Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2GCNPSPXBOXPC
Okładka Pac-Man World Rally (PS2)

Pac-Man World Rally

Pac-Man World Rally to kolejna gra z sympatycznym, żółtym zjadaczem kulek w roli głównej, tym razem nastawiona wyłącznie na zręcznościowe wyścigi.

Wyścigi | gokarty

Okładka Pac-Man World Rally (PS2)

data premiery gry:

anulowana

XBOX

22sie2006

GCN PSP PS2

28sie2006

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pac-Man World Rally to kolejna gra z sympatycznym, żółtym zjadaczem kulek w roli głównej, tym razem nastawiona wyłącznie na zręcznościowe wyścigi (rozpoznamy tutaj sporo elementów znanych chociażby z serii Mario Kart). W programie wcielamy się w jedną z dostępnych postaci (klasyczni bohaterowie z gier Pac-Man, chociaż nie tylko) i bierzemy udział w zaciętych, dynamicznych zmaganiach niewielkich gokartów.

Liczba dostępnych tras zamyka się w piętnastu (rywalizujemy m.in. na arenie stylizowanej na nawiedzony zamek z cmentarzem w środku, czy w jaskini wypełnionej lawą). Poszczególne odcinki są bardzo zróżnicowane (rozmaicie wyprofilowane zakręty, licznie ustawione skocznie, różnice w długości przejazdu, itp.), nie brakuje również pomocnych skrótów.

Podczas przejazdu zbieramy żółte kulki, co jest w końcu typowe dla produkcji z Pac-Man w tytule. Gdy uda nam się przechwycić odpowiednią ich ilość, to prowadzony gokart zamieni się w Super Pac-Mobile. Pozostali uczestnicy wyścigu staną się wówczas charakterystycznymi, niebieskimi duchami, a jeśli gracz w nich wjedzie, to na krótką chwilę zostaną wykluczeni z wirtualnej rywalizacji. Oprócz tej możliwości, staramy się również zbierać rozmaite bronie (np. bałwan śnieżny pokrywający dany odcinek lodem) czy power-upy porozrzucane na trasie (m.in. dają superprzyspieszenie).

Oprawa graficzna Pac-Man World Rally utrzymana jest w dość charakterystycznym, kreskówkowym stylu, zbliżonym w pewnym stopniu do tego, co mogliśmy obserwować w Pac-Man World 3. Twórcy gry postarali się o zaimplementowanie ładnych modeli pojazdów, a także płynną animację. Nie zapomniano także o zapewnieniu wszystkim grającym odpowiedniego poczucia prędkości czy przyjemnej dla ucha ścieżce dźwiękowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Gry podobne do Pac-Man World Rally

Klasyfikacja PEGI Pac-Man World Rally

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pac-Man World Rally

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Pac-Man powróci w przyszłym roku na swoje trzydzieste urodziny
Pac-Man powróci w przyszłym roku na swoje trzydzieste urodziny

wiadomość7 marca 2009

Hirokazu Yasuhara, współtwórca kilkunastu gier opowiadających o przygodach jeża Sonica, zajmuje się obecnie tworzeniem kontynuacji Pac-Mana. Dzieło miałoby pojawić się w przyszłym roku z okazji trzydziestych urodzin tego niezwykle dziwnego, kultowego bohatera gier. Za chęć przywrócenia marki do życia odpowiada oczywiście doskonale znana firma Namco Bandai,

Pac-Man World Rally w
Pac-Man World Rally w "złocie"

wiadomość15 sierpnia 2006

Przedstawiciele koncernu Nanco Bandai Games poinformowali wczoraj, że zakończyli już prace nad grą Pac-Man World Rally. Program, który został stworzony z myślą o kilku popularnych platformach sprzętowych, uzyskał „złoty” status i powędrował do tłoczni.

Pac-Man World Rally, czyli Pac-Man ściga się w swoim Pac-Mobile
Pac-Man World Rally, czyli Pac-Man ściga się w swoim Pac-Mobile

wiadomość25 października 2005

Korporacja wydawnicza Namco zapowiedziała kolejną, po Pac-Man World 3, grę z sympatycznym zjadaczem żółtych kulek w roli głównej. Tym razem będziemy mieli do czynienia ze zręcznościowymi, dynamicznymi wyścigami niewielkich gokartów, stylizowanymi w istotnym stopniu na serię Mario Kart.

PC
PS2
XBOX
GCN
PSP