Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCXONESwitch
Okładka Pac-Man Museum+ (PS4)
OkładkaPac-Man Museum+ (PS4)

Pac-Man Museum+

Drugi pakiet kultowych zręcznościówek z tytułowym stworkiem w roli głównej. Pac-Man Museum+ zawiera czternaście gier, a menu tej produkcji zrealizowano w formie przyjemnego dla oka huba wzorowanego na salonach arcade.

Zręcznościowe | pakiet | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pac-Man Museum+ jest drugą kompilacją kultowych gier zręcznościowych z tytułowym Pac-Manem w roli głównej. Za produkcją stoi firma Bandai Namco Entertainment.

Mechanika

W Pac-Man Museum+ znalazło się czternaście produkcji: zarówno szereg gier znanych z pierwszego Pac-Man Museum (wydanego w 2013 roku), jak i garść nieobecnych tam tytułów. Mowa o grach: Pac-Man, Super Pac-Man, Pac & Pal, Pac-Land, Pac-Mania, Pac-Attack, Pac-in-Time, Pac-Man Arrangement (wersja z automatów arcade), Pac-Man Arrangement (wersja konsolowa), Pac-Man Championship Edition, Pac Motos, Pac ‘n Roll Remix, Pac-Man Battle Royale (w którym gracze rywalizują ze sobą na zasadach battle royale), a także o będącym najnowszym elementem zestawu Pac-Manie 256.

Choć poszczególne produkcje różnią się od siebie rozmaitymi niuansami, rozgrywka w większości z nich opiera się na tych samych filarach. Podczas zabawy wcielamy się więc w tytułowego stworka, który przemierza labirynty i zjada rozrzucone w nich kulki. Nie chcąc przedwcześnie zakończyć rozgrywki, musimy unikać polujących na nas duchów... chyba że jesteśmy świeżo po zjedzeniu jednej ze specjalnych kulek, które przez ograniczony czas pozwalają nam pożerać wystraszone zjawy. Wyjątki stanowią: platformowe Pac-Land i Pac-in-Time, będący grą logiczną Pac-Attack oraz zręcznościowy spin-off pod tytułem Pac Motos (gdzie naszym zadaniem jest strącenie z planszy wszystkich przeciwników).

Nostalgiczną podróż przez historię marki uatrakcyjnia menu gry, zrealizowane w formie huba wzorowanego na salonach arcade. Jego wygląd możemy dostosować do indywidualnych preferencji. Tytuł oferuje system misji, a monety zdobywane za ich realizację możemy wydawać zarówno na zakup rozmaitych dekoracji oraz pamiątek, jak i na odblokowanie kolejnych zadań.

Tryby gry

Pac-Man Museum+ pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rozgrywkę w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Poszczególne produkcje wchodzące w skład Pac-Man Museum+ są zróżnicowane pod kątem warstwy audiowizualnej. Znajdziemy tu zarówno gry wyjęte wprost z epoki ośmiu bitów (na czele z oryginalnym Pac-Manem), jak i o wiele bardziej nowoczesne tytuły z trójwymiarową grafiką (jak Pac ‘n Roll Remix).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Wymagania wiekowe Pac-Man Museum+: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
XONE
Switch