Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

16. muzyczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Najpopularniejsze gry o tematyce muzyczne.

PC
PC Windows127 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 474 Sony PlayStation 387 Sony PlayStation 280 Sony PlayStation 15 PlayStation Portable15 PlayStation Vita24
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE47 Microsoft Xbox 36085 Microsoft Xbox5
Mobile
Android23 Apple iOS32 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch45 Nintendo Wii105 Nintendo DS46 Nintendo Wii U18 Nintendo 3DS8 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube6
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

muzyczne
We Sing Rock!
We Sing Rock!

Towarzyskie 11 listopada 2011

Gra muzyczna umożliwiająca odśpiewanie kilkudziesięciu największych hitów światowej sceny rocka. Produkcja pozwala na wspólną zabawę czterem graczom jednocześnie i zawiera szereg różnorodnych trybów rozgrywki przeznaczonych także dla solowych wykonawców.

Wii

Karaoke Revolution
Karaoke Revolution

Towarzyskie 20 listopada 2009

Karaoke Revolution to jedyna gra tego typu dostępna na wszystkie konsole obecnej generacji. Rozśpiewany gracz łapie w rękę mikrofon by zmierzyć się z najnowszymi piosenkami i swoim muzycznym talentem.

X360PS3Wii

Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore
Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore

Towarzyskie 2 stycznia 2007

Karaoke Revolution Presents: American Idol jest kolejną częścią popularnej serii gier muzycznych, traktujących o zabawie w tytułowe karaoke. Tym razem ludzie z korporacji Konami sprzymierzyli się z pracownikami studia Blitz Games, aby zaserwować miłośnikom śpiewania do mikrofonu produkt, bazujący na amerykańskiej wersji hitowego programu telewizyjnego pt. Idol.

X360PS3PS2Wii

TotemBall
TotemBall

Towarzyskie 10 kwietnia 2006

TotemBall to muzyczna gra przygodowa. Opowieść ulokowana jest w fantastycznej krainie, której mieszkańcy słyną z zamiłowania do muzyki.

X360

Boom Boom Rocket
Boom Boom Rocket

Towarzyskie 11 kwietnia 2007

Boom Boom Rocket to gra muzyczna, w której głównym zadaniem gracza jest rytmiczne wystrzeliwanie sztucznych ogni (w takt odtwarzanej w tle muzyki).

X360

Space Channel 5 Special Edition
Space Channel 5 Special Edition

Towarzyskie 18 listopada 2003

Zestaw składający się z dwóch części kultowej gry tanecznej. Przystępujemy do serii mniej lub bardziej skomplikowanych pojedynków, wciskając kolejne klawisze zgodnie z pojawiającymi się na ekranie wskazówkami.

PS2

Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection
Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection

Strategiczne 20 czerwca 2013

Tytuł będący spin-offem serii jRPG Hyperdimension Neptunia, który łączy w sobie cechy przygodówki, gry muzycznej oraz managera. Gracze wcielają się w szefa popowej grupy piosenkarek, a ich zadaniem jest doprowadzenie podopiecznych na sam szczyt popularności. Członkiniami trupy są bohaterki głównego cyklu.

PSV

SingStar R&B
SingStar R&B

Towarzyskie 26 października 2007

SingStar: R&B jest kolejną częścią popularnej serii gier karaoke, w której gracze wykonują utwory znanych wykonawców muzycznych. Gra świetnie sprawdza się na różnego rodzaju imprezach, w czasie których rywalizować może nawet do ośmiu osób.

PS2

Domowe Karaoke: Zostań gwiazdą
Domowe Karaoke: Zostań gwiazdą

Towarzyskie 13 listopada 2004

Zostań gwiazdą jest programem karaoke.. Pozwala on na śpiewanie utworów pochodzących z repertuarów najsłynniejszych wykonawców polskiej muzyki rozrywkowej.

PC

JamLegend
JamLegend

Towarzyskie 4 grudnia 2008

Przeglądarkowa gra muzyczna inspirowana serią Guitar Hero. Za pomocą klawiszy wygrywamy rytmy pojawiające się na ekranie. Autorzy przygotowali rozbudowany system wymiany piosenek, dzięki czemu również początkujący muzycy mogą publikować w grze własne utwory.

WWW

We Dance
We Dance

Towarzyskie 2 września 2011

Gra taneczna przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy konsoli Nintendo Wii. Produkcja studia Le Cortex pozwala na zabawę zarówno z wykorzystaniem maty, jak i tradycyjnego kontrolera w rytm 40 znanych i lubianych przebojów sprzed lat. Tytuł pozwala na rozgrywkę dla maksymalnie czterech osób.

Wii

Imagine Rock Star
Imagine Rock Star

Towarzyskie 17 czerwca 2008

Prosta zręcznościówka, w której wcielamy się w postać gwiazdy rocka i wyruszamy w światowe tournée. Zabawa opiera się na zaliczaniu prostych mini-gier zręcznościowych.

NDS

Every Extend Extra Extreme
Every Extend Extra Extreme

Towarzyskie 17 października 2007

Every Extend Extra Extreme to naładowana akcją strzelanina w rytm elektryzującej muzyki, występująca również pod nazwą E4. Stanowi ona swoistą wariację na temat tytułu Every Extend Extra (E3).

X360

SingStar Bollywood
SingStar Bollywood

Towarzyskie 19 października 2007

SingStar: Bollywood jest kolejną częścią popularnej serii gier karaoke. Wraz z każdym nowym wydaniem, SingStar oferuje nam wędrówkę przez różne gatunki i okresy muzyczne.

PS2

Rock Band Country Track Pack
Rock Band Country Track Pack

Towarzyskie 21 lipca 2009

Rock Band Country Track Pack to kolejny dodatek do gry Rock Band (oraz jej drugiej części), wprowadzający do rozgrywki, zgodnie z nazwą, utwory w stylu country.

X360PS3PS2Wii

Way of the Dogg
Way of the Dogg

Towarzyskie 3 maja 2013

Way of the Dogg to nietypowa bijatyka, w której ataki wyprowadzane są poprzez wystukiwanie rytmu do utworów muzycznych autorstwa Snoop Dogga.

X360PS3

Music
Music

Towarzyskie 12 marca 2010

Muzyczna produkcja na DSa, w której gracz uczy się podanej w przystępny sposób teorii oraz sprawdza swoją muzykalność na wirtualnych instrumentach.

NDS

Spectra: 8bit Racing
Spectra: 8bit Racing

Zręcznościowe 15 maja 2014

Futurystyczna trójwymiarowa gra wyścigowa z trasami generowanymi losowo na podstawie jednego z 10 dostępnych utworów muzycznych. Gracze muszą uważać na to, by nie wypaść z przypominającego serpentynę toru, równocześnie zbierając rozrzucone po nim kule, za które przyznawane są punkty.

PCXONEWP

Disney Sing It: Party Hits
Disney Sing It: Party Hits

Towarzyskie 12 października 2010

Kolejna część popularnej serii gier muzycznych. Stajemy przed okazją do wyśpiewania największych imprezowych hitów od takich wykonawców jak Ashley Tisdale, Selena Gomez czy Black Eyed Peas.

PS3Wii

Power Gig: Rise of the SixString
Power Gig: Rise of the SixString

Towarzyskie 19 października 2010

Gra muzyczna nowej generacji, wykorzystująca w roli kontrolera prawdziwą gitarę elektryczną wyposażoną w autorski system sterowania firmy Seven45 Studios.

X360PS3

Rock Band Track Pack: Vol. 1
Rock Band Track Pack: Vol. 1

Towarzyskie 15 lipca 2008

Rock Band: Track Pack Volume 1 to dodatek do gry muzycznej, skierowanej do wszystkich miłośników rocka. Ponownie można więc na własnej skórze sprawdzić, jak czują się prawdziwe gwiazdy.

PS2Wii

SimTunes
SimTunes

Logiczne 6 kwietnia 1996

Najbardziej niezwykła i oryginalna gra z serii simów, wykreowanej przez Maxis, która w inteligentny sposób bawi i uczy, kształtując zmysł plastyczny i muzyczny, pozwalając dzieciom na odkrywanie własnych zdolności twórczych.

PC

DJMAX Technika Tune
DJMAX Technika Tune

Towarzyskie 20 września 2012

Gra muzyczno-zręcznościowa, w której zadaniem graczy jest jak najszybsze i najdokładniejsze wybieranie przycisków, wyświetlanych na ekranie w rytm odtwarzanej w tle muzyki. Sterowanie w tytule oparte zostało w całości na ekranach dotykowych konsoli.

PSV

Harmonix Music VR: The Dance
Harmonix Music VR: The Dance

Zręcznościowe 13 października 2016

Przeznaczona do współpracy z goglami rzeczywistości wirtualnej produkcja muzyczna autorstwa studia Harmonix, znanego głównie za sprawą kolejnych odsłon serii Guitar Hero i Rock Band. Harmonix Music VR: The Dance nie stanowi gry w tradycyjnym rozumieniu, a cała zabawa polega tu na specyficznym doświadczaniu muzyki. Podczas rozgrywki trafiamy do lekko surrealistycznego świata, w którym naszym zadaniem jest rozkręcenie niewielkiej imprezy.

PS4