Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Dofus Touch (AND)
OkładkaDofus Touch (AND)

Dofus Touch

Mobilna wersja popularnej na komputerach osobistych produkcji typu MMORPG, której premiera odbyła się w 2004 roku. Za stworzenie Dofus Touch odpowiada zespół Ankama Studio, zabierający gracza w podróż do fantastycznego, złożonego z siedemnastu rozbudowanych lokacji świata.

RPG | fantasy | MMORPG | 2D | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dofus Touch Premiera

17sie2017

AND

22sie2017

iOS

Gry podobne do Dofus Touch

Mad World

Arcane Legends

Eternity Warriors 4

Dofus Touch to gra typu MMORPG, stworzona przez zespół Ankama Studio. Tytuł stanowi mobilną wersję popularnej na komputerach osobistych produkcji, której premiera odbyła się w 2004 roku.

Gracze trafiają do kolorowej, baśniowej krainy, złożonej z siedemnastu rozbudowanych lokacji. W trakcie rozgrywki zwiedzamy zarówno miasta, jak i zróżnicowane pod kątem topografii plenery, czy choćby mniejsze osady zamieszkane przez fantastyczne istoty.

Mechanika

Schemat rozgrywki w Dofus Touch na AND i iOS nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiła graczy edycja przeznaczona na komputery osobiste. Zabawa polega zatem na eksploracji różnorodnych środowisk, kolekcjonowaniu nowych elementów ekwipunku, rozwijaniu wybranego przez siebie herosa oraz walce z napotkanymi przeciwnikami. Możemy wybierać pomiędzy jedenastoma klasami postaci, takimi jak łucznik, wojownik oraz mag, a także trzydziestoma profesjami, pozwalającymi choćby na handel lub wytwarzanie broni. W trakcie przygody na naszej drodze stają nie tylko inni gracze, lecz również potwory wyjęte ze średniowiecznych bestiariuszy. Wśród nich znalazły się między innymi golemy, minotaury oraz smoki. Starcia odbywają się w systemie turowym, a szczypta taktyki przydaje się przede wszystkim w walce z potężniejszymi oponentami. Dużą rolę odgrywa również wykonywanie rozmaitych zadań, w zamian za które gracze otrzymują cenne, niekiedy unikalne nagrody.

Tryby gry

W Dofus Touch znalazły się dwa sztandarowe tryby rozgrywki. Pierwszym z nich jest PvP, w którym gracze mogą mierzyć się ze sobą w pojedynkach, z kolei drugi, PvE, pozwala na wspólne pokonywanie przeciwników sterowanych przez SI.

Kwestie techniczne

Dofus Touch na AND i iOS działa w oparciu o technologię, która napędza grę Dofus na komputerach osobistych. Produkcja cieszy zatem oko kolorową, dwuwymiarową grafiką i oryginalną ścieżką dźwiękową. Sterowanie zostało odpowiednio przystosowane do specyfiki urządzeń mobilnych, a jej premierowa zawartość stanowi odpowiednik Dofus w wersji 2.40. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play, toteż zastosowano w nim rozmaite mikropłatności.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dofus Touch: 12+

Dofus Touch Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND