Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Pac-Man 99 (Switch)

Pac-Man 99 Switch

Zręcznościówka z elementami battle royale, będąca wariacją na temat kultowego Pac-Mana. W Pac-Man 99 bawi się jednocześnie 99 graczy, którzy starają się utrzymać przy życiu jak najdłużej, jednocześnie uprzykrzając życie pozostałym osobom.

Zręcznościowe | 2D | sieciowe | Battle Royale | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Pac-Man 99 (Switch)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

7kwietnia2021

7kwietnia2021

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pac-Man 99 to wariacja na temat Pac-Mana, która klasyczne zasady tej kultowej zręcznościówki wzbogaca o elementy zaczerpnięte z gatunku battle royale. Za opracowaniem i wydaniem tej produkcji stoi firma Bandai Namco. Tytuł jest dostępny za darmo dla abonentów usługi Nintendo Switch Online.

Mechanika

Na pierwszy rzut oka Pac-Man 99 nie różni się zbytnio od tego, do czego przyzwyczaił nas jego pierwowzór. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad tytułowym bohaterem, który przemieszcza się po labiryncie i zjada rozrzucone w nim kulki. Jednocześnie protagonista musi omijać wałęsające się tam, kolorowe duchy, bo spotkanie z jednym z nich kończy zabawę. Bohater jednak nie jest całkowicie bezbronny, gdyż po zjedzeniu przez niego jednej ze specjalnych kulek mocy (wyraźnie większych od pozostałych) wszystkie zjawy zmieniają barwę na niebieską i przez krótki czas mogą zostać przez niego pożarte.

Tym co wyróżnia opisywany tytuł na tle innych produkcji z tej serii, jest fakt, że bawi się w nim jednocześnie 99 graczy; zgodnie z zasadami battle royale zwycięstwo przypada osobie, która jako ostatnia utrzyma się na placu boju. Co ciekawe, podczas zabawy nie tylko mamy wgląd w liczbę pozostałych graczy, lecz również możemy sprawdzić, jak przedstawia się sytuacja na ich planszach.

Konkurentom możemy uprzykrzać życie na rozmaite sposoby. Przede wszystkim pożarte przez nas duchy trafiają na ich plansze w postaci tak zwanych Jammer Pac-Manów, które spowalniają ruchy napotkanych Pac-Manów. Chcąc wysłać ich więcej za jednym zamachem, musimy zjadać przebywające w labiryncie śpiące duchy; te bowiem po spotkaniu z nami zaczynają podążać za jedną z aktywnych zjaw, tworząc swoisty „pociąg” i stając się dla nas łatwym celem. Ponadto na wykorzystanie czekają tu cztery buffy zapewniające nam przewagę nad duchami (poprzez zwiększenie naszej odporności bądź prędkości) oraz cztery opcje strategiczne, pozwalające nam między innymi „dobijać” oponentów będących najbliżej przegranej.

Tryby gry

Pac-Man 99 pozwala wyłącznie na zabawę w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Pac-Man 99 utrzymano w stylistyce retro rodem z pierwszej gry z serii, wydanej w 1980 roku. Produkcję można rozbudować o płatne dodatki zmieniające wygląd plansz i paletę dźwięków, które oparto na innych kultowych produkcjach z portfolio firmy Bandai Namco, jak Xevious, Galaga czy Dig Dug.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 99  

Wymagania wiekowe Pac-Man 99

odpowiednia dla każdego wieku