Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2
Okładka Knight Rider 2 (PC)
OkładkaKnight Rider 2 (PC)

Knight Rider 2

Kontynuacja wydanej w 2002 roku gry akcji, która bazowała na popularnym w latach osiemdziesiątych serialu "Knight Rider". Tytuł ten posiada oficjalną licencję serialu.

Zręcznościowe | science fiction | samochodowe | seriale TV | podzielony/wspólny ekran | lata 80.

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Knight Rider 2 Premiera

5lis2004

PS2

14kwi2005

PC

producent: Davilex wydawca: Davilex wydawca PL: OniGames Strona oficjalna

Gry podobne do Knight Rider 2

Grand Theft Auto III

Miami Vice

Spy Hunter (2002)

Kontynuacja wydanej w 2002 roku gry akcji, która bazowała na popularnym w latach osiemdziesiątych serialu "Knight Rider" ("Nieustraszony"). Z racji tego, iż tytuł ten posiada oficjalną licencję serialu, pojawiają się wszystkie znane postaci, w tym Michael Knight, w którego postać wcielał się słynny aktor David Hasselhoff.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części "Knight Ridera", gracz przez cały czas znajduje się we wnętrzu swojego pojazdu. Autorzy drugiej części gry pozostawili wszystkie typy misji znane z pierwszego "Knight Ridera". Większość zadań musi być zaliczona w określonym przedziale czasowym, zdarzają się także misje, w których należy kogoś ścigać czy, korzystając z możliwości K.I.T.T.-a (inteligentnego pojazdu Michaela Knighta), przedostać się w pozornie niedostępne miejsca. Sequel wprowadza natomiast do zabawy dwa zupełnie nowe typy zadań. W misjach opartych na walce gracz po raz pierwszy skorzysta z arsenału sterowanego pojazdu (w serialu był on praktycznie bezbronny), przy użyciu którego będzie musiał pokonać opancerzone pojazdy, ogromne roboty czy też doprowadzić do zatrzymania brata bliźniaka Michaela Knighta – Gartha. Oprócz tego co jakiś czas można rozegrać jedną z kilku minigier, może to być na przykład strzelnica albo specjalnie przygotowany tor wyścigowy. Etapy te nie mają żadnego wpływu na przebieg głównego wątku, mają jedynie uatrakcyjnić rozgrywkę.

W przeciwieństwie do pierwszego "Knight Ridera", który oferował jedynie singleplayer, w sequelu pojawia się tryb sieciowy. Gracze mogą stanąć do walk na podzielonym ekranie (split-screen), niestety na jednej arenie spotyka się wyłącznie dwóch zawodników. Oprawa wizualna gry została rozszerzona między innymi o nowe efekty specjalne, zwiększono również liczbę kwestii wypowiadanych przez głównych bohaterów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 208 głosów czytelników.

Knight Rider 2 cena w dniu premiery: 11,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Knight Rider 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Knight Rider 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 400 MB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2