Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

13. muzyczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Najpopularniejsze gry o tematyce muzyczne.

PC
PC Windows127 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 474 Sony PlayStation 387 Sony PlayStation 280 Sony PlayStation 15 PlayStation Portable15 PlayStation Vita24
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE47 Microsoft Xbox 36085 Microsoft Xbox5
Mobile
Android23 Apple iOS32 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch45 Nintendo Wii105 Nintendo DS46 Nintendo Wii U18 Nintendo 3DS8 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube6
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

muzyczne
Cosmophony
Cosmophony

Zręcznościowe 25 września 2014

Zręcznościowa gra muzyczna, w której gracze sterują małym pojazdem, pędzącym ze stałą szybkością przez pełen przeszkód tunel. Tytuł odznacza się wysokim stopniem trudności oraz soundtrackiem złożonym w całości z utworów z gatunku Drum & Bass.

PCPS4PS3ANDiOSWPWiiUPSV

Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2
Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2

Towarzyskie 18 listopada 2008

Kolejna odsłona popularnej serii gier muzycznych, podejmujących tematykę karaoke. Tym razem mamy okazję wzięcia udziału w amerykańskiej wersji popularnego programu "Idol".

X360PS3Wii

Every Extend Extra Extreme
Every Extend Extra Extreme

Towarzyskie 17 października 2007

Every Extend Extra Extreme to naładowana akcją strzelanina w rytm elektryzującej muzyki, występująca również pod nazwą E4. Stanowi ona swoistą wariację na temat tytułu Every Extend Extra (E3).

X360

Symphony
Symphony

Zręcznościowe 6 sierpnia 2012

Scrollowana strzelanka, w której przebieg rozgrywki zależy od wykorzystanego podkładu muzycznego. Sterujemy niewielkim pojazdem, a naszym zadaniem staje się zestrzelenie wrogich obiektów próbujących zniszczyć naszą kolekcję utworów. Wraz z postępami w grze odblokowujemy kolejne poziomy trudności oraz ulepszenia statku.

PC

Disney Sing It: Party Hits
Disney Sing It: Party Hits

Towarzyskie 12 października 2010

Kolejna część popularnej serii gier muzycznych. Stajemy przed okazją do wyśpiewania największych imprezowych hitów od takich wykonawców jak Ashley Tisdale, Selena Gomez czy Black Eyed Peas.

PS3Wii

Eat Beat Deadspike-san
Eat Beat Deadspike-san

Zręcznościowe 22 marca 2018

Gra rytmiczna, w której główną rolę odgrywa tytułowy Deadspike-san, czyli specjalny atak Ragny – głównego bohatera cyklu BlazBlue. Zabawa w Eat Beat Deadspike-san polega na zjadaniu dań serwowanych na taśmie, a kluczami do sukcesu są tutaj przede wszystkim odpowiedni refleks oraz wyczucie rytmu.

Switch

Dance Dance Revolution MAX 2
Dance Dance Revolution MAX 2

Towarzyskie 15 listopada 2003

„Dance Dance Revolution MAX 2” to gra taneczna, wykorzystująca do zabawy matę. Na ekranie pojawiają się wskazówki, jakie przyciski na macie Gracz powinien w rytm muzyki wciskać stopami (mata wyposażona jest w te same funkcje, co joypad).

PS2

Country Dance
Country Dance

Towarzyskie 29 marca 2011

Country Dance jest pierwszą odsłoną serii gier tanecznych, stworzonej przez ekipę deweloperską studia High Voltage Software. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności tańcząc w rytm ulubionych piosenek contry. Na ścieżce dźwiękowej gry znalazły się utwory wykonywane m.in. przez Johnny'ego Casha, Randy'ego Travisa i Miley Cyrus.

Wii

Dancing Stage Universe 2
Dancing Stage Universe 2

Towarzyskie 5 grudnia 2007

Kontynuacja bardzo popularnej gry tanecznej. Na uwagę zasługuje dodanie zupełnie nowego trybu Freestyle, w którym nie trzeba już wykonywać ruchów zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

X360

PopStar Guitar
PopStar Guitar

Towarzyskie 18 listopada 2008

PopStar Guitar to gra muzyczna która, jak sam tytuł wskazuje, pozwala nam przejąć kontrolę nad gitarzystą zespołu pop-rockowego.

PS2Wii

Rock Band Track Pack: Vol. 1
Rock Band Track Pack: Vol. 1

Towarzyskie 15 lipca 2008

Rock Band: Track Pack Volume 1 to dodatek do gry muzycznej, skierowanej do wszystkich miłośników rocka. Ponownie można więc na własnej skórze sprawdzić, jak czują się prawdziwe gwiazdy.

PS2Wii

SiNG PARTY
SiNG PARTY

Towarzyskie 18 listopada 2012

Gra muzyczno-taneczna wykorzystująca zaawansowane funkcje kontrolera Wii U Gamepad oraz specjalnego mikrofonu. Bierzemy udział w imprezie łączącej występy karaoke z tańczeniem w rytm utworu. Jedna z osób pełni rolę głównego wokalisty i zachęca pozostałych uczestników do wspólnej zabawy.

WiiU

Kine
Kine

Logiczne 17 października 2019

Trójwymiarowa gra logiczna, w której ważną rolę odgrywa muzyka. Gracz kontroluje trzy zabawne roboty, wyposażone w odmienne instrumenty. Za opracowanie tej produkcji odpowiada niezależna twórczyni Gwen Frey.

PCPS4XONESwitch

Let's Sing
Let's Sing

Towarzyskie 12 grudnia 2013

Gra muzyczna pozwalająca nam na zabawę w karaoke i śpiewanie największych hitów współczesnej muzyki rozrywkowej oraz klasycznych przebojów sprzed lat. Produkcja umożliwia wykonywanie utworów dwóm osobom jednocześnie.

PC

Scratch: The Ultimate DJ
Scratch: The Ultimate DJ

Towarzyskie prace wstrzymane

Gra muzyczna utrzymana w komiksowej konwencji, wkraczająca w świat rozrywki klubowej. Dystrybuowana jest (opcjonalnie) w wersji z dodatkowym kontrolerem, przypominającym mikser DJ-a.

PCX360PS3

Britney Spears: American Dream
Britney Spears: American Dream

Symulacje 18 maja 2016

Symulator życia gwiazdy od studia Glu Mobile, twórców podobnych produkcji: Katy Perry Pop i Kim Kardashian: Hollywood. Britney Spears: American Dream jest grą mobilną opartą na modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Gracz wciela się w młodą osobę – mężczyznę lub kobietę – marzącą o karierze gwiazdy muzyki pop. W dotarciu na szczyt pomaga nam tytułowa piosenkarka.

ANDiOS

Yoostar on MTV
Yoostar on MTV

Towarzyskie 15 listopada 2011

Gra typu karaoke, która do działania wymaga sensora Kinect. Produkcja powstała przy współpracy ze stacją telewizyjną MTV, dzięki czemu wcielamy się w znane gwiazdy sceny muzycznej i nie tylko. Zabawa polega głównie na śpiewaniu, ale także na odgrywaniu prostych scen.

X360

SingStar Bollywood
SingStar Bollywood

Towarzyskie 19 października 2007

SingStar: Bollywood jest kolejną częścią popularnej serii gier karaoke. Wraz z każdym nowym wydaniem, SingStar oferuje nam wędrówkę przez różne gatunki i okresy muzyczne.

PS2

Armin van Buuren: In The Mix
Armin van Buuren: In The Mix

Towarzyskie 4 października 2010

Armin van Buuren: In The Mix to gra muzyczna-rytmiczna, w której staramy się zagrać największe hity muzyki trance. Prym wiodą wśród nich kompozycje holenderskiego DJ-a, Armina van Buurena.

Wii

IA/VT Colorful
IA/VT Colorful

Towarzyskie 30 lipca 2015

Opracowana przez studio Marvelous AQL rytmiczno-muzyczna gra zręcznościowa. W IA/VT Colorful możemy odtwarzać piosenki różnych japońskich wykonawców, wykorzystując w roli solistki wokaloid IA - specjalną aplikację, pozwalającą dodawać do utworów wirtualny głos, zbudowany na bazie sampli śpiewu prawdziwych artystów. Model rozgrywki przypomina tu nieco gry z serii Project Diva, a podczas zabawy gracze stopniowo odblokowują kolejne piosenki i przechodzą je na jednym z trzech poziomów trudności.

PSV

Street Dance
Street Dance

Towarzyskie 3 listopada 2006

Street Dance jest grą taneczną przygotowaną przez zespół deweloperski studia Broadsword Interactive z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 2. Gracze mają okazję sprawdzić swoje wyczucie rytmu, skacząc na dołączonej do zestawu macie. Zabawie towarzyszy muzyka takich wykonawców jak: Kelis, All Saints, The Pussycat Dolls i Charlie Brown.

PS2

Dancing Stage Max
Dancing Stage Max

Towarzyskie 27 września 2005

Pierwsza gra z serii Dance Dance Revolution zadebiutowała w Japonii w 1998 roku i rozpoczęła wielką manię “wspomaganego wirtualnie” tańca. W obecnym wydaniu mamy do dyspozycji ponad 100 minut energetyzujących hitów muzycznych.

PS2

Maestro! Jump In Music
Maestro! Jump In Music

Towarzyskie 30 listopada 2009

Maestro! Jump In Music jest grą muzyczną z elementami zręcznościowymi, wyprodukowaną przez studio Pastagames z myślą o możliwościach technicznych konsoli Nintendo DS. Gracz kieruje poczynaniami ptaszka imieniem Presto, starając się przeskakiwać na kolejne platformy i unikać przeszkód oraz przeciwników. Sterowanie w grze wykorzystuje dotykowy wyświetlacz oraz wbudowany w konsolę mikrofon.

NDS

The Cheetah Girls: Passport to Stardom
The Cheetah Girls: Passport to Stardom

Towarzyskie 13 sierpnia 2008

Prosta gra muzyczno-zręcznościowa, bazująca na filmie "The Cheetah Girls: One World". Podróżujemy po świecie, uczestnicząc w serii pokazów muzycznych i modnie ubierając widoczne na ekranie bohaterki.

NDS