiękową z pełnoprawnych odsłon serii Persona. Zabawa polega na wciskaniu przycisków pada w rytm odtwarzanej melodii.

Persona 5: Dancing in Starlight
Persona 5: Dancing in Starlight

Zręcznościowe 4 grudnia 2018

Kolejna odsłona spin-offowego cyklu zręcznościowych gier muzyczno-rytmicznych, w których wykorzystywana jest ścieżka dźwiękowa z pełnoprawnych części popularnej serii jRPG-ów Persona firmy Atlus. Mechanika zabawy, podobnie jak wielu innych grach muzycznych, polega na wciskaniu w odpowiednich momentach tych przycisków pada, których symbole pojawiają się na ekranie w rytm odtwarzanej muzyki.

MUSYNX
MUSYNX

Zręcznościowe 21 czerwca 2018

Klasyczna gra rytmiczno-muzyczna, korzystająca z modelu rozgrywki znanego chociażby z legendarnej serii DJMAX. Tytuł oferuje setki piosenek stworzonych przez niezależnych twórców z Chin, Tajwanu oraz Japonii, które reprezentują najrozmaitsze gatunki muzyczne. Biblioteka utworów jest stale i bezpłatnie rozszerzana przez deweloperów.

Hatsune Miku: Project DIVA X
Hatsune Miku: Project DIVA X

Towarzyskie 24 marca 2016

Siódma część popularnej serii gier muzyczno-zręcznościowych stworzonej przez firmę SEGA. W trakcie zabawy gracze muszą wczuć się w rytm muzyki, a następnie odpowiednio szybko i z wyczuciem naciskać wyświetlane na ekranie przyciski. Jak zwykle, główną rolę odgrywają wirtualne postacie wokalistek, z Hatsune Miku na czele.

The Idolmaster Must Songs - Aka-Ban
The Idolmaster Must Songs - Aka-Ban

Zręcznościowe 10 grudnia 2015

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, będąca spin-offem serii Taiko no Tatsujin. Gra oferuje w sumie czterdzieści piosenek napisanych z myślą o grach z cyklu Idolmaster. Zadaniem graczy jest wybijanie rytmu na wirtualnych bębnach taiko.

The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban
The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban

Zręcznościowe 10 grudnia 2015

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, będąca spin-offem serii Taiko no Tatsujin. Gra oferuje w sumie czterdzieści piosenek napisanych z myślą o grach z cyklu Idolmaster, a także ich animowanej adaptacji. Zadaniem graczy jest wybijanie rytmu na wirtualnych bębnach taiko.

Big Fest
Big Fest

Strategiczne 2 grudnia 2015

Opracowany przez Sony Computer Entertainment symulator festiwalu muzycznego, dostępny w modelu free-to-play wyłącznie na konsolach firmy Sony. W grze Big Fest zadaniem graczy jest zaplanowanie i organizacja plenerowej imprezy festiwalowej. Do naszych obowiązków należy m.in. ustalenie wszelkich szczegółów, związanych z infrastrukturą np. położenia sceny czy rozmieszczenia stoisk z jedzeniem.

Superbeat: Xonic
Superbeat: Xonic

Zręcznościowe 22 października 2015

Zręcznościowa gra muzyczna. Za produkcję Superbeat: Xonic odpowiadają byli twórcy lubianej serii DJMax, od 2014 roku pracujący w nowym studiu Nurijoy. Zabawa w Superbeat Xonic polega na stukaniu w przesuwające się po ekranie dyski w odpowiednim momencie. W zależności od kolorów dysków, niektóre z nich przytrzymujemy lub przesuwamy w wybranym kierunku.

IA/VT Colorful
IA/VT Colorful

Towarzyskie 30 lipca 2015

Opracowana przez studio Marvelous AQL rytmiczno-muzyczna gra zręcznościowa. W IA/VT Colorful możemy odtwarzać piosenki różnych japońskich wykonawców, wykorzystując w roli solistki wokaloid IA - specjalną aplikację, pozwalającą dodawać do utworów wirtualny głos, zbudowany na bazie sampli śpiewu prawdziwych artystów. Model rozgrywki przypomina tu nieco gry z serii Project Diva, a podczas zabawy gracze stopniowo odblokowują kolejne piosenki i przechodzą je na jednym z trzech poziomów trudności.

Taiko no Tatsujin: V Version
Taiko no Tatsujin: V Version

Zręcznościowe 9 lipca 2015

Gra muzyczno-rytmiczna, opracowana przez firmę Bandai Namco z myślą o konsoli PlayStation Vita. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich częściach serii, rozgrywka została oparta na nieskomplikowanym schemacie – koncentruje się na wybijaniu rytmu na bębnach taiko przy pomocy kilku przycisków, odpowiadających określonym symbolom przesuwającym się po ekranie. Wybrany przed rozpoczęciem zabawy poziom trudności determinuje częstotliwość ich występowania oraz rodzaj dodatkowych wyzwań.

Persona 4: Dancing All Night
Persona 4: Dancing All Night

Zręcznościowe 25 czerwca 2015

Gra rytmiczna opracowana przez firmę Atlus we współpracy ze studiem Dingo. Akcja Persona 4: Dancing All Night toczy się pół roku po wydarzeniach z Persona 4 – Rise Kujikawa powróciła do show-biznesu, jednak szybko zaczynają pojawiać się pogłoski o tajemniczym klipie, który przenosi „na drugą stronę” widzów oglądających go po północy. Rozgrywka w omawianej produkcji opiera się na tanecznych pojedynkach, a fabuła prezentowana jest w formie pojawiających się pomiędzy nimi przerywników filmowych.

Cosmophony
Cosmophony

Zręcznościowe 5 maja 2015

Zręcznościowa gra muzyczna, w której gracze sterują małym pojazdem, pędzącym ze stałą szybkością przez pełen przeszkód tunel. Tytuł odznacza się wysokim stopniem trudności oraz soundtrackiem złożonym w całości z utworów z gatunku Drum & Bass.

Vib-Ribbon
Vib-Ribbon

Zręcznościowe 15 października 2014

Unikalna gra zręcznościowa uznawana za jedną pierwszych produkcji muzyczno-rytmicznych. Za produkcję tytułu odpowiadają twórcy legendarnej serii PaRappa the Rapper. Gracze kontrolują animowanego królika i w rytm muzyki muszą unikać stojących na jego drodze przeszkód.

Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd
Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd

Towarzyskie 24 marca 2014

Gra muzyczna, w której w rytm muzyki wciskamy wskazane na ekranie przyciski. Wszystkie zawarte w grze utwory zostały stworzone przez profesjonalnych i amatorskich artystów, korzystających z oprogramowania pozwalającego na wykorzystanie głosu wirtualnych wokalistów (vocaloid).

Senran Kagura: Bon Appetit
Senran Kagura: Bon Appetit

Towarzyskie 20 marca 2014

Senran Kagura: Bon Appetit to przeznaczony jedynie dla dystrybucji cyfrowej spin-off serii zręcznościowych tytułów akcji Senran Kagura. W produkcji bohaterki cyklu uczestniczą w wielkim konkursie kulinarnym. Proces gotowania został przedstawiony w formie rytmicznej gry muzycznej, a zadaniem gracza jest stworzenie jak najlepszych i najbardziej wykwintnych potraw.

KickBeat
KickBeat

Towarzyskie 3 września 2013

KickBeat to innowacyjny tytuł łączący elementy bijatyki z grą muzyczną. Wcielamy się w adepta sztuk walki, który w widowiskowy sposób atakuje przeciwników w rytm odtwarzanych w tle piosenek. Ścieżka dźwiękowa składa się z licencjonowanych utworów znanych zespołów oraz dzieł mniej popularnych, niezależnych artystów.

Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection
Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection

Strategiczne 20 czerwca 2013

Tytuł będący spin-offem serii jRPG Hyperdimension Neptunia, który łączy w sobie cechy przygodówki, gry muzycznej oraz managera. Gracze wcielają się w szefa popowej grupy piosenkarek, a ich zadaniem jest doprowadzenie podopiecznych na sam szczyt popularności. Członkiniami trupy są bohaterki głównego cyklu.

Fryderyk: Muzyczne Odrodzenie
Fryderyk: Muzyczne Odrodzenie

Towarzyskie 3 października 2012

Frederic: The Resurection of Music to gra muzyczna, wyprodukowana przez polskie studio Forever Entertainment. Gracz wciela się w rolę przywróconego do życia kompozytora, który musi zmierzyć się z dziewięcioma osobowościami świata muzyki, by udowodnić swoją wyższość. Atutem gry jest dziewięć klasycznych utworów Chopina w niecodziennych, nowoczesnych aranżacjach.

DJMAX Technika Tune
DJMAX Technika Tune

Towarzyskie 20 września 2012

Gra muzyczno-zręcznościowa, w której zadaniem graczy jest jak najszybsze i najdokładniejsze wybieranie przycisków, wyświetlanych na ekranie w rytm odtwarzanej w tle muzyki. Sterowanie w tytule oparte zostało w całości na ekranach dotykowych konsoli.

Hatsune Miku: Project DIVA F
Hatsune Miku: Project DIVA F

Towarzyskie 30 sierpnia 2012

Klasyczna gra rytmiczna, w której celem jest wciskanie wskazanych na ekranie przycisków w odpowiednim momencie. Główną postacią tytułu jest wirtualna piosenkarka Hatsune Miku, która od kilku lat zyskuje coraz większą popularność w Japonii. Produkcja jest rozszerzonym portem wersji z konsoli PS Vita.

Orgarhythm
Orgarhythm

Strategiczne 9 sierpnia 2012

Innowacyjny koktajl gatunkowy łączący elementy gry logicznej i strategii czasu rzeczywistego. Wcielamy się w bóstwo dowodzące armią żywiołaków. Interfejs oparto na dotyku i dźwięku, a rozkazy trzeba wydawać w odpowiednim rytmie. Autorzy przygotowali zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb wieloosbowy.

Sound Shapes
Sound Shapes

Towarzyskie 7 sierpnia 2012

Sound Shapes to muzyczna platformówka 2D stworzona przez studio Queasy Games. Manipulując ruchem niewielkiej piłki gracze mają za zadanie dotrzeć do końca poziomu i jednocześnie "skomponować" własną muzykę ze znajdywanych po drodze klocków-nutek.

Michael Jackson: The Experience
Michael Jackson: The Experience

Towarzyskie 14 lutego 2012

Zręcznościowa gra muzyczna, w której śpiewamy oraz tańczymy do rytmu największych przebojów Michaela Jacksona. Wśród nich znajdują się takie klasyki Króla Popu jak Beat It, Billie Jean, Earth Song, Bad, The Girl Is Mine, Who Is It i Thriller.

Myriad
Myriad

Akcji prace wstrzymane

Myriad to ciekawa, ekscentryczna produkcja będąca interesującym połączeniem gry muzycznej i shootera. Zabawa polega na eliminowaniu kolejnych fal przeciwników za sprawą tworzonej przez nas piosenki. Gra stworzona została przez Erlenda Grefsruda, dyrektora kreatywnego ze studia Bifrost Entertainment.