Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Pac-Man - seria gier

Pac-Man Party Royale
Pac-Man Party Royale

Zręcznościowe 18 października 2019

Kolejna odsłona kultowego cyklu gier zręcznościowych. Pac-Man Party Royale skupia się na rozgrywce wieloosobowej. W czasie zabawy czwórka graczy przemierza nawiedzony przez duchy labirynt. Wygrywa ten, kto przetrwa najdłużej.

iOS

Pac-Man Championship Edition 2
Pac-Man Championship Edition 2

Zręcznościowe 13 września 2016

Jedna z wielu odsłon kultowego cyklu gier zręcznościowych, zapoczątkowanego w latach 80-tych na automatach arcade. Podstawowe mechanizmy rozgrywki w Pac-Man Championship Edition 2 nie odbiegają od ogólnych założeń całego cyklu. W grze kontrolujemy żarłoczną żółtą kulkę, tytułowego Pac-Mana, która przemierza labirynty i pożera rozmieszczone w nich kropki. Największym zagrożeniem dla bohatera są kolorowe duszki, które można bezpiecznie zjeść dopiero po zdobyciu odpowiednich bonusów. Jedną z największych nowości wprowadzoną w Pac-Man Championship Edition 2 jest tzw. „chain eating”, czyli system przyznający premię za pochłonięcie kilku duchów naraz. Wymaga to od gracza odpowiedniego manewrowania po labiryncie, aby przeciwnicy zaczęli podążać za nim gęsiego. Pac-Man Championship Edition 2 oferuje sporą gamę trybów rozgrywki, w tym Score Attack, w którym musimy zebrać określoną liczbę punktów w danym przedziale czasowym, a także Time Attack oraz Adventure Mode. W odróżnieniu od poprzedniej części, gra odznacza się trójwymiarową grafiką.

PCPS4XONESwitch

Pac-Man 256
Pac-Man 256

Zręcznościowe 19 sierpnia 2015

Zręcznościówka typu endless runner oparta na kultowej marce Pac-Man. Pac-Man 256 to produkcja free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Wyprodukowanie gry zlecono studiu Hipster Whale, twórcom podobnego w założeniach i popularnego Crossy Road. W Pac-Man 256 gracz steruje tytułowym bohaterem, który ucieka przed morderczym glitchem, jaki atakował oryginalnego Pac-Mana z 1980 roku z chwilą osiągnięcia 256 poziomu. Przemierzając niekończący się labirynt Pac-Man musi pożerać żółte kulki unikając przy tym nie tylko goniącego go wroga, ale i dobrze znanych fanom kolorowych duszków. Celem zabawy jest osiągnięcie jak najwyższego wyniku punktowego zanim Pac-Man popełni fatalny w skutkach błąd. W Pac-Man 256, wzorem poprzedniej gry studia Hipster Whale, nie mogło zabraknąć ogromnej liczby bonusów do odblokowania. Gra charakteryzuje się izometryczną grafiką wzorowaną na oryginalnym Pac-Manie sprzed 35 lat.

PCPS4XONEANDiOSWP

PAC-MAN Bounce
PAC-MAN Bounce

Logiczne 17 lipca 2015

Produkcja stworzona przez firmę Bandai Namco z okazji 35 rocznicy pojawienia się pierwszej gry z Pac-Manem w roli głównej. W przeciwieństwie do większości wcześniejszych tytułów o zjadającym kolorowe kulki bohaterze, PAC-Man Bounce jest grą logiczną – gracz nie ma pełnej kontroli nad protagonistą, a jego rola sprowadza się do manipulowania otoczeniem w taki sposób, by udało mu się zebrać wszystkie wymagane do zaliczenia poziomu elementy. Choć heros porusza się po z góry ustalonej trasie, potrafiąc przy tym odbijać się od ścian, na planszach rozmieszczono specjalne przyciski, dzięki którym można zmienić kierunek jego ruchu. Na grę składa się ponad setka etapów o rosnącym stopniu trudności, a namiastkę rywalizacji stanowią sieciowe rankingi, zintegrowane z serwisem Facebook. Całości dopełnia przyjemna dla oka, barwna i czytelna oprawa graficzna. Tytuł jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami.

ANDiOS

Pac-Man and the Ghostly Adventures 2
Pac-Man and the Ghostly Adventures 2

Zręcznościowe 3 października 2014

Kontynuacja familijnej platformówki 3D z 2013 roku, w której główną rolę zagrał jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów w historii komputerowej rozrywki, czyli Pac-Man. Gra oparta została na motywach popularnego serialu animowanego, a za jej powstanie odpowiada ponownie firma Namco Bandai. Pod względem fabularnym gra kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszej odsłonie serii, a nasz bohater wraz z dwójką wiernych przyjaciół ponownie stawia czoła złemu Lordowi Betrayusowi oraz służącym mu upiorom. Gra została przygotowana na tym samym silniku graficznym co poprzedniczka i pod względem mechaniki nie wnosi praktycznie żadnych zmian. Oprócz znanych nam już z pierwszej części miejsc, w trakcie zabawy nasi bohaterowie przemierzą również zupełnie nowe lokacje, takie jak miasto Pacopolis, dno oceanu czy przestrzeń kosmiczna. Podczas rozgrywki poprowadzimy też wykorzystane w filmie pojazdy i spotkamy całą masę postaci znanych miłośnikom serialu.

X360PS3WiiU3DS

Pac-Man Museum
Pac-Man Museum

Zręcznościowe 5 grudnia 2013

Jest to kompilacja gier z ikoniczną w komputerowym świecie postacią znaną jako Pac-Man. Zestaw zawiera zarówno klasyczne odsłony serii z lat 80. ubiegłego wieku, jak i najnowsze części, z Championship Edition oraz Battle Royale na czele.

PCX360PS3WiiU3DS

Pac-Man and the Ghostly Adventures
Pac-Man and the Ghostly Adventures

Zręcznościowe 29 października 2013

Opracowana przez japoński koncern Namco Bandai trójwymiarowa gra platformowa, stworzona na kanwie popularnego serialu animowanego, wyświetlanego w naszym kraju pod tytułem Pac-Man i upiorne przygody. Akcja gry toczy się w krainie Pac-World, której mieszkańcy znaleźli się w niebezpieczeństwie za sprawą okrutnego Betrayusa. Jedynym śmiałkiem, który może stawić czoła uwolnionym przez ciemiężcę upiorom, jest dobrze znany graczom Pac-Man. Mechanika zabawy nie odbiega w znaczącym stopniu od typowych platformówek 3D, sprowadzając rozgrywkę do eksploracji, pokonywania rozmaitych przeszkód i walki z przeciwnikami. W grze nie mogło jednak zabraknąć elementów typowych dla produkcji spod znaku Pac-Mana - podczas gry nasz bohater musi unikać duchów i pożerać charakterystyczne złote kropki. Przydatne okażą się także specjalne kulki energetyczne, zapewniające bohaterowi tymczasowo unikalne moce specjalne.

PCX360PS3WiiU3DS

Pac-Man Championship Edition DX+
Pac-Man Championship Edition DX+

Zręcznościowe 24 września 2013

Ulepszona wersja Pac-Man Championship Edition DX, gry wydanej z okazji okrągłej rocznicy powstania kultowego Pac-Mana. Nowa edycja klasycznej produkcji przeznaczonej na automaty została uwspółcześniona dzięki oprawie wizualnej i ulepszonej funkcjonalności.

PCX360PS3

Pac-Man Championship Edition DX
Pac-Man Championship Edition DX

Zręcznościowe 17 listopada 2010

Specjalna edycja klasycznej gry automatowej. Do naszej dyspozycji oddanych zostaje 100 różnych aren i kilkanaście trybów rozgrywki, wśród których znajdziemy m.in. wyzwania czasowe oraz potyczki z większą liczbą duchów. Wszystko to uatrakcyjnia nowoczesna oprawa graficzna.

PCX360PS3ANDiOS

Pac-Man Party
Pac-Man Party

Towarzyskie 16 listopada 2010

Zestaw około 45 mini-gier osadzonych w uniwersum Pac-Mana. Wraz z trzema innymi graczami zajmujemy się między innymi grą w golfa, wędkowaniem czy rozgrywaniem futurystycznych wyścigów.

Wii

Pac-Man Championship Edition
Pac-Man Championship Edition

Zręcznościowe 6 czerwca 2007

PAC-MAN Championship Edition to kolejna, zmodyfikowana wersja powszechnie znanego tytułu firmy Namco, w którym wcielamy się w pożeracza kulek. Mamy tu do czynienia z grą logiczno-zręcznościową, w której bardzo pomocny okazuje się zmysł spostrzegawczości i przewidywania posunięć oponentów. Na ekranie widzimy dziesiątki, a czasem i setki kulek porozmieszczanych w korytarzach. My, sterując Pac-Manem (czyli dużą żółtą kulą), mamy za zadanie zjeść pozostałe kropki, a przy tym unikać polujących na nas duchów.

X360

Ms. Pac-Man
Ms. Pac-Man

Zręcznościowe 10 stycznia 2007

Ms. Pac-Man to pozycja, należąca do kultowego cyklu, traktującego o konsumowaniu kropek w labiryncie. Pierwsza jego odsłona miała miejsce w 1981 r. i przeznaczona była dla popularnych w tamtym czasie automatów. Developerzy postanowili powiększyć grono miłośników niniejszej gry o posiadaczy nowszych urządzeń.

X360

Pac-Man World Rally
Pac-Man World Rally

Wyścigi 22 sierpnia 2006

Pac-Man World Rally to kolejna gra z sympatycznym, żółtym zjadaczem kulek w roli głównej, tym razem nastawiona wyłącznie na zręcznościowe wyścigi.

PCPS2PSPXBOXGCN

Pac-Man
Pac-Man

Zręcznościowe 9 sierpnia 2006

Pac-Man to pozycja, należąca do kultowego cyklu, traktującego o konsumowaniu kropek w labiryncie. Pierwsza jego odsłona miała miejsce w 1979 r. i przeznaczona była dla popularnych w tamtym czasie automatów. Developerzy postanowili powiększyć grono miłośników niniejszej gry o posiadaczy konsoli Xbox One.

XONEX360

Pac-Man World 3
Pac-Man World 3

Przygodowe 15 listopada 2005

Kolejna gra z sympatycznym Pac-Manem w roli głównej, wydana z okazji dwudziestej piątej rocznicy obecności tej postaci na rynku elektroniczno-rozrywkowym. Podobnie jak pozostałe tytuły z serii Pac-Man World, „trójka” jest rozbudowaną grą platformowo-zręcznościową z elementami przygodowymi.

PCPS2PSPNDSXBOXGCN

Pac-Man Pinball Advance
Pac-Man Pinball Advance

Zręcznościowe 2 maja 2005

Pac-Man zostaje bohaterem pinballa. Gramy na czterech stołach, które wprawdzie niewiele się od siebie różnią, jednak rozgrywka jest w miarę urozmaicona, m.in. dzięki wprowadzonym doń zadaniom.

GBA

Pac-Man World
Pac-Man World

Akcji 16 listopada 2004

„Pac-Man World” to platformówka, w której świat obserwujemy z rzutu izometrycznego, a głównym bohaterem zrobiono starego, dobrego Pac-Mana. Pierwotna wersja gry ukazała się w roku 1999 na konsolę Sony Playstation. Zarówno producentem, jak i wydawca jest firma Namco.

GBA

Pac-Man Fever
Pac-Man Fever

Towarzyskie 2 września 2002

Przedstawiciel tzw. gatunku "party game", czyli połączenia kilkudziesięciu prostych, nie wymagających żadnego przygotowania mini-gier. W rolach głównych występują najbardziej znane postaci z gier firmy Namco.

PS2GCN

Pac-Man World 2
Pac-Man World 2

Zręcznościowe 19 marca 2002

Udany remake świetnej gry logiczno-zręcznościowej, którą uwielbiają miliony osób na całym świecie. Autorzy programu przygotowali w pełni trójwymiarowe środowisko rozgrywki. Podczas zmagań trafimy do sześciu różnorodnych krain, w których zadaniem Pac-Mana jest oczywiście „zjadanie” żółtych kulek oraz skuteczne omijanie przeciwników.

PCPS2XBOXGBAGCN

Ms. Pac-Man: Quest for the Golden Tomb
Ms. Pac-Man: Quest for the Golden Tomb

Zręcznościowe 30 października 2001

Najnowsza odsłona klasycznej serii zręcznościówek firmy Namco. Tym razem w roli głównej występuje pani Pac-Man, a mapy są trójwymiarowe. Do przejścia czeka ponad 50 różnorodnych poziomów oraz dodatkowe mini-gierki. Dostępny jest też multiplayer w dwóch różnych trybach.

PC

Pac-Man Collection
Pac-Man Collection

Zręcznościowe 12 lipca 2001

Zestaw składający się z czterech różnych wersji słynnego Pac-Mana. Jedną z gier z zestawu jest oczywiście pierwotna wersja tej zręcznościówki.

GBA

Pac-Man: Adventures in Time
Pac-Man: Adventures in Time

Zręcznościowe 20 października 2000

Pomóż Pac-Man-owi zebrać pięć magicznych kul i uratować świat przed zniszczeniem, podróżując w czasie przez pięć historycznych epok.

PC