Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Anshar Studios

Firma polski producent wydawca

WWW: http://ansharstudios.com/

Facebook: https://www.facebook.com/AnsharStudios/

Adres: Anshar Studios, Gallusa 12/201, 40-594 Katowice

Polskie studio deweloperskie z siedzibą w Katowicach, założone przez byłych członków zespołu City Interactive (obecnie CI Games). Aktualnie firma zatrudnia blisko czterdziestu pracowników, a jej szefem jest Łukasz Hacura. Oprócz tworzenia autorskich produkcji na komputery osobiste, konsole i urządzenia mobilne, ekipa zajmuje się również outsourcingiem. Przez lata współpracowała między innymi z Artifex Mundi, The Farm 51 i PlayWay.

Historia

Historia Anshar Studios rozpoczyna się w 2012 roku, kiedy to firma została założona przez byłych pracowników City Interactive (obecnie CI Games), którzy wcześniej pracowali między innymi nad grami z cyklu Sniper: Ghost Warrior oraz nad Lords of the Fallen. Debiutanckim dziełem nowo powstałego zespołu było The Path of Kara – gra logiczna typu match-3, opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem Windows Phone, która trafiła do sprzedaży jeszcze w tym samym roku. Po dwóch latach gracze otrzymali do dyspozycji jej odświeżoną i rozszerzoną wersję, zatytułowaną The Path of Kara: Reborn.

Anshar Studios nabrało rozpędu w 2017 roku. W styczniu w sprzedaży pojawiło się bowiem TinyGameDev – kolejna mobilna produkcja, tym razem oddająca w ręce graczy kontrolę nad początkującym studiem deweloperskim.

18 maja z kolei na komputerach osobistych ukazało się Detached – przygodowa gra akcji typu First Person Experience, opracowana z myślą o multiplayerowej rywalizacji. Warto nadmienić, że był to pierwszy tytuł w dorobku studia, który wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerów ruchowych, a także jedna z pierwszych polskich gier stworzonych z myślą o tych urządzeniach. Dzień później na urządzeniach mobilnych premierę miała gra M1 Manager, pozwalająca wcielić się w menadżera zawodników mieszanych sztuk walki, dystrybuowana w modelu free-to-play. W tym samym roku zadebiutowało – reprezentant gatunku HOPA opracowany we współpracy z firmą Artifex Mundi.

Aktualnie studio pracuje nad Firefighting Simulator, czyli programem treningowym dla polskich strażaków, który ma odpowiednio wykorzystać możliwości oferowane przez zestawy VR.


Anshar Studios: wyprodukowane gry

Gamedec

Gamedec

Detached

Detached

Heavy Fire: Red Shadow

Heavy Fire: Red Shadow

Gry w produkcji i planach

Gamedec PC2020

Wydawcy gier Anshar Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Anshar Studios:


Mastiff

Plany wydawnicze na przyszłość

Gamedec2020

Wydane gry

Detached2017