Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

9. muzyczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 9. Najpopularniejsze gry o tematyce muzyczne.

PC
PC Windows127 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 474 Sony PlayStation 387 Sony PlayStation 280 Sony PlayStation 15 PlayStation Portable15 PlayStation Vita24
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE47 Microsoft Xbox 36085 Microsoft Xbox5
Mobile
Android23 Apple iOS32 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch45 Nintendo Wii105 Nintendo DS46 Nintendo Wii U18 Nintendo 3DS8 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube6
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

muzyczne
Rhythm Party
Rhythm Party

Towarzyskie 1 lutego 2012

Rhythm Party to stworzona przez ekipę deweloperską firmy Konami gra zręcznościowa, wymagająca od graczy poczucia rytmu i sporej sprawności fizycznej. Uczestnicy zabawy mają okazję stworzyć własną choreografię taneczną do przebojów muzyki pop i dance, wykazując się przy tym refleksem oraz dobrą koordynacją ruchową. Gra wykorzystuje możliwości kontrolera Kinect.

X360

Dance Dance Revolution II
Dance Dance Revolution II

Towarzyskie 11 października 2011

Dance Dance Revolution II to kontynuacja serii gier tanecznych, mająca swoje korzenie w salonach gier. W zabawie towarzyszy nam ponad osiemdziesiąt popowych hitów - utworów zarówno nowych, jak i tych nieco starszych.

Wii

Karaoke For Fun: 50 hitów
Karaoke For Fun: 50 hitów

Towarzyskie 1 grudnia 2009

Domowe karaoke, w którym wybieramy pomiędzy pięćdziesięcioma znanymi utworami polskich wykonawców (Feel, Doda, Bajm, Elektryczne Gitary, Piersi, Lady Pank i inni).

PC

EyeToy Play: PomPom Party
EyeToy Play: PomPom Party

Towarzyskie 12 listopada 2008

Gra taneczna, w której wcielamy się w postać cheerleaderki. Wykorzystując dołączane do zestawu pompony wykonujemy ruchy taneczne zgodnie z wyświetlanymi na ekranie poleceniami.

PS2

1... 2... 3... KICK IT! (Drop That Beat Like an Ugly Baby)
1... 2... 3... KICK IT! (Drop That Beat Like an Ugly Baby)

Zręcznościowe prace wstrzymane

Oryginalna gra zręcznościowa, w której wykonujemy karkołomne skoki ze spadochronem z zawieszonych kilka kilometrów nad ziemią drapaczy chmur. Gra rozwija pomysły wykorzystane w wielokrotnie nagradzanej produkcji AaaaaA!!! A Reckless Disregard for Gravity – z tą różnicą, że kolejne poziomy nie zostały zaprojektowane odgórnie, lecz generowane są proceduralnie na podstawie dowolnie wybranego, własnego podkładu muzycznego.

PC

MTV Music Generator 3: This is the Remix
MTV Music Generator 3: This is the Remix

Towarzyskie 18 czerwca 2004

MTV Music Generator 3: This Is the Remix to trzecia produkcja, należąca do cyklu gier o charakterze muzycznym. Ów tytuł pozwala zarówno na komponowanie własnych utworów, jak również miksowanie piosenek z czołówek list przebojów. Developerzy wprowadzili w niniejszej pozycji wiele zmian w stosunku do jej poprzedniczek.

PS2XBOX

Akademia Gwiazd: Droga do Sławy
Akademia Gwiazd: Droga do Sławy

Towarzyskie 24 lutego 2008

Akademia Gwiazd: Droga do Sławy to program skierowany przede wszystkim do młodych przedstawicielek płci pięknej, marzących o karierze scenicznej supergwiazdy.

PC

The Aly & AJ Adventure
The Aly & AJ Adventure

Towarzyskie 15 października 2007

Gra zręcznościowo-przygodowa z tytułowymi piosenkarkami w rolach głównych. Uczestniczymy w różnorakich mini-grach, pomagając słynnym siostrom w osiąganiu kolejnych sukcesów.

NDS

Fred3ric
Fred3ric

Zręcznościowe 20 lutego 2020

Fred3ric to trzecia część cyklu zabawnych gier rytmicznych, w których wcielamy się w powstałego z martwych Fryderyka Chopina, by toczyć pojedynki muzyczne z innymi kompozytorami. Za stworzenie i wydanie produkcji odpowiada polska firma Forever Entertainment.

PCSwitch

Sentinel (2013)
Sentinel (2013)

Strategiczne 13 maja 2013

Strategia z rodzaju „tower defense” z elementami gry muzycznej. Akcja toczy się na planszy przypominającej ekran equalizera, a zadaniem gracza jest unieszkodliwić nacierających falami przeciwników przy pomocy „muzycznych” wieżyczek obronnych. Tytuł wyprodukowany został przez niezależnego twórcę – Matthew Browna.

PC

Major Minor's Majestic March
Major Minor's Majestic March

Towarzyskie 31 marca 2009

Niezwykła gra muzyczna polegająca na wybijaniu tempa. Wcielamy się w dyrygenta orkiestry marszowej wyposażonego w magiczną batutę.

Wii

SingStar Rock Ballads
SingStar Rock Ballads

Towarzyskie 21 września 2007

SingStar Rock Ballads to dziesiąta odsłona popularnej serii gier karaoke od Sony London Studio, będącego wewnętrznym oddziałem Sony Computer Entertainment Europe. Produkcja przynosi ze sobą trzydzieści nowych utworów i koncentruje się tym razem na balladach rockowych. Możemy więc dzięki niej zaśpiewać piosenki takich wykonawców jak Duran Duran („Ordinary World”), Queen („The Show Must Go On”), czy Avril Lavigne („I'm With You”).

PS2

Guitar Hero: Van Halen
Guitar Hero: Van Halen

Towarzyskie 22 grudnia 2009

Jeden z licznych tytułów tworzących markę Guitar Hero. Dzięki zamieszczonym na płycie utworom każdy gracz poczuje się jak członek hard-rockowego zespołu Van Halen.

X360PS3PS2Wii

The Idolmaster Live For You!
The Idolmaster Live For You!

Zręcznościowe 28 lutego 2008

Spin-off pierwszej odsłony serii The Idolmaster, wydanej w 2007 roku na Xboksie 360. Produkcja porzuca większość opcji menadżerskich i strategicznych oryginału, skupiając się na zabawie w formie klasycznej gry muzyczno-rytmicznej, okraszonej nieskomplikowaną kampanią fabularną. Tytuł oferuje w sumie ponad siedemdziesiąt różnych piosenek oraz trzy stopnie trudności.

X360

KickBeat: Special Edition
KickBeat: Special Edition

Towarzyskie 20 stycznia 2014

KickBeat to innowacyjny tytuł łączący elementy bijatyki z grą muzyczną. Wcielamy się w adepta sztuk walki, który w widowiskowy sposób atakuje przeciwników w rytm odtwarzanych w tle piosenek. Ścieżka dźwiękowa składa się z licencjonowanych utworów znanych zespołów oraz dzieł mniej popularnych, niezależnych artystów.

PCPS4XONEWiiU

Domowe Karaoke: Aleja Gwiazd
Domowe Karaoke: Aleja Gwiazd

Towarzyskie 21 listopada 2008

Muzyczna gra karaoke wyprodukowana przez 3e. W grze wcielamy się w gwiazdę sceny muzycznej i wykonujemy szereg polskich i zagranicznych utworów za pośrednictwem mikrofonu. Znajdziemy tu mnóstwo kawałków takich artystów jak Perfekt, Doda, Lady Pank. Z zagranicznych piosenek warto wspomnieć o hitach George’a Michael’a. Zabawę możemy rozgrywać w pojedynkę lub z sześcioma innymi uczestnikami.

PC

Karaoke Revolution Volume 3
Karaoke Revolution Volume 3

Towarzyskie prace wstrzymane

Karaoke Revolution Volume 3 to kolejna część gry muzycznej ze stajni Harmonix. Jak sama nazwa wskazuje, produkt pozwala nam na zaprezentowanie naszych umiejętności wokalnych w wirtualnym świecie.

PS2

Chroma
Chroma

Akcji prace wstrzymane

Sieciowa strzelanka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Gra działa w modelu free-to-play i wymaga połączenia z internetem. Podczas rozgrywki ścieżka muzyczna ma wpływ na arenę zmagań graczy, którzy wykorzystują do walki broń soniczną.

PC

BIT.TRIP BEAT
BIT.TRIP BEAT

Towarzyskie 16 marca 2009

BEAT to kolejna gra z serii BIT.TRIP czyli tytułów łączących klasyczne założenia najpopularniejszych produkcji z przeszłości z różnymi usprawnieniami i nawiązaniami do muzyki.

PCWii

Riff Racer
Riff Racer

Wyścigi 12 maja 2016

Futurystyczna gra wyścigowa studia FOAM Entertainment, łącząca cechy klasycznych zręcznościówek z elementami współczesnych gier muzycznych. W grze Riff Racer (znanej wcześniej również pod nazwą Race Any Track) bierzemy udział w serii wyścigów, rozgrywających się na proceduralnie generowanych, mocno zakręconych trasach, zawieszonych w przestrzeni. Rozgrywka ma charakter czysto zręcznościowy, a podczas jazdy wykorzystujemy cały szereg ramp i skoczni, wykonując szereg iście kaskaderskich ewolucji.

PC

TurnOn
TurnOn

Zręcznościowe 1 czerwca 2016

Zainspirowana cykliczną akcją fundacji WWF „Godzina dla Ziemi” gra logiczno-zręcznościowa rosyjskiego studia Brainy, ukazująca jak bardzo współczesny świat uzależniony jest od elektryczności. Kiedy na skutek wypadku w elektrowni całe miasteczko pozbawione zostaje prądu, wcielamy się w ostatnią „żywą” iskierkę, której zadaniem jest przywrócenie zasilania i umożliwienie mieszkańcom miasta normalnego funkcjonowania.

PCXONE

Auditorium
Auditorium

Towarzyskie 1 stycznia 2009

Przygotowana przez studio Cipher Prime gra logiczna, łącząca konieczność rozwiązywania puzzli z towarzyszącymi zabawie doznaniami audiowizualnymi. Rozgrywka w Auditiorium podzielona została na 15 aktów, na które składa się w sumie ponad 70 zróżnicowanych poziomów. Na każdym z nich naszym celem jest sterowanie przepływającym strumieniem dźwięków w taki sposób, aby wypełnił on znajdujące się na planszy pojemniki.

PCX360PS3PSP

Guitar Hero
Guitar Hero

Towarzyskie 7 listopada 2005

Guitar Hero to reprezentant gatunku gier muzycznych, w których zadaniem gracza jest przyciskanie poszczególnych guzików w odpowiednim momencie.

PS2

DanceEvolution
DanceEvolution

Towarzyskie 4 listopada 2010

Gra taneczna, w której gracz do zabawy wykorzystuje całe ciało dzięki kontrolerowi Kinect. Kamerka odczytuje nasze ruchy, przenosi je do wirtualnego świata, a system ocenia nasze postępy przyznając odpowiednią liczbę punktów.

X360