Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCGCNXBOXPS2GBA
Okładka Pac-Man World 2 (PC)

Pac-Man World 2

Udany remake świetnej gry logiczno-zręcznościowej, którą uwielbiają miliony osób na całym świecie. Autorzy programu przygotowali w pełni trójwymiarowe środowisko rozgrywki.

Zręcznościowe

Okładka Pac-Man World 2 (PC)

data premiery gry:

19mar2002

GCN

15paź2002

XBOX

28lut2003

PS2

18maj2004

PC

19sie2005

GBA
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pac-Man World 2 to kolejny remake świetnej gry logiczno-zręcznościowej, którą uwielbiają miliony osób na całym świecie. Warstwa fabularna programu obraca się wokół „Złotego Owocu” (Golden Fruit), którego potajemnie wykradł złowrogi Gang Duchów. Wraz ze stratą owocu, wioska Pac-Mana stała się celem ataków Spooky'ego i jego kompanii, zaś tylko odzyskanie owego magicznego przedmiotu może przywrócić dawny spokój i harmonię w osadzie. Tytułowy Pac-Man bez wahania decyduje się wyruszyć na Wyspę Duchów, w celu ocalenia swych przyjaciół.

Autorzy programu przygotowali w pełni trójwymiarowe środowisko rozgrywki, z bardzo szeroką paletą barw. Podczas zmagań trafimy do sześciu różnorodnych krain (m.in. las, czy lodowa jaskinia), w których zadaniem Pac-Mana jest oczywiście „zjadanie” żółtych kulek oraz skuteczne omijanie przeciwników. Na uwagę zasługuje mnóstwo elementów otoczenia, nadających rozgrywce potrzebną dynamikę. Pac-Man odbija się od wielu skoczni, trampolin, wskakuje na wzniesienia terenu, ślizga się na lodzie (omijając jednocześnie szereg niebezpiecznych zapadni), a także unika wielu innych pułapek zastawionych przez Gang Duchów (vide rekiny). Nie brakuje również specjalnego upgrade’u w postaci pigułek mocy, po przejęciu których przeciwnicy nie mogą wyrządzić nam żadnej szkody.

Co więcej, w Pac-Man World 2 zaimplementowano także specjalny tryb Classic Mode, będący wierną kopią gry „z tamtych lat”, kiedy to gracze maniakalnie pokonywali kolejne labirynty i próbowali doprowadzić przygody Pac-Mana do szczęśliwego końca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pac-Man World 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pac-Man World 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Pac-Man powróci w przyszłym roku na swoje trzydzieste urodziny
Pac-Man powróci w przyszłym roku na swoje trzydzieste urodziny

wiadomość7 marca 2009

Hirokazu Yasuhara, współtwórca kilkunastu gier opowiadających o przygodach jeża Sonica, zajmuje się obecnie tworzeniem kontynuacji Pac-Mana. Dzieło miałoby pojawić się w przyszłym roku z okazji trzydziestych urodzin tego niezwykle dziwnego, kultowego bohatera gier. Za chęć przywrócenia marki do życia odpowiada oczywiście doskonale znana firma Namco Bandai,

Koncerny Namco i Sony BMG zawarły ugodę w sprawie pogwałcenia praw autorskich Pac-Mana

wiadomość30 sierpnia 2005

Nie damy gnębić żółtej kropki – rzekł już jakiś czas temu koncern Namco i wytoczył proces Sony BMG o pogwałcenie praw autorskich związanych z legendarną produkcją o nazwie Pac-Man. Poszło o sample z gry, które zdaniem Japończyków zostały bezprawnie wykorzystane w utworze Game Over wykonawcy posługującego się pseudonimem Lil’ Flip.

Pac-Man przerobiony na gitarę = Pac-Gitara!
Pac-Man przerobiony na gitarę = Pac-Gitara!

wiadomość23 czerwca 2005

Dwudziesta piąta rocznica obecności sympatycznego Pac-Mana na elektroniczno-rozrywkowym rynku świętowana jest głównie przez wydanie gry Pac-Man World 3. Tymczasem, maniakalni wielbiciele żółtego stworka mogą zamówić (za „jedyne” 5600 USD, czyli około 18,600 PLN) bardzo nietypowy instrument - Pac-Gitarę!

Pac-Man w Księdze Rekordów Guinessa

wiadomość23 maja 2005

Obchodzący w tym roku dwudziestopięciolecie swojego istnienia, sympatyczny stworek o imieniu Pac-Man, zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Powód? Od czasu premiery, koncernowi Namco udało się sprzedać 293 tysiące automatów coin-op z pierwszą wersją gry, czym nie może poszczycić się żadna wydana dotąd produkcja tego typu.

Namco zapowiada trzecią odsłonę Pac-Man World

wiadomość22 marca 2005

W tym roku mija dwadzieścia pięć lat, odkąd żółty stworek o imieniu Pac-Man po raz pierwszy zadebiutował w grze video. Z tej okazji firma Namco postanowiła przygotować kolejną wersję klasycznego hitu, zatytułowaną Pac-Man World 3.

PC
PS2
GCN
XBOX
GBA