Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONEPC
Okładka Heavy Fire: Red Shadow (PS4)

Heavy Fire: Red Shadow

Nietypowy rail shooter, w którym wcielamy się w żołnierza strzelającego ze stacjonarnego, ciężkiego karabinu maszynowego oraz wyrzutni rakiet w bliżej nieokreślonym teatrze wojennym. Heavy Fire: Red Shadow jest dziełem studia Mastiff.

Akcji | FPP | FPS | rail shooter | Oculus Rift | strzelanki | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Heavy Fire: Red Shadow (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PC

16paź2018

PS4

19paź2018

XONE

Przygotowane z myślą o PS4, PC i XONE Heavy Fire: Red Shadow jest trójwymiarową strzelanką, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Produkcja ta rozgrywa się w nieznanym teatrze wojennym. Gracz wciela się w żołnierza strzelającego ze stacjonarnego, ciężkiego karabinu maszynowego (a czasem także z wyrzutni rakiet). Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Mastiff.

Mechanika

Wydane na PS4, PC i XONE Heavy Fire: Red Shadow jest pierwszoosobową strzelanką typu celowniczek – gracz nie porusza się, lecz pełni funkcję operatora stacjonarnego, ciężkiego karabinu maszynowego, który może obracać się w każdą stronę. Naszym zadaniem jest oczywiście eliminowanie kolejnych fal wrogów. Od czasu do czasu – kiedy na ekranie pojawia się cięższy sprzęt – zmuszeni jesteśmy również do skorzystania z wyrzutni rakiet albo wzywania wsparcia w postaci m.in. elitarnych oddziałów piechoty, myśliwców czy śmigłowców.

Tryby gry

Heavy Fire: Red Shadow posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Produkcja zawiera kampanię złożoną z kilku połączonych ze sobą misji, jednak jeśli zechcemy, możemy też zdecydować się na zabawę w trybie „nieskończonym”, w którym wrogowie będą się pojawiali, dopóki nie zostaniemy pokonani. Nasze wyniki są zapisywane na specjalnym rankingu.

Kwestie techniczne

Gra Heavy Fire: Red Shadow na PS4, PC i XONE charakteryzuje się dość atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną. Zarówno modele otoczenia oraz postaci, jak i tekstury nie wzbudzają większych zastrzeżeń, jednak szczególnie dobre wrażenie robi system fizyki, umożliwiający dynamiczne niszczenie otoczenia. Wersje na PC oraz PS4 posiadają wsparcie dla technologii wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Heavy Fire: Red Shadow

16+

Wymagania sprzętowe Heavy Fire: Red Shadow

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 285 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-750 2.6 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows Vista SP2 64-bit

PC
PS4
XONE