Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. postapokalipsa - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku przygodowe o tematyce postapokalipsa ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 44 Przed premierą 7
Przygodowe
postapokalipsa
PC
PC Windows46
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 422 Sony PlayStation 36
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita5
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE20 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android12 Apple iOS12
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch16
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
A.D. 2044
A.D. 2044

Przygodowe 9 września 1996

Remake stworzonej przez firmę LK Avalon przygodówki, nawiązującej do kultowego filmu Juliusza Machulskiego „Seksmisja”. Gracze trafiają do świata rządzonego przez kobiety, a ich zadaniem jest przywrócić naturalny porządek rzeczy.

PC

The Seed
The Seed

Przygodowe 27 czerwca 2017

Tekstowe RPG utrzymane w klimacie postapokaliptycznym, zaprojektowane przez twórców moda MISERY do gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Akcja toczy się na terenie byłej Rosji, obecnie kraju zrujnowanego przez kataklizm ekologiczny, który zmiótł z powierzchni Ziemi większość ludzkości. Podczas zabawy odkryjemy dokładne przyczyny zagłady i spróbujemy pomóc w odbudowie cywilizacji.

PC

Submerged
Submerged

Przygodowe 4 sierpnia 2015

Trzecioosobowa przygodówka akcji, łącząca cechy postapokaliptyczne z elementami nurtu fantasy. Za jej powstanie odpowiada studio Uppercut Games, założone przez weteranów branży, mających na swoim koncie prace nad takimi klasykami jak Fallout Tactics czy seria BioShock. W grze wcielamy się w postać dziewczyny, która wraz ze swym ciężko chorym bratem przemierza ruiny zatopionego miasta.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Ashwalkers: A Survival Journey
Ashwalkers: A Survival Journey

Przygodowe czerwiec 2021

Cendres: A Survival Journey jest przygodową grą akcji z elementami survivalu, która kładzie nacisk na nieliniową historię. Produkcja jest osadzona w świecie zniszczonym przez wybuch wulkanu. Za jej opracowanie odpowiada studio Nameless XIII.

PC

Undying
Undying

Przygodowe 2021

Survivalowa gra przygodowa w klimatach postapokalipsy od studia Vanimals. W Undying wcielamy się w matkę pogryzioną przez zombie, starającą się nauczyć swego syna przetrwania w świecie opanowanym przez nieumarłych, nim zabije ją infekcja.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

The Walking Dead: The Telltale Series Collection
The Walking Dead: The Telltale Series Collection

Przygodowe 5 grudnia 2017

Kompilacja epizodycznych przygodówek spod szyldu The Walking Dead, w której skład wchodzą zarówno trzy pierwsze sezony serii, jak i The Walking Dead: 400 Days oraz The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Miniseries. Wydanie tego zestawu poprzedziło premierę czwartego sezonu wieńczącego cykl.

PS4XONE

The Bunker
The Bunker

Przygodowe 20 września 2016

Zrealizowana w konwencji interaktywnego filmu FMV gra przygodowa, powstała we współpracy studia Splendy Interactive z ekipą Wales Interactive. Akcja gry The Bunker rozpoczyna się 30 lat po tym, jak potężny wybuch nuklearny zmiótł z powierzchni Ziemi obszar dzisiejszej Wielkiej Brytanii. W trakcie zabawy wcielamy się w ostatniego żyjącego mieszkańca przeciwatomowego schronu, który aby ocalić życie postanawia wydostać się na powierzchnię.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Dark Earth
Dark Earth

Przygodowe 30 września 1997

Przygodówka z akcją sięgającą 300 lat w przyszłość naszej planety, kiedy to Ziemia nie jest już tą samą „niebieską planetą” którą znamy.

PC

Planet of the Apes: Last Frontier
Planet of the Apes: Last Frontier

Przygodowe 21 listopada 2017

Gra przygodowa osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby filmowej serii Planeta małp. Jest to debiutancki projekt brytyjskiego studia Imaginati, które powstało pod skrzydłami firmy Imaginarium Productions. Akcja opisywanego tytułu toczy się pomiędzy wydarzeniami zaprezentowanymi w filmach Ewolucja planety małp oraz Wojna o planetę małp.

PCPS4XONE

The Long Reach
The Long Reach

Przygodowe 13 marca 2018

The Long Reach to opracowana z myślą o pecetach nietypowa gra przygodowa, rozgrywająca się wkrótce po wybuchu epidemii przeobrażającej ludzi w morderczych psychopatów. Zabawa polega na wymyślaniu sposobów na zneutralizowanie lub omijanie wrogów, z których każdy stanowi odrębną zagadkę z unikalnym rozwiązaniem.

PCPS4XONESwitchPSV

Silent World
Silent World

Przygodowe 19 marca 2020

Koreańska gra przygodowa 2D w konwencji survival horroru, która przenosi nas do świata po katastrofie nuklearnej. W Silent World jako samotny ocalały staramy się przejść przez kolejne poziomy, unikając zabójczych mutantów oraz rozwiązując zagadki.

PCSwitch

The Descendant
The Descendant

Przygodowe 24 marca 2016

Utrzymana w klimatach postapokaliptycznych epizodyczna gra przygodowa autorstwa szwedzkiego studia Gaming Corps. Akcja The Descendant przenosi nas do świata, w którym zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne doprowadziły do globalnego konfliktu i zagłady ludzkiej cywilizacji. Ostatni przedstawiciele gatunku ocaleli jednak w specjalnych podziemnych schronach, gdzie w komorach kriogenicznych mieli oczekiwać dnia, w którym Ziemia będzie ponownie nadawać się do zamieszkania.

PC

I Have No Mouth, And I Must Scream
I Have No Mouth, And I Must Scream

Przygodowe 23 maja 1995

Zrealizowana w konwencji thrillera science fiction przygodówka point-and-click, której fabułę oparto na bestsellerowej noweli Harlana Ellisona. Akcja gry I Have No Mouth, And I Must Scream osadzona została w świecie, w którym potężny superkomputer o nazwie AM przejął kontrolę nad zasobami nuklearnymi najpotężniejszych mocarstw i doprowadził do zagłady niemalże całej ludzkości.

PCANDiOS

Exogenesis: Perils of Rebirth
Exogenesis: Perils of Rebirth

Przygodowe czerwiec 2021

Gra przygodowa wzbogacona elementami charakterystycznymi dla gatunku visual novel. Exogenesis: Perils of Rebirth osadzone jest w postapokaliptycznej Japonii przyszłości. W grze wcielamy się w członka grupy łowców skarbów, który trafia na trop starożytnego artefaktu, mogącego przywrócić do życia jego tragicznie zmarłą siostrę. W tym celu protagonista musi zebrać drużynę podobnych sobie zawadiaków i wyruszyć w niebezpieczną podróż.

PCPSV

Seasons of Heaven
Seasons of Heaven

Przygodowe prace wstrzymane

Przygodowa gra akcji od niezależnego studia Any Arts Production, opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Seasons of Heaven jest oparte na motywach powieści o tym samym tytule autorstwa Nico Augusto. Fabuła osadzona została w postapokaliptycznym świecie i skupia się na grupie ocalałych, którzy walczą o przetrwanie w tym niebezpiecznym środowisku. Gracz przejmuje kontrolę nad dwójką bohaterów: Yannem, chłopcem z zespołem Aspergera, oraz nad Ani, jego wiernym psiakiem.

Switch

Survive the Blackout
Survive the Blackout

Przygodowe 6 lutego 2020

Polski przygodówkowy survival osadzony w świecie, który dopiero co dotknęła apokalipsa na skutek nagłego zaniku prądu. Zadaniem gracza w Survive the Blackout jest przeprowadzenie grupy ocalałych do bezpiecznego schronienia. Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Baby Bison Games z Warszawy.

PC

Richard & Alice
Richard & Alice

Przygodowe 21 lutego 2013

Richard & Alice jest klasyczną przygodówką point’n’click, w przypadku której twórcom nie zależało na stworzeniu skomplikowanych łamigłówek, lecz skłaniającej do przemyśleń opowieści o przetrwaniu, desperacji i rodzinie. Fabuła przedstawia losy tytułowych bohaterów w trudnych, postapokaliptycznych warunkach panujących na Ziemi. Gra została ukazana w klimatycznej grafice retro, przywodzącej na myśl 16-bitowe produkcje z ubiegłego wieku.

PC

Jupiter & Mars
Jupiter & Mars

Przygodowe 23 kwietnia 2019

Jupiter & Mars to podwodna gra eksploracyjna z opcjonalnym wsparciem dla gogli PlayStation VR. Dzieło niezależnego studia Tigertron umożliwia przeniesienie się do niedalekiej przyszłości i wcielenie w delfina o imieniu Jupiter, w którego skórze zwiedzamy Ziemię zatopioną pod powierzchnią oceanu.

PS4

Some Distant Memory
Some Distant Memory

Przygodowe 14 listopada 2019

Some Distant Memory to eksploracyjna gra przygodowa, w której wcielamy się w archeologa starającego się zrozumieć tajemnicę upadku ludzkości, do którego doszło kilkaset lat przed rozpoczęciem akcji gry. Produkcja została opracowana przez zespół Galvanic Games.

PCSwitch

Plasticity
Plasticity

Przygodowe 24 maja 2019

Darmowa gra zręcznościowo-logiczna w formie platformówki 2,5D. W Plasticity wcielamy się w dziewczynę o imieniu Noa, która przemierza wyniszczony przez zmiany klimatyczne świat w poszukiwaniu lepszego życia.

PC

OPUS: Rocket of Whispers
OPUS: Rocket of Whispers

Przygodowe 1 września 2017

Utrzymana w realiach science fiction mobilna gra przygodowa autorstwa niezależnego, tajskiego studia Sigono. Akcja OPUS: Rocket of Whispers toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby gry OPUS: The Day We Found Earth, tj. w dalekiej przyszłości, kiedy ludzkość rozpierzchła się po najodleglejszych zakątkach galaktyki. Gracz trafia na powierzchnię jednej z planet, której większość populacji padła ofiarą tajemniczej plagi.

PCSwitchANDiOS

Raindrop
Raindrop

Przygodowe prace wstrzymane

Raindrop to niezależna survivalowa gra FPP, której akcję osadzono w otwartym świecie, składającym się głównie ze zrujnowanego kompleksu badawczo-mieszkalnego na terenie Związku Radzieckiego. W pełnej niebezpieczeństw eksploracji korzystamy z rozbudowanego systemu rzemiosła, by tworzyć prowizoryczną broń i narzędzia. Obecne są też pojazdy i zagadki logiczne.

PC

Bonded
Bonded

Przygodowe prace wstrzymane

Utrzymana w klimatach postapokaliptycznych gra przygodowa autorstwa portugalskiego studia Arkavi. Fabuła Bonded rozpoczyna się wiele lat po wydarzeniach, w których ludzkość padła ofiarą zbuntowanych maszyn. Przedstawia historię małej dziewczynki imieniem Mira, która całe życie spędziła w bunkrze zapewniającym ochronę przed atakami mechanicznych przeciwników.

PCPS4XONE

The Great Perhaps
The Great Perhaps

Przygodowe 14 sierpnia 2019

The Great Perhaps to gra przygodowa, w której wcielamy się w astronautę wyposażonego w tajemniczą lampę pozwalającą mu na oglądanie wydarzeń z przeszłości. Próbujemy z jej pomocą odnaleźć sposób na uratowanie Ziemi zniszczonej przez liczne katastrofy naturalne.

PC