Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Ankama Studio

Firma producent wydawca


Wydawcy gier Ankama Studio

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Ankama Studio:


Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Wiadomości dotyczące Ankama Studio


Dofus Touch - nadchodzi mobilna wersja klasycznego pecetowego MMORPG Dofus
Dofus Touch - nadchodzi mobilna wersja klasycznego pecetowego MMORPG Dofus

Adrian Werner, 14 czerwca 2016, 12:06

Studio Ankama Games rozpoczęło w kanadzie testy Dofus Touch, czyli mobilnej wersji klasycznego pecetowego MMORPG Dofus, które jest regularnie rozwijane od 2004 roku. Tytuł dostępny będzie w modelu free-to-play.

Pierwszy zwiastun Fly’n – pięknej platformówki autorów Dofus i Wakufu
Pierwszy zwiastun Fly’n – pięknej platformówki autorów Dofus i Wakufu

Adrian Werner, 24 czerwca 2012, 16:19

Studio Ankama wypuściło pierwszy zwiastun ślicznej platformówki Fly'n.

W co pograć za darmo #23 – Wakfu, Microsoft Flight, Mario0, The Kite
W co pograć za darmo #23 – Wakfu, Microsoft Flight, Mario0, The Kite

Hed, 12 marca 2012, 14:30

Przegląd najlepszych gier darmowych i free-to-play powraca z kolejnymi propozycjami. Tym razem omawiamy produkcję MMO Wakfu oraz symulator lotniczy dla weteranów gatunku i nowicjuszy Microsoft Flight. Prezentujemy także Mario0, czyli połączenie przygód kultowego hydraulika z grą Portal oraz The Kite, smutną przygodówkę o problemach społecznych.

Dokładna data premiery gry MMO Wakfu

Sarge, 30 stycznia 2012, 09:20

Twórcy gry MMO Wakfu ujawnili dokładną datę premiery swojego nadchodzącego dzieła. W sieci pojawił się także nowy zwiastun produkcji oraz dziennik dewelopera.

Wieści ze świata (Wakfu, Just Cause 3, Blizzard) 28/10/11
Wieści ze świata (Wakfu, Just Cause 3, Blizzard) 28/10/11

Jiker, 28 października 2011, 14:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o filmie Phoenix Wright, dacie premiery Wakfu, dementi w sprawie Just Cause 3 i jesiennej aktualizacji Xbox Live.

Wieści ze świata (Portal 2, Deus Ex, Dragon Age II) 28/04/11

Jiker, 28 kwietnia 2011, 14:22

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach Wakfu, powrocie marki Shining Force, dodatkach DLC do Portal 2, premierze pięknego Outland, a także braku narzędzi moderskich do nowego Deus Ex. Zapraszamy do lektury.

Nowy zwiastun Islands of Wakfu, premiera gry jeszcze w tym miesiącu

Olek, 20 marca 2011, 16:19

Jeszcze w tym miesiącu w ofercie usługi Xbox Live Arcade znajdzie się gra Islands of Wakfu. Tytuł nawiązujący do popularnych pecetowych MMORPG Wakfu i Dofus, stanowić ma wybuchową mieszankę akcji, przygody i slashera. Z okazji zbliżającej się premiery francuscy deweloperzy z Ankama Studios udostępnili nowy zwiastun swojego dzieła.

Gra MMO Dofus z 30 milionami zarejestrowanych kont
Gra MMO Dofus z 30 milionami zarejestrowanych kont

Jiker, 20 kwietnia 2010, 11:40

Gra o tytule Dofus – obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji MMO – pokonała kolejną istotną granicę. Mianowicie, firma Ankama Games ujawniła w trakcie paryskiej konferencji Ankama Convention, że w ramach wykreowanego przez nią uniwersum gracze z całego świata założyli już ponad 30 milionów kont.

Slage – hack'n'slash w świecie Dofus i Wakfu
Slage – hack'n'slash w świecie Dofus i Wakfu

Olek, 11 kwietnia 2010, 14:28

Francuska firma Ankama Studio, która miłośnikom gatunku MMOcRPG kojarzy się z grami Dofus i Wakfu, ujawniła prace nad utrzymanym w podobnym klimacie hack'n'slashem. Póki co wiadomo niewiele ponad to, że gra zatytułowana Slage ukaże się w wersji na komputery PC. Więcej szczegółów na temat tej produkcji poznamy za tydzień.

Wieści ze świata (Bayonetta, Quake III Arena, Tales of Monkey Island) 4/12/09
Wieści ze świata (Bayonetta, Quake III Arena, Tales of Monkey Island) 4/12/09

Jiker, 4 grudnia 2009, 13:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa odsłona muzycznego Lips, demo Bayonetty, premiera DOFUS 2.0, 10 lat Quake III Arena i 15 lat PlayStation, 6 milionów Wii w Wielkiej Brytanii i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 marca 2009)

Jiker, 16 marca 2009, 11:40

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: DLC Toy Soldiers także dla PC, 10-dniowy trial Dungeons and Dragons Online, Media Molecule pracuje nad nową grą, zapowiedź Crysis Maximum Edition, Dofus bije rekordy i inne. Życzymy miłej lektury.

Twórcy Dofusa stworzą swoją pierwszą grę na Xboxa 360

Elrond, 19 grudnia 2008, 09:18

Przedstawiciele francuskiej firmy Ankama, odpowiedzialnej za stworzenie gier z rodzaju MMORPG, Dofus oraz Wakfu, poinformowali o podpisaniu porozumienia z Microsoftem. Wspomniana umowa dotyczy dewelopingu kolejnego projektu, tym razem przeznaczonego na konsolę Xbox 360.

Ponad 10 milionów osób gra w Dofusa

Elrond, 8 października 2008, 11:21

Przedstawiciele francuskiej firmy dewelopersko-wydawniczej, Ankama Games, poinformowali, że ich flagowy produkt, MMO zatytułowany Dofus, zgromadził już ponad 10 milionów graczy. Trzeba przyznać, iż wynik ten jest całkiem imponujący, szczególnie mając na względzie fakt, że Dofus nie jest grą pokroju World of Warcraft, Age of Conan: Hyborian Adventures czy Warhammer Online: Age of Reckoning.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 czerwca 2008)

Przemysław Zamęcki, 4 czerwca 2008, 10:18

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Epic łata Unreala, nowy zestaw PSP, japońskie erpegi, czarno-biała strzelanina, koniec Kwari, Sony wprowadza płatny magazyn do PSN i Huxley znajduje wydawcę.

Dofus 2.0 ukaże się pod koniec roku
Dofus 2.0 ukaże się pod koniec roku

vampire, 12 maja 2008, 09:51

Francuskie studio Akma zapowiedziało niedawno wydanie ulepszonej wersji swojego MMORPG - Dofus. Gra w swojej obecnej wersji cieszy się ogromną popularnością - przyciągnęła do siebie aż 7 milionów osób z całego świata oraz doczekała się dodatku opatrzonego podtytułem The Riders of the Dragoturkey.