Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

10. muzyczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Najpopularniejsze gry o tematyce muzyczne.

PC
PC Windows127 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 474 Sony PlayStation 387 Sony PlayStation 280 Sony PlayStation 15 PlayStation Portable15 PlayStation Vita24
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE47 Microsoft Xbox 36085 Microsoft Xbox5
Mobile
Android23 Apple iOS32 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch45 Nintendo Wii105 Nintendo DS46 Nintendo Wii U18 Nintendo 3DS8 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube6
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

muzyczne
Gitaroo Man Lives!
Gitaroo Man Lives!

Towarzyskie 29 września 2006

Gitaroo Man Lives! to pozycja, w której w rytm muzyki musimy pokonywać kolejne, coraz trudniejsze fale przeciwników.

PSP

Just Dance: Disney Party
Just Dance: Disney Party

Towarzyskie 23 października 2012

Kolejna odsłona popularnej gry tanecznej, tym razem dedykowana wspólnej zabawie dzieci i rodziców przy największych przebojach znanego na całym świecie studia filmowego. Na graczy czeka 25 utworów reprezentujących zarówno wielkie hity kinowe pokroju Księgi dżungli czy popularne programy rozrywkowe z High School Musical na czele.

X360Wii

Dance Party: Club Hits
Dance Party: Club Hits

Towarzyskie 24 kwietnia 2009

Gra taneczna pozwalająca nam na zabawę w rytm kilkunastu przebojów z gatunku muzyki klubowej. Produkcja daje szansę zabawy aż ośmiu graczom w jednym trybie rozgrywki. Tytuł współpracuje z większością popularnych mat przeznaczonych do tańca.

PS2Wii

KickBeat: Special Edition
KickBeat: Special Edition

Towarzyskie 20 stycznia 2014

KickBeat to innowacyjny tytuł łączący elementy bijatyki z grą muzyczną. Wcielamy się w adepta sztuk walki, który w widowiskowy sposób atakuje przeciwników w rytm odtwarzanych w tle piosenek. Ścieżka dźwiękowa składa się z licencjonowanych utworów znanych zespołów oraz dzieł mniej popularnych, niezależnych artystów.

PCPS4XONEWiiU

We Cheer
We Cheer

Towarzyskie 30 września 2008

We Cheer jest grą muzyczno-rytmiczną umożliwiającą nam wcielenie się w postać cheerleaderki i wyginanie ciała do wielu popularnych piosenek.

Wii

AC/DC LIVE: Rock Band Track Pack
AC/DC LIVE: Rock Band Track Pack

Towarzyskie 2 listopada 2008

AC/DC LIVE: Rock Band Track Pack jest rozszerzeniem hitowej gry muzycznej Rock Band, współpracującym również z jej częścią drugą. Dodatek skierowany jest przede wszystkim do miłośników tytułowej kapeli.

X360PS3PS2Wii

Let's Dance with Mel B
Let's Dance with Mel B

Towarzyskie 24 czerwca 2011

Gra taneczna, promowana nazwiskiem ex-członkini formacji Spice Girls - Melanie Brown. Wykorzystanie kontrolera ruchowego pozwala programowi śledzić ruchy gracza i oceniać jego dokonania. Autorzy zaoferowali sześć stylów tańca: miejski, pop, lata 80-te, taniec latynoamerykański, styl klubowy i tzw. „klasyki imprezowe”.

X360PS3Wii

Electronauts
Electronauts

Zręcznościowe 7 sierpnia 2018

Electronauts to utrzymane w futurystycznej konwencji połączenie gry z narzędziem do tworzenia muzyki, powstałe z myślą o goglach VR. Gracz osadzony zostaje w roli DJ-a, który remiksuje utwory różnych wykonawców. Za produkcję odpowiada studio Survios.

PCPS4

Dance Party Pop Hits
Dance Party Pop Hits

Towarzyskie 24 kwietnia 2009

Gra taneczna pozwalająca nam na zabawę w rytm największych przebojów muzyki pop. Produkcja daje szansę zabawy aż ośmiu graczom w jednym trybie rozgrywki. Tytuł współpracuje z większością popularnych mat do tańca.

PS2Wii

Andrew Lloyd Webber Musicals: Sing & Dance
Andrew Lloyd Webber Musicals: Sing & Dance

Towarzyskie 14 września 2012

Andrew Lloyd Webber Musicals: Sing & Dance to gra muzyczno-taneczna, wyprodukowana przez studio Tubby Games z myślą o miłośnikach musicali. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności wokalne i taneczne wykonując 32 przeboje słynnego, brytyjskiego kompozytora. W zabawie mogą uczestniczyć maksymalnie cztery osoby.

Wii

ABBA You Can Dance
ABBA You Can Dance

Towarzyskie 15 listopada 2011

Gra taneczna, w której gracze mogą bawić się w rytm największych przebojów zespołu ABBA. Autorami są ci sami twórcy, którzy przygotowali inną taneczną grę - Just Dance. Poza tańczeniem, ABBA You Can Dance dzięki znajdującym się na płycie teledyskom i tekstom może służyć jako maszyna karaoke.

Wii

We Sing 80s
We Sing 80s

Towarzyskie 4 października 2012

Gra muzyczna, przenosząca nas w świat popowych i rockowych hitów z lat 80. W czasie zabawy mamy okazję przetestować swoje umiejętności wokalne oraz wyczucie rytmu i tempa w ponad 30 znanych utworach z epoki. Tytuł pozwala na wspólną rozgrywkę dla maksymalnie czterech graczy oraz oferuje zróżnicowane tryby gry.

Wii

SingStar Rock Ballads
SingStar Rock Ballads

Towarzyskie 21 września 2007

SingStar Rock Ballads to dziesiąta odsłona popularnej serii gier karaoke od Sony London Studio, będącego wewnętrznym oddziałem Sony Computer Entertainment Europe. Produkcja przynosi ze sobą trzydzieści nowych utworów i koncentruje się tym razem na balladach rockowych. Możemy więc dzięki niej zaśpiewać piosenki takich wykonawców jak Duran Duran („Ordinary World”), Queen („The Show Must Go On”), czy Avril Lavigne („I'm With You”).

PS2

Dance Factory
Dance Factory

Towarzyskie 29 sierpnia 2006

Dance Factory to gra zręcznościowa od brytyjskiego Codemasters. Aby móc w pełni poznać walory tego tytułu, należy uprzednio zaopatrzyć się w specjalną matę, służącą do tańczenia. Gra polega na wciskaniu strzałek widocznych na ekranie telewizora tak, żeby pasowały do muzyki, jaką słyszymy w tle.

PS2

Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2
Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2

Towarzyskie 18 listopada 2008

Kolejna odsłona popularnej serii gier muzycznych, podejmujących tematykę karaoke. Tym razem mamy okazję wzięcia udziału w amerykańskiej wersji popularnego programu "Idol".

X360PS3Wii

Domowe Karaoke: Wśród Gwiazd
Domowe Karaoke: Wśród Gwiazd

Towarzyskie 12 listopada 2007

Program Wśród Gwiazd jest kolejną odsłoną cyklu Domowe Karaoke obejmującego szereg tytułów pozwalających na śpiewanie do gotowych podkładów muzycznych. Wśród 35 dostępnych utworów znajdują się hity, tym razem, przeznaczone typowo dla młodego pokolenia.

PC

The Aly & AJ Adventure
The Aly & AJ Adventure

Towarzyskie 15 października 2007

Gra zręcznościowo-przygodowa z tytułowymi piosenkarkami w rolach głównych. Uczestniczymy w różnorakich mini-grach, pomagając słynnym siostrom w osiąganiu kolejnych sukcesów.

NDS

Rock Revolution
Rock Revolution

Towarzyskie 14 października 2008

Rock Revolution to gra muzyczno-rytmiczna, która obok takich tytułów jak Guitar Hero czy Rock Band pozwala wcielić się w członka zespołu rockowego i grać na scenie.

X360PS3WiiNDS

Beaterator
Beaterator

Towarzyskie 29 września 2009

Beaterator to dość osobliwy produkt, zamieniający kieszonkową konsolę PlayStation Portable w rozbudowane narzędzie do miksowania muzyki. Autorami omawianej pozycji są developerzy z amerykańskiej korporacji Rockstar Games, znani przede wszystkim za sprawą bestsellerowej serii Grand Theft Auto.

PSP

Maestro! Green Groove
Maestro! Green Groove

Towarzyskie 2 lipca 2010

Połączenie gry muzycznej i zręcznościówki. Zabawa polega na eksplorowaniu kolorowych światów, w których praktycznie wszystko, od pająków po owoce, jest odpowiedzialne za wydawanie dźwięków. Muzykę generujemy wchodząc w interakcję z otoczeniem i ten sposób odtwarzamy mieszczone w grze melodie słynnych kompozytorów takich jak Dvorak, Chopin czy Beethoven.

NDS

Chime Sharp
Chime Sharp

Logiczne 19 lipca 2016

Powstała we współpracy Steve’a Currana z niezależnym studiem Twistplay hybryda gry logicznej i muzycznej, będąca odświeżoną wersją produkcji o nazwie Chime z 2010 roku. W Chime Sharp schemat zabawy nie odbiega od założeń pierwowzoru i stanowi połączenie rozwiązań znanych z kultowego Tetrisa z patentami rodem z gier muzycznych. Zmagania toczą się na pokrytej siatką planszy, którą stopniowo zabudowujemy różnymi klockami.

PCPS4XONE

Alvin and The Chipmunks: The Squeakquel
Alvin and The Chipmunks: The Squeakquel

Towarzyskie 1 grudnia 2009

Zręcznościowa gra muzyczna, skierowana przede wszystkim do młodszych odbiorców. Produkcja nawiązuje do filmu pod tym samym tytułem. Znajdziemy w niej kilkadziesiąt popularnych piosenek i prostą rozgrywkę, wymagająca wyczucia rytmu. Zabawa odbywa się na 11 arenach, umiejscowionych w różnych znanych metropoliach.

WiiNDS

Rock Free
Rock Free

Towarzyskie prace wstrzymane

Rock Free to darmowa sieciowa gra muzyczna dla wielu użytkowników, obsługiwana za pomocą przeglądarki internetowej. Produkcja firmy Acclaim pozwala poprowadzić karierę muzyka rockowego.

PC

Scratch: The Ultimate DJ
Scratch: The Ultimate DJ

Towarzyskie prace wstrzymane

Gra muzyczna utrzymana w komiksowej konwencji, wkraczająca w świat rozrywki klubowej. Dystrybuowana jest (opcjonalnie) w wersji z dodatkowym kontrolerem, przypominającym mikser DJ-a.

PCX360PS3