Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

15. Gry Zręcznościowe PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Gry po premierze z gatunku zręcznościowe na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 473
PS4
Zręcznościowe
Tematyki
Fenix Furia
Fenix Furia

Zręcznościowe 7 czerwca 2016

Opracowana przez studio Green Lava dwuwymiarowa platformówka w stylu retro, która ukazała się pierwotnie na PC jako Fenix Rage, a następnie trafiła także na konsole, w nieco ulepszonej wersji i pod zmienioną nazwą Fenix Furia. Głównym bohaterem gry jest chłopak ocalały z potężnego wybuchu, który zniszczył jego wioskę i doprowadził do śmierci wielu osób. Z katastrofy wyszedł cało również tajemniczy Oktarus i wszystko wskazuje na to, że to on może być odpowiedzialny za tragedię.

Starwhal: Just the Tip
Starwhal: Just the Tip

Zręcznościowe 24 lutego 2015

Zręcznościowa gra niezależna, w której wcielamy się w Narwale (rodzaj walenia). Gracze stają do bojów, odbywających się na kosmicznych arenach. Zabawa przeznaczona jest do multiplayera i rozgrywa się w kilku trybach. Gameplay jest prosty, ale twórcy zatroszczyli się o elementy urozmaicające starcia, np. zniszczalne przeszkody.

Jamestown+
Jamestown+

Zręcznościowe 17 marca 2015

Udoskonalona wersja wydanej w roku 2011 gry Jamestown: Legend of the Lost Colony studia Final Form Games. Fabuła gry opowiada o walce Hiszpanów, Brytyjczyków oraz Marsjan o dominację na skolonizowanej planecie Mars. W grze wcielamy się zaś w rolę pilota latającego pojazdu przyszłości, którego głównym zadaniem jest eliminacja stających nam na drodze zastępów wrogów.

To Leave
To Leave

Zręcznościowe 24 kwietnia 2018

Wymagająca dwuwymiarowa platformówka, w której gracze wcielają się w bohatera unoszącego się powietrzu na magicznych drzwiach. W trakcie zabawy każda najmniejsza pomyłka i zetknięcie się z ziemią lub licznymi przeszkodami odsyła nas na początek poziomu.

Red Goddess: Inner World
Red Goddess: Inner World

Zręcznościowe 30 czerwca 2015

Niezależna gra zręcznościowo-przygodowa stworzona przez studio Yanim, a sfinansowana dzięki zbiórce na Kickstarterze. W Red Goddess: Inner World wcielamy się w boginię Divine, która usiłuje zbadać własną podświadomość, by odkryć przyczynę nękających ją złych emocji. Podróż w głąb własnego ja przybiera formę eksploracji niebezpiecznej, żyjącej Planety, wykreowanej przez umysł Divine.

OlliOlli 2: Welcome to Olliwood
OlliOlli 2: Welcome to Olliwood

Zręcznościowe 3 marca 2015

Kontynuacja dwuwymiarowej zręcznościówki w stylu retro, którą w 2014 roku zadebiutowało na "poważnych" platformach niezależne brytyjskie studio Roll7. Zgodnie z tytułem gry, w OlliOlli 2: Welcom to OlliWood znany z pierwowzoru sympatyczny skater trafia do zupełnie nowych miejsc, związanych tym razem z branżą filmową. Sama mechanika zabawy nie uległa zmianom, a jej istotą jest nadal pokonywanie przy pomocy deskorolki kolejnych lokacji i wykonywanie szeregu karkołomnych trików i ewolucji.

Lost Sea
Lost Sea

Zręcznościowe 5 lipca 2016

Zręcznościowa gra typu survival z elementami strategii. W wyniku katastrofy lotniczej nad Trójkątem Bermudzkim bohater Lost Sea trafia na tropikalną wyspę. Odtąd jego nadrzędnym celem jest wydostanie się z pułapki, co wymaga eksploracji otoczenia w poszukiwaniu zapasów, zebrania pomocników, zbudowania statku i dopłynięcia do tajemniczego portalu.

Inside My Radio
Inside My Radio

Zręcznościowe 19 stycznia 2016

Inside My Radio to opracowana przez studia TurboDindon i Seaven hybryda platformówki i gry muzycznej. Wszystkie czynności, w tym eksplorowanie plansz, akrobatyczne skoki, omijanie przeszkód i walkę z przeciwnikami, musimy wykonywać w rytm muzyki.

Stealth Inc. 2
Stealth Inc. 2

Zręcznościowe 7 kwietnia 2015

Druga część osadzonej w realiach science-fiction skradankowej platformówki, znanej także pod pecetowym tytułem Stealth Bastard. W grze wcielamy się w hakera-włamywacza, który przedziera się przez kompleks badawczy potężnej korporacji, uwalniając uwięzione tam klony. Nasz bohater omija zabezpieczenia i hakuje systemy ośrodka, unikając wykrycia i kontaktu z przeciwnikami.

Commander Cherry's Puzzled Journey
Commander Cherry's Puzzled Journey

Zręcznościowe 11 sierpnia 2015

Oryginalna gra platformowa opracowana przez niezależne studio Grandé Games, wykorzystująca zarówno klasycznego pada, jak i kontrolery ruchowe. Gracz wciela się w tytułowego Komandora Wisienkę, będącego sławnym podróżnikiem i wynalazcą z innego wymiaru. Rozgrywka została oparta na przemierzaniu zróżnicowanych etapów, skakaniu po platformach, omijaniu pułapek i zbieraniu przedmiotów.

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved

Zręcznościowe 26 listopada 2014

Zręcznościowa strzelanina zakorzeniona w stylistyce retro – tak w zakresie wyglądu, jak i mechaniki rozgrywki. Grę stworzyło studio Lucid Games, które zostało powołane do życia przez byłych członków zespołu Bizzare Creations, czyli autorów dwóch pierwszych odsłon serii.

Leo's Fortune
Leo's Fortune

Zręcznościowe 8 września 2015

Piękna, dwuwymiarowa platformówka z elementami logicznymi. Produkcja opowiada historię Leopolda, któremu złodzieje kradną całe gromadzone przez lata złoto. Wąsaty, pokryty sierścią bohater wyrusza czym prędzej w pościg za złoczyńcami.

Pix the Cat
Pix the Cat

Zręcznościowe 7 października 2014

Zwariowana dwuwymiarowa zręcznościówka, łącząca mechanikę Pac-Mana i popularnego na telefonach komórkowych „Węża”. Kierując tytułowym kotem, za którym posłusznie podąża sznur małych kaczuszek, musimy doprowadzić ptactwo do miejsca przeznaczania uważając, by przypadkiem nie dotknąć końca własnego ogona. Gra oferuje tryby zabawy, różniące się nieco inną mechaniką oraz odmienną szatą graficzną.

Pure Pool
Pure Pool

Zręcznościowe 30 lipca 2014

Zaawansowany symulator bilarda, wyprodukowany przez niezależne brytyjskie studio VooFoo – znane m.in. z Pure Chess oraz innej bilardowej produkcji - Hustle Kings. Pod względem rozgrywki tytuł nie odbiega od innych, sobie podobnych gier, oferując szeroki wachlarz trybów zabawy jedno- i wieloosobowej. Atutem Pure Pool jest intuicyjny interfejs oraz autorski silnik, gwarantujący fotorealistyczną, pełną detali i efektów świetlnych oprawę graficzną.

Nidhogg
Nidhogg

Zręcznościowe 11 listopada 2014

Wielokrotnie nagradzana niezależna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w rolę szermierza i próbujemy przedostać się na drugą stronę planszy, pokonując w bezpośrednich pojedynkach swojego przeciwnika. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w multiplayerze przez Internet lub na wspólnym ekranie.

Hover
Hover

Zręcznościowe 18 września 2018

Utrzymana w klimacie science fiction pierwszoosobowa gra platformowa autorstwa niezależnego studia Fusty Games. Akcja Hover: Revolt of Gamers osadzona została w metropolii rządzonej przez bezwzględnego burmistrza. Za jedno z największych zagrożeń dla swojej władzy uznaje on gry, skutkiem czego nakazuje konfiskatę wszystkich konsol i urządzeń służących do grania. Gracze wcielają się w rolę podróżników z alternatywnego świata, którzy po przybyciu do miasta próbują obalić dyktatora.

Titan Invasion
Titan Invasion

Zręcznościowe prace wstrzymane

Przeznaczony na konsole i handheldy firmy Sony zestaw dwóch gier autorstwa niezależnego, brytyjskiego studia Puppy Games. W skład opisywanego pakietu wchodzą wydane pierwotnie w latach 2011-12 gry Titan Attacks! oraz Revenge of the Titans. Pierwsza z nich to dwuwymiarowy retro-shooter, stanowiący wariację na temat klasycznego Space Invaders. W grze wcielamy się w rolę dowódcy ostatniego czołgu na Ziemi, a na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za uratowanie planety przed atakiem obcych.

forma.8
forma.8

Zręcznościowe 22 lutego 2017

Hybryda gry platformowej i logicznej, opracowana przez niezależne włoskie studio MixedBag. Gracz przejmuje kontrolę nad tytułową sondą badawczą, która trafia na powierzchnię niebezpiecznej planety. Zadaniem czekającym na wykonanie jest odnalezienie potężnego źródła energii. Schemat rozgrywki w forma.8 oparto na przemierzaniu niegościnnego świata zrealizowanego w oparciu o zasady, jakimi rządzi się gatunek metroidvania.

Rollers of the Realm
Rollers of the Realm

Zręcznościowe 18 listopada 2014

Oryginalna gra zręcznościowa, łącząca w sobie mechanikę klasycznego pinballa z elementami RPG oraz bazującymi na fizyce zagadkami. W grze dołączamy do złożonej z 10 wyrzutków drużyny, aby razem z nimi walczyć o wyzwolenie królestwa spod jarzma mrocznej, starożytnej magii. Poszczególne lokacje to nic innego, jak trójwymiarowe stoły pinballowe, zaś nasi bohaterowi reprezentowani są przez bile, cechujące się swoistymi zdolnościami specjalnymi.

Strike Suit Zero: Director's Cut
Strike Suit Zero: Director's Cut

Zręcznościowe 8 kwietnia 2014

Strike Suit Zero: Director’s Cut to przeznaczona na konsole nowej generacji, ulepszona wersja wydanej w 2013 roku kosmicznej zręcznościówki Strike Suit Zero, która pozwala na wcielenie się w pilota tytułowego Strike Suit – pojazdu stanowiącego hybrydę mecha i myśliwca bojowego. Reedycja cechuje się ulepszoną oprawą graficzną, przemodelowaną kampanią i dodatkową zawartością.

Skylanders Trap Team
Skylanders Trap Team

Zręcznościowe 5 października 2014

Skylanders Trap Team to opracowana przez zespół Toys for Bob trójwymiarowa platformówka, która łączy świat realny z wirtualnym i pozwala na kolekcjonowanie plastikowych figurek aktywujących przypisane im postacie w wirtualnej krainie. Tym razem zabawa obraca się wokół polowania na arcyłotrów, których po schwytaniu możemy potem przywoływać jako sojuszników.

Kick & Fennick
Kick & Fennick

Zręcznościowe 2 czerwca 2016

Platformówka 2,5D stworzona przez holenderskie studio Jaywalkers Interactive. Produkcja przybliża historię przyjaźni chłopca o imieniu Kick oraz robota Fennicka. Dokonuje tego w klasycznej, platformówkowej konwencji – z jednym zastrzeżeniem. Grę wyróżnia bowiem sposób, w jaki główny bohater pokonuje przeszkody. Mianowicie dokonuje tego z pomocą pozyskanego w międzyczasie, potężnego miotacza.

King Oddball
King Oddball

Zręcznościowe 1 kwietnia 2014

Dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna bardzo podobna do przebojowej serii Angry Birds. Gracze kontrolują ogromną kamienną kulę z twarzą unoszącą się w powietrzu, która za pomocą swojego języka wystrzeliwuje głazy w żołnierzy.

Shu
Shu

Zręcznościowe 4 października 2016

Oryginalna gra platformowa szkockiego studia Secret Lunch, łącząca typowe dla gatunku elementy zręcznościowe z koniecznością dokonywania wyborów natury moralnej. Akcja gry Shu osnuta jest wokół ucieczki tytułowego bohatera przed złowrogą i nieposkromioną burzą. Aby uniknąć śmierci, nasz protagonista musi dostać się na szczyt tajemniczej góry, jednak jak na platformówkę przystało, jego droga usiana jest czyhającymi zewsząd zagrożeniami.