Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Pac-Man Pinball Advance (GBA)

Pac-Man Pinball Advance GBA

Pac-Man zostaje bohaterem pinballa. Gramy na czterech stołach, które wprawdzie niewiele się od siebie różnią, jednak rozgrywka jest w miarę urozmaicona, m.in. dzięki wprowadzonym doń zadaniom.

Zręcznościowe | pinball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Pac-Man Pinball Advance (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

2maja2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pac-Man, jedna z pierwszych postaci w branży gier, którą spotykaliśmy w bardzo prostej zręcznościówce o takiej samej nazwie, zostaje bohaterem pinballa. Spotykamy tu także „zaprzyjaźnione” duchy - Blinky’ego, Inky’ego, Pinky’ego i Clyde’a, które starają się dorwać żółtego stworka. Do naszego użytku oddano cztery stoły, jednak osadzono je tylko w dwóch stylistykach (wioska Pac-Mana i nawiedzony dom). Na każdym z nich dostajemy jakieś zadanie, na przykład otworzenia drzwi do obserwatorium.

W czasie gry zbieramy punkty, które później wymieniamy na przedmioty (owoce czy dodatkowe życia). Po odblokowaniu obserwatorium dostajemy mini-grę, w której wcielamy się w Pac-Mana i zbieramy kropki, unikając jednocześnie duchów (jak za dawnych lat). Zdobyte w niej punkty wymieniamy później w domu.

Na ekranie widzimy w jednej chwili tylko połowę stołu, a kamera porusza się za Pac-Manem. Generalnie gra nie jest taka łatwa, jak by się mogło wydawać - ciężko jest trafić w niektóre miejsca. W świecie Pac-Mana możemy dodatkowo poruszać stołem, za pomocą przycisków L i R.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Pac-Man Pinball Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Koncerny Namco i Sony BMG zawarły ugodę w sprawie pogwałcenia praw autorskich Pac-Mana

wiadomość30 sierpnia 2005

Nie damy gnębić żółtej kropki – rzekł już jakiś czas temu koncern Namco i wytoczył proces Sony BMG o pogwałcenie praw autorskich związanych z legendarną produkcją o nazwie Pac-Man. Poszło o sample z gry, które zdaniem Japończyków zostały bezprawnie wykorzystane w utworze Game Over wykonawcy posługującego się pseudonimem Lil’ Flip.

Sierpniowe propozycje dla posiadaczy GBA od ZOO Digital
Sierpniowe propozycje dla posiadaczy GBA od ZOO Digital

wiadomość21 lipca 2005

Firma ZOO Digital poinformowała, iż w sierpniu zaprezentuje 3 nowe tytuły, które powinny zainteresować posiadaczy konsol GBA. Będą to Steel Empire oraz dwie pozycje prezentujące kultową postać Pac-Mana: Pac-Man World 2 i Pac-Man Pinball.

Pac-Man przerobiony na gitarę = Pac-Gitara!
Pac-Man przerobiony na gitarę = Pac-Gitara!

wiadomość23 czerwca 2005

Dwudziesta piąta rocznica obecności sympatycznego Pac-Mana na elektroniczno-rozrywkowym rynku świętowana jest głównie przez wydanie gry Pac-Man World 3. Tymczasem, maniakalni wielbiciele żółtego stworka mogą zamówić (za „jedyne” 5600 USD, czyli około 18,600 PLN) bardzo nietypowy instrument - Pac-Gitarę!