Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Pac-Man - seria gier

Pac-Man World Re-Pac
Pac-Man World Re-Pac

Zręcznościowe 26 sierpnia 2022

Platformówka 3D stanowiąca remake wydanej w 1999 roku gry Pac-Man World. W Pac-Man World Re-Pac wcielamy się w tytułowego bohatera, który przemierza Wyspę Duchów, starając się uratować swoich bliskich i stawić czoła złowrogiemu Toc-Manowi.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Pac-Man Museum+
Pac-Man Museum+

Zręcznościowe 27 maja 2022

Drugi pakiet kultowych zręcznościówek z tytułowym stworkiem w roli głównej. Pac-Man Museum+ zawiera czternaście gier, a menu tej produkcji zrealizowano w formie przyjemnego dla oka huba wzorowanego na salonach arcade.

PCPS4XONESwitch

Pac-Man 99
Pac-Man 99

Zręcznościowe 7 kwietnia 2021

Zręcznościówka z elementami battle royale, będąca wariacją na temat kultowego Pac-Mana. W Pac-Man 99 bawi się jednocześnie 99 graczy, którzy starają się utrzymać przy życiu jak najdłużej, jednocześnie uprzykrzając życie pozostałym osobom. Tytuł jest dostępny bez dodatkowych opłat dla abonentów usługi Nintendo Switch Online.

Switch

Pac-Man Party Royale
Pac-Man Party Royale

Zręcznościowe 18 października 2019

Kolejna odsłona kultowego cyklu gier zręcznościowych. Pac-Man Party Royale skupia się na rozgrywce wieloosobowej. W czasie zabawy czwórka graczy przemierza nawiedzony przez duchy labirynt. Wygrywa ten, kto przetrwa najdłużej.

iOS

Pac-Man Championship Edition 2
Pac-Man Championship Edition 2

Zręcznościowe 13 września 2016

Jedna z wielu odsłon kultowego cyklu gier zręcznościowych, zapoczątkowanego w latach 80-tych na automatach arcade. Podstawowe mechanizmy rozgrywki w Pac-Man Championship Edition 2 nie odbiegają od ogólnych założeń całego cyklu. W grze kontrolujemy żarłoczną żółtą kulkę, tytułowego Pac-Mana, która przemierza labirynty i pożera rozmieszczone w nich kropki. Największym zagrożeniem dla bohatera są kolorowe duszki, które można bezpiecznie zjeść dopiero po zdobyciu odpowiednich bonusów. Jedną z największych nowości wprowadzoną w Pac-Man Championship Edition 2 jest tzw. „chain eating”, czyli system przyznający premię za pochłonięcie kilku duchów naraz. Wymaga to od gracza odpowiedniego manewrowania po labiryncie, aby przeciwnicy zaczęli podążać za nim gęsiego. Pac-Man Championship Edition 2 oferuje sporą gamę trybów rozgrywki, w tym Score Attack, w którym musimy zebrać określoną liczbę punktów w danym przedziale czasowym, a także Time Attack oraz Adventure Mode. W odróżnieniu od poprzedniej części, gra odznacza się trójwymiarową grafiką.

PCPS4XONESwitch

Pac-Man 256
Pac-Man 256

Zręcznościowe 19 sierpnia 2015

Zręcznościówka typu endless runner oparta na kultowej marce Pac-Man. Pac-Man 256 to produkcja free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Wyprodukowanie gry zlecono studiu Hipster Whale, twórcom podobnego w założeniach i popularnego Crossy Road. W Pac-Man 256 gracz steruje tytułowym bohaterem, który ucieka przed morderczym glitchem, jaki atakował oryginalnego Pac-Mana z 1980 roku z chwilą osiągnięcia 256 poziomu. Przemierzając niekończący się labirynt Pac-Man musi pożerać żółte kulki unikając przy tym nie tylko goniącego go wroga, ale i dobrze znanych fanom kolorowych duszków. Celem zabawy jest osiągnięcie jak najwyższego wyniku punktowego zanim Pac-Man popełni fatalny w skutkach błąd. W Pac-Man 256, wzorem poprzedniej gry studia Hipster Whale, nie mogło zabraknąć ogromnej liczby bonusów do odblokowania. Gra charakteryzuje się izometryczną grafiką wzorowaną na oryginalnym Pac-Manie sprzed 35 lat.

PCPS4XONEANDiOSWP

PAC-MAN Bounce
PAC-MAN Bounce

Logiczne 17 lipca 2015

Produkcja stworzona przez firmę Bandai Namco z okazji 35 rocznicy pojawienia się pierwszej gry z Pac-Manem w roli głównej. W przeciwieństwie do większości wcześniejszych tytułów o zjadającym kolorowe kulki bohaterze, PAC-Man Bounce jest grą logiczną – gracz nie ma pełnej kontroli nad protagonistą, a jego rola sprowadza się do manipulowania otoczeniem w taki sposób, by udało mu się zebrać wszystkie wymagane do zaliczenia poziomu elementy. Choć heros porusza się po z góry ustalonej trasie, potrafiąc przy tym odbijać się od ścian, na planszach rozmieszczono specjalne przyciski, dzięki którym można zmienić kierunek jego ruchu. Na grę składa się ponad setka etapów o rosnącym stopniu trudności, a namiastkę rywalizacji stanowią sieciowe rankingi, zintegrowane z serwisem Facebook. Całości dopełnia przyjemna dla oka, barwna i czytelna oprawa graficzna. Tytuł jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami.

ANDiOS

Pac-Man and the Ghostly Adventures 2
Pac-Man and the Ghostly Adventures 2

Zręcznościowe 3 października 2014

Kontynuacja familijnej platformówki 3D z 2013 roku, w której główną rolę zagrał jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów w historii komputerowej rozrywki, czyli Pac-Man. Gra oparta została na motywach popularnego serialu animowanego, a za jej powstanie odpowiada ponownie firma Namco Bandai. Pod względem fabularnym gra kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszej odsłonie serii, a nasz bohater wraz z dwójką wiernych przyjaciół ponownie stawia czoła złemu Lordowi Betrayusowi oraz służącym mu upiorom. Gra została przygotowana na tym samym silniku graficznym co poprzedniczka i pod względem mechaniki nie wnosi praktycznie żadnych zmian. Oprócz znanych nam już z pierwszej części miejsc, w trakcie zabawy nasi bohaterowie przemierzą również zupełnie nowe lokacje, takie jak miasto Pacopolis, dno oceanu czy przestrzeń kosmiczna. Podczas rozgrywki poprowadzimy też wykorzystane w filmie pojazdy i spotkamy całą masę postaci znanych miłośnikom serialu.

X360PS3WiiU3DS

Pac-Man Museum (2013)
Pac-Man Museum (2013)

Zręcznościowe 5 grudnia 2013

Jest to kompilacja gier z ikoniczną w komputerowym świecie postacią znaną jako Pac-Man. Zestaw zawiera zarówno klasyczne odsłony serii z lat 80. ubiegłego wieku, jak i najnowsze części, z Championship Edition oraz Battle Royale na czele.

PCX360PS3WiiU3DS

Pac-Man and the Ghostly Adventures
Pac-Man and the Ghostly Adventures

Zręcznościowe 29 października 2013

Opracowana przez japoński koncern Namco Bandai trójwymiarowa gra platformowa, stworzona na kanwie popularnego serialu animowanego, wyświetlanego w naszym kraju pod tytułem Pac-Man i upiorne przygody. Akcja gry toczy się w krainie Pac-World, której mieszkańcy znaleźli się w niebezpieczeństwie za sprawą okrutnego Betrayusa. Jedynym śmiałkiem, który może stawić czoła uwolnionym przez ciemiężcę upiorom, jest dobrze znany graczom Pac-Man. Mechanika zabawy nie odbiega w znaczącym stopniu od typowych platformówek 3D, sprowadzając rozgrywkę do eksploracji, pokonywania rozmaitych przeszkód i walki z przeciwnikami. W grze nie mogło jednak zabraknąć elementów typowych dla produkcji spod znaku Pac-Mana - podczas gry nasz bohater musi unikać duchów i pożerać charakterystyczne złote kropki. Przydatne okażą się także specjalne kulki energetyczne, zapewniające bohaterowi tymczasowo unikalne moce specjalne.

PCX360PS3WiiU3DS

Pac-Man Championship Edition DX+
Pac-Man Championship Edition DX+

Zręcznościowe 24 września 2013

Ulepszona wersja Pac-Man Championship Edition DX, gry wydanej z okazji okrągłej rocznicy powstania kultowego Pac-Mana. Nowa edycja klasycznej produkcji przeznaczonej na automaty została uwspółcześniona dzięki oprawie wizualnej i ulepszonej funkcjonalności.

PCX360PS3

Pac-Man Championship Edition DX
Pac-Man Championship Edition DX

Zręcznościowe 17 listopada 2010

Specjalna edycja klasycznej gry automatowej. Do naszej dyspozycji oddanych zostaje 100 różnych aren i kilkanaście trybów rozgrywki, wśród których znajdziemy m.in. wyzwania czasowe oraz potyczki z większą liczbą duchów. Wszystko to uatrakcyjnia nowoczesna oprawa graficzna.

PCX360PS3ANDiOS

Pac-Man Party
Pac-Man Party

Towarzyskie 16 listopada 2010

Zestaw około 45 mini-gier osadzonych w uniwersum Pac-Mana. Wraz z trzema innymi graczami zajmujemy się między innymi grą w golfa, wędkowaniem czy rozgrywaniem futurystycznych wyścigów.

Wii

Pac-Man Championship Edition
Pac-Man Championship Edition

Zręcznościowe 6 czerwca 2007

PAC-MAN Championship Edition to kolejna, zmodyfikowana wersja powszechnie znanego tytułu firmy Namco, w którym wcielamy się w pożeracza kulek. Mamy tu do czynienia z grą logiczno-zręcznościową, w której bardzo pomocny okazuje się zmysł spostrzegawczości i przewidywania posunięć oponentów. Na ekranie widzimy dziesiątki, a czasem i setki kulek porozmieszczanych w korytarzach. My, sterując Pac-Manem (czyli dużą żółtą kulą), mamy za zadanie zjeść pozostałe kropki, a przy tym unikać polujących na nas duchów.

X360

Ms. Pac-Man
Ms. Pac-Man

Zręcznościowe 10 stycznia 2007

Ms. Pac-Man to pozycja, należąca do kultowego cyklu, traktującego o konsumowaniu kropek w labiryncie. Pierwsza jego odsłona miała miejsce w 1981 r. i przeznaczona była dla popularnych w tamtym czasie automatów. Developerzy postanowili powiększyć grono miłośników niniejszej gry o posiadaczy nowszych urządzeń.

X360

Pac-Man World Rally
Pac-Man World Rally

Wyścigi 22 sierpnia 2006

Pac-Man World Rally to kolejna gra z sympatycznym, żółtym zjadaczem kulek w roli głównej, tym razem nastawiona wyłącznie na zręcznościowe wyścigi.

PCPS2PSPXBOXGCN

Pac-Man
Pac-Man

Zręcznościowe 9 sierpnia 2006

Pac-Man to pozycja, należąca do kultowego cyklu, traktującego o konsumowaniu kropek w labiryncie. Pierwsza jego odsłona miała miejsce w 1979 r. i przeznaczona była dla popularnych w tamtym czasie automatów. Developerzy postanowili powiększyć grono miłośników niniejszej gry o posiadaczy konsoli Xbox One.

XONEX360

Pac-Man World 3
Pac-Man World 3

Przygodowe 15 listopada 2005

Kolejna gra z sympatycznym Pac-Manem w roli głównej, wydana z okazji dwudziestej piątej rocznicy obecności tej postaci na rynku elektroniczno-rozrywkowym. Podobnie jak pozostałe tytuły z serii Pac-Man World, „trójka” jest rozbudowaną grą platformowo-zręcznościową z elementami przygodowymi.

PCPS2PSPNDSXBOXGCN

Pac-Man Pinball Advance
Pac-Man Pinball Advance

Zręcznościowe 2 maja 2005

Pac-Man zostaje bohaterem pinballa. Gramy na czterech stołach, które wprawdzie niewiele się od siebie różnią, jednak rozgrywka jest w miarę urozmaicona, m.in. dzięki wprowadzonym doń zadaniom.

GBA

Pac-Man World
Pac-Man World

Akcji 16 listopada 2004

„Pac-Man World” to platformówka, w której świat obserwujemy z rzutu izometrycznego, a głównym bohaterem zrobiono starego, dobrego Pac-Mana. Pierwotna wersja gry ukazała się w roku 1999 na konsolę Sony Playstation. Zarówno producentem, jak i wydawca jest firma Namco.

GBA

Pac-Man Fever
Pac-Man Fever

Towarzyskie 2 września 2002

Przedstawiciel tzw. gatunku "party game", czyli połączenia kilkudziesięciu prostych, nie wymagających żadnego przygotowania mini-gier. W rolach głównych występują najbardziej znane postaci z gier firmy Namco.

PS2GCN

Pac-Man World 2
Pac-Man World 2

Zręcznościowe 19 marca 2002

Udany remake świetnej gry logiczno-zręcznościowej, którą uwielbiają miliony osób na całym świecie. Autorzy programu przygotowali w pełni trójwymiarowe środowisko rozgrywki. Podczas zmagań trafimy do sześciu różnorodnych krain, w których zadaniem Pac-Mana jest oczywiście „zjadanie” żółtych kulek oraz skuteczne omijanie przeciwników.

PCPS2XBOXGBAGCN

Ms. Pac-Man: Quest for the Golden Tomb
Ms. Pac-Man: Quest for the Golden Tomb

Zręcznościowe 30 października 2001

Najnowsza odsłona klasycznej serii zręcznościówek firmy Namco. Tym razem w roli głównej występuje pani Pac-Man, a mapy są trójwymiarowe. Do przejścia czeka ponad 50 różnorodnych poziomów oraz dodatkowe mini-gierki. Dostępny jest też multiplayer w dwóch różnych trybach.

PC

Pac-Man Collection
Pac-Man Collection

Zręcznościowe 12 lipca 2001

Zestaw składający się z czterech różnych wersji słynnego Pac-Mana. Jedną z gier z zestawu jest oczywiście pierwotna wersja tej zręcznościówki.

GBA

Pac-Man: Adventures in Time
Pac-Man: Adventures in Time

Zręcznościowe 20 października 2000

Pomóż Pac-Man-owi zebrać pięć magicznych kul i uratować świat przed zniszczeniem, podróżując w czasie przez pięć historycznych epok.

PC

Pac-Man Maker
Pac-Man Maker

Zręcznościowe prace wstrzymane

Aplikacja umożliwiająca konstruowanie labiryntów, inspirowanych poziomami z klasycznego Pac-Mana. Stworzonymi planszami można dzielić się z innymi graczami, testować je, a także ustanawiać na nich rekordy punktowe.

ANDiOS